Szybka nauka języka. Czy istnieją jakieś metody „cud”?

Szybka nauka języka! Czy ktoś zweryfikował efekt tej nauki?

szybka nauka językaCzytając ogłoszenia dotyczące nauczania języków obcych często spotykamy zachętę: "szybka nauka języka - uczymy 3 - 5 razy szybciej", " nauczymy Cię języka w dwa tygodnie ",  "po 42 godzinach nauki będziesz rozmawiał w języku obcym".

Według lektorów i metodyków Lingua Nova, metodą cud możemy nazwać rzetelną pracę własną nad rozwojem językowym i aktywne uczestnictwo w zajęciach z języka obcego, poparte chęcią do komunikacji w danym języku poza salą lekcyjną.

Kluczem do sukcesu jest precyzyjne wyznaczenie sobie celu nauki. Powinniśmy upewnić się, iż program szkolenia, który realizujemy jest zbieżny z naszymi celami. Pamiętajmy, aby określić sobie zarówno cele krótkoterminowe (np. dziś nauczę się 5 nowych słówek) jak i długoterminowe (np. w przyszłym roku zdam egzamin PTE i dobrze się do niego przygotuję).

Niestety, nasz mózg to nie HDD twardy dysk, na którym w kilka minut z łatwością zapiszemy wszystkie dane językowe. Ich przetwarzanie to proces długotrwały. Szybka nauka języka obcego to nauka intensywna. Nauczyciel pełni w niej rolę instruktora, moderatora i asysty. Nauczyć się musisz sam! Im więcej poświęcisz czasu, tym szybciej i efektywniej poznasz język.

Jeśli chcesz poznać język naprawdę dobrze i mówić ładnie,  wymaga to dużego nakładu pracy własnej.. Im więcej czasu poświęcisz, tym lepsze i szybsze będą efekty. Powinieneś wziąć pod uwagę jeszcze swoje predyspozycje do opanowania języka obcego - pamięć, słuch, koncentrację. Szybka nauka języka obcego ? - odpowiedz na pytanie: " Czy znasz, kogoś kto nauczył się języka w 2 tygodnie? 5 X szybciej? ".


Comments are closed.