Lingua Nova  jako Ogólnopolska grupa językowa powstała w 1991 roku z inicjatywny lektorów Szkoły Głównej Handlowej . Niewątpliwie głównym czynnikiem, który zadecydował o założeniu szkoły była wielka pasja i miłość do nauczania języków obcych.

Głównym obszarem działalności Lingua Nova są szkolenia językowe  zarówno dla firm jak i osób indywidualnych oraz tłumaczenia .  Organizujemy kursy językowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Jesteśmy Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym Egzaminów PTE oraz PTE Young Learners. Jako autor i założyciel ogólnopolskiego portalu dobrylingwista.pl umożliwiamy lektorom i tłumaczom stały dostęp do ciekawych ofert pracy.

Od 2019 jako jedna z nielicznych szkół językowych w Polsce posiadamy uprawnienia do organizowania państwowych egzaminów z języka polskiego jako obcego na określonym poziomie biegłości.

Potwierdzeniem wysokiej jakości organizacji pracy i świadczonych przez nas usług szkoleniowych było uzyskanie w 2009 roku Certyfikatu PEN EN ISO 9001:2001. Dwukrotnie uzyskaliśmy odznaczenie Certyfikatem Organizatora Szkoleń Najwyższej Jakości. Dodatkowo posiadamy również Akredytację Kuratorium Oświaty przyznaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

„Firma Przyjazna Nauce”  to kolejny certyfikat otrzymany przez Lingua Nova za współpracę przy realizacji międzynarodowego projektu badawczego „Zarządzania rozwojem mikro, małych i średnich przedsiębiorstw”.

W roku 2013  i  w 2016 otrzymaliśmy Certyfikat Solidnej Firmy, za przejście wieloetapowego procesu weryfikacji usług szkoleniowych.

Zatrudnimy  zespół wykwalifikowanych lektorów i metodyków, którzy dbają o wysoką jakość zajęć językowych . Dodatkowo wypracowaliśmy własną, unikalną metodę nauczania języków Lingua Optima.  Pozwala ona dostosować kurs do indywidualnych potrzeb słuchaczy, dzięki temu nauka jest skuteczniejsza niż tradycyjne lekcje.

Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług