Dlaczego warto inwestować w kursy językowe dla pracowników?

Znajomość języków obcych, szczególnie angielskiego jest w obecnych czasach niezbędna. Możliwość swobodnej komunikacji w tym języku przydaje się w życiu prywatnym, podróżach, a także pracy, dlatego pracodawcy coraz częściej wymagają chociaż jego podstawowej znajomości. Znajomość języka obcego pozwala na znalezienie ciekawszej i lepiej płatnej pracy w międzynarodowych firmach, dlatego też coraz częstszą praktyką jest wysyłanie pracowników na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego lub innego języka obcego.

Jakie zajęcia językowe dla pracowników?

kursy językowe dla firmBogata kadra pracowników ze znajomością języka angielskiego zwiększa szanse firmy na poszerzenie działalności, współpracę z zagranicznymi partnerami i przeniesienie oferty poza granice kraju. Komunikacja w tym języku jest coraz częściej wymagana od kandydatów aplikujących do pracy w większości organizacji, a wiele firm oferuje swoim pracownikom dodatkowe lekcje językowe. Zajęcia mogą być prowadzone w placówce szkoły językowej lub w biurze firmy i poza podstawowymi zwrotami, słownictwem oraz gramatyką, kurs angielskiego dla firm służy przyswojeniu specyficznego słownictwa, a także pojęć dla danej branży. Podczas zajęć lektor zachęci pracowników do rozmowy w obcym języku, gdyż najtrudniej przełamać właśnie barierę komunikacyjną. Zajęcia mogą być prowadzone przez lektorów polskich lub obcokrajowców, tzw. native speakerów. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy oraz pozwala osiągnąć różne efekty. Native speakerzy pomogą w nauce swobody wypowiedzi, odpowiedniej wymowy i rozumienia języka ze słuchu, natomiast wykształceni lektorzy, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, pomogą w lepszym zrozumieniu gramatyki i zawiłości lingwistycznych oraz przybliżą zasady tłumaczenia dowolnych tekstów.

Jakie korzyści dają kursy językowe dla pracowników?

szkolenia językowe dla firmKorzyści z takich kursów otrzymują zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Pracownik, uczęszczający na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, poszerza swoje kompetencje, dzięki którym może starać się o podwyżkę lub awans. Jednak najważniejszą kwestią jest to, jakie korzyści przyniesie pracodawcy wysłanie pracowników na zajęcia językowe. Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest coraz częściej pożądaną umiejętnością i przyda się w najróżniejszych sytuacjach biznesowych, od kontaktu z zagranicznym klientem po międzynarodowe konferencje. Wspólne lekcje języka obcego zacieśniają więzi między pracownikami, dzięki czemu chętniej i efektywniej będą ze sobą współpracować. Firma, która inwestuje w rozwój pracowników, zyska także na renomie i przyciągnie do zespołu nowych inwestorów, pracowników oraz specjalistów, którzy wpłyną na dalszy jej rozwój.

Język angielski wciąż jest najczęściej wybieranym językiem obcym do nauki w firmie, ale przedsiębiorstwa coraz chętniej decydują się na kursy z innych języków obcych. Najważniejsze to wybrać taki język, który bezpośrednio przyczyni się do rozwoju firmy – zatem jeśli planujemy współpracę z naszymi zachodnimi sąsiadami, być może korzystnym okaże się wybór kursów z języka niemieckiego.


Comments are closed.