O nas

Lingua Nova

Lingua Nova to największa w Polsce firma wspierająca biznes oraz szkolnictwo wyższe kompleksową obsługą językową. Założycielami naszej firmy są absolwenci i wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Nasi eksperci to nie tylko trenerzy językowi z właściwymi kwalifikacjami i umiejętnościami, ale przede wszystkim pasjonaci nauczania języków obcych i specjaliści w wielu niezwykle poszukiwanych na rynku dziedzinach.  Od ponad 30 lat jesteśmy z Wami, obserwując rozwój przedsiębiorstw, ucząc i egzaminując rzesze studentów na polskich uczelniach oraz uniwersytetach. W Lingua Nova wiemy bowiem, że sukces zaczyna się od komunikacji.

Filarami naszej działalności są:

Prowadzimy również biuro tłumaczeń oraz wynajem sal szkoleniowych w centrum Warszawy. 

Nasza misja

Stworzyliśmy firmę Lingua Nova z myślą o ludziach. To oni znajdują się w centrum naszej uwagi, dlatego cały proces nauczania, egzaminowania i audytowania podporządkowany jest indywidualnym potrzebom i predyspozycjom tych, którzy biorą udział w naszych kursach, egzaminach i audytach. Lingua Nova stawia na jakość zatrudniając jedynie wykwalifikowaną kadrę, szkoląc ją nieustannie i regularnie weryfikując jej umiejętności.  Cyklicznie poddajemy też pod ocenę podmiotów zewnętrznych naszą organizację pracy, ponieważ wierzymy w wartość certyfikacji i jej znaczenie. Prowadzimy usługę, która pomaga budować ludzkie relacje, nie moglibyśmy zatem zapomnieć o właściwej obsłudze każdego zamówienia. Nasi koordynatorzy czekają na kontakt – zapraszamy! 

Nasza metoda

Lingua Optima to autorska metoda nauczania opracowana przez założycielkę firmy Lingua Nova oraz wieloletnią wykładowczynię Szkoły Głównej Handlowej i autorkę książek w języku angielskim. Z wielkiego dorobku naukowego i dydaktycznego zarówno fundatorki naszej firmy, jak i naszej kadry szkoleniowców wynikało jedno: nasi Kursanci przed przyjściem do naszej szkoły byli uczeni wszystkiego… poza mówieniem. A jeśli już mieli to szczęście, że uczono ich mówić, to narzucano im tematy, które nie były im do niczego potrzebne i tym samym – stawały się nieinteresujące. Lingua Optima zakłada niezwykle szczegółowy audyt wstępny, uwzględniający wszystkie predyspozycje i zastrzeżenia Kursanta – chcemy bowiem, abyś uczył się tego, co zostanie rzeczywiście wykorzystane i co będzie dla Ciebie istotne. Cały zaś proces nauczania skoncentrowany jest wokół budowania sytuacji komunikacyjnych i niezwykle aktywnym udziale w tych sytuacjach Kursanta. Lingua Optima pozwala zatem w krótkim czasie nawiązywać swobodny i poprawny kontakt w kwestiach, które bezpośrednio Cię dotyczą.