Angielski z dojazdem – Sun Tzu i Lektorzy

24 grudnia 2019
Angielski z dojazdem
5/5 - (44 votes)

Angielski z dojazdem i Sun Tzu

Sun Tzu w legendarnej „Sztuce Wojny” doradza, aby „biegły w sztuce wojennej sprowadzał wroga na pole bitwy”. Nauka języka angielskiego oczywiście bitwą nie jest, a lektor nie jest wrogiem – wręcz przeciwnie – jest naszym sprzymierzeńcem w codziennej mozolnej nauce języka.

Natomiast wybór miejsca naszych działań – nauki w tym przypadku, zawsze niesie ze sobą wiele korzyści. Angielski z dojazdem do miejsca, które sami wybierzemy, spowoduje, że przyswoimy język szybciej, a cały proces może być przyjemniejszy i bardziej efektywny.

Angielski z dojazdem vs angielski w szkole językowej.

Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Nauka języka angielskiego w szkole stwarza poważny nastrój – uczymy się w przestrzeni przystosowanej tylko i wyłącznie do nauki. Wykorzystujemy wszelkie pomoce dydaktyczne i naukowe, w jakie wyposażona jest dana placówka oświatowa.

Mamy też możliwość – w przypadku, kiedy uczymy się w grupach z nieznanymi nam osobami – nawiązać ciekawe relacje i przyjaźnie. Grupa często motywuje nas również do przygotowywania się i większego wysiłku w trakcie zajęć. Nikt nie lubi odstawać i dlatego bardziej się wtedy staramy.

Niewątpliwym minusem takiego rozwiązania jest konieczność dojazdu, która, potrafi  zająć sporo czasu. Podczas dojazdu możemy zetknąć się z korkami, opóźnieniami w działaniu komunikacji miejskiej, złymi warunkami atmosferycznymi i innymi przeciwnościami losu.

Angielski z dojazdem pod wskazany adres z pewnością oszczędza nasz cenny czas i  nie generuje nam stresów, jakim może być dojazd na zajęcia w godzinach szczytu.  Zaoszczędzona w ten sposób energia może być spożytkowana na szybszą i efektywniejszą naukę języka angielskiego.

Zacisze domowe, lub przyjazna przestrzeń w naszym miejscu pracy.

Zajęcia najczęściej odbywają się właśnie w tych miejscach. Bywa, że lektor przyjeżdża na konwersacje do pachnącej kawiarni, ale z reguły uczymy się właśnie w naszym domu, lub w naszym miejscu pracy.

Angielski z dojazdem do firmy lub miejsca pracy

Angielski z dojazdem do firmy/miejsca pracy   oprócz szkoleń online jest naszym głównym sposobem realizacji szkoleń.  Decydując się na szkolenie w swojej firmie / miejscu pracy niezbędnym jest, aby pracodawca wyznaczył przede wszystkim cel oraz swoje oczekiwania.  Profesjonalny dostawca usług językowych powinien pomóc ten cel zrealizować i spełnić oczekiwania firmy.

Analiza potrzeb językowych firmy i słuchaczy, przeprowadzenie kwalifikacyjnych testów językowych, dobór odpowiednich lektorów, to podstawowe procesy w fazie startowej kursu.

Bardzo istotnym elementem w trakcie trwania zajęć jest stałe monitorowanie postępów słuchaczy przez lektora, organizatora oraz metodyków dostawcy. Nasze 30 letnie doświadczenie w organizacji kursów z dojazdem do firmy pokazuje, iż najważniejszym elementem w procesie nauki jest sam lektor.

To on przeprowadza zajęcia, zadaje i egzekwuje realizacje programu wyznaczonego przez metodyków szkolenia. To on również przeprowadza sprawdziany i egzekwuje wiedzę od słuchacza. To wreszcie on – lektor powoduje, iż nauka staje się ciekawa i fascynująca.

Wreszcie dobry lektor sprawia, iż słuchacze są zafascynowani szkoleniem, oczekując z niecierpliwością następnych zajęć. Realizacja wyznaczonych celów przebiega wtedy znacznie szybciej, a zadowolenie z kursu sięga gwiazd.

Dobry i sprawny dział metodyczny oraz obsługi administracyjnej szkoły językowej to również bardzo istotny element całego procesu szkolenia.

Metodycy projektują program szkolenia, analizują potrzeby językowe słuchaczy, przeprowadzają testy językowe. Rolą metodyka jest również rekrutacja, motywacja i szkolenie lektorów.  Nie bez znaczenia jest też hospitowanie, albo jak niektórzy wolą kontrolowanie, pracy zajęć lektora bezpośrednio na zajęciach lub online jeśli taka kontrola jest akurat niemożliwa.

Ważnym jest, aby hospitacje zajęć przebiegały w sposób niezapowiedziany. Tylko wtedy można sprawdzić, czy lektor jest obowiązkowy i z pasją realizuje wyznaczony cel oraz program szkolenia

Dobra obsługa administracyjna szkoły językowej spaja zaś wszystkie te elementy i powoduje, iż finalny produkt, jakim jest w tym przypadku angielski z dojazdem do firmy, jest  usługą bardzo wysokiej jakości. Zaś środki przeznaczone przez firmę na ten cel są wydane efektywnie.

Angielski z dojazdem do domu

Angielski z dojazdem do domu sprawdza się w przypadku zajęć indywidualnych, bądź mniejszych grup. Jest to najbardziej wygodna i przyjemna wersja nauki języka. Uczymy się w naszej własnej i bezpiecznej przestrzeni. Mamy dostęp do wszystkiego, co może nas w tej nauce wspomóc.

Możemy poczęstować lektora herbatą, kawą, przekąskami i spowodować, że poczuje on klimat naszego przytulnego mieszkania lub domu. Musimy również zadbać o to, aby w trakcie przyjmowania gościa nasz dom był czysty i uporządkowany.

Taka lekcja to dodatkowy atut dla każdego, kto nie przejmuje się porządkiem w swoim miejscu zamieszkania. Bowiem staropolskie przysłowie „Gość w dom, Bóg w dom”, to zasada nakazująca gospodarzom serdeczne i gościnne podejmowanie przybyłych w czystym i przyjaznym środowisku.

Jak każde rozwiązania to też może mieć swoje wady. Wiadomo, że nauka wymaga ciszy i skupienia. Głośni współmieszkańcy, sąsiedzi czy też hałaśliwe urządzenia, których w każdym domu jest sporo, mogą atmosferę nauki zburzyć.

Niezależnie od tego jaką formę nauczania wybierzemy pamiętajmy, że szybkie zanurzenie w język angielski wiąże się z systematyczną pracą na zajęciach, ale również i w domu.  Jest wiele firm które prezentują i kuszą słuchaczy nauczeniem się języka angielskiego w 5 minut. My wiemy iż nauka języka obcego to niestety długotrwały i żmudny proces, wymagający wiele pracy. Każdy, kto poznał dobrze chociaż jeden język obcy, dobrze o tym wie!

Angielski z dojazdem do Klienta i do domu  oprócz zajęć online to główna forma naszej działalności.

Jako Ogólnopolska Grupa Językowa Lingua Nova  dążymy do tego, aby nasi Klienci uczyli się języka szybko i w sposób jak najbardziej komfortowy. Dlatego preferujemy formy nauczania, które są najbardziej wygodne dla naszych Klientów.

Angielski z dojazdem jest optymalną formą współpracy z naszym Partnerami. Wiemy, że firmy oraz Klienci indywidualni także preferują taki rodzaj nauki języka obcego, w tym wypadku języka angielskiego.

Tych którzy jednak lubią się wyrwać z pracy, lub z domu, poznać innych ludzi zapraszamy do nauki w naszych salach szkoleniowych. Sale te są dostępne w systemie 24 godziny – 7 dni w tygodniu.

Serdecznie zapraszamy do współpracy

 

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>


  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).


  Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.


  Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.


  Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:


  - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,


  - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,


  - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;


  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl


  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

  << mniej

   

  Pracujemy w całej Polsce, dojeżdżając nawet do trudnych i wymagających miejsc w lasach, górach i dolinach, a nasze motto od lat brzmi:

  Poznaj języki!  Zrozum ludzi! Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

   


  Szukaj

  Najnowsze

  Archiwum