Egzamin z języka polskiego – dlaczego to takie ważne?

29 kwietnia 2022
Egzamin z języka polskiego - dlaczego to takie ważne?
5/5 - (27 votes)

Jak wiadomo przystąpienie do „Egzaminu z języka polskiego jako obcego” i otrzymanie certyfikatu, to jeden z najważniejszych elementów pobytu w Polsce. Dlaczego to takie ważne i może  otworzyć wiele możliwości?

Egzamin z języka polskiego w Lingua Nova

Jako nieliczni w Polsce przeprowadzamy Państwowy egzamin z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 oraz C1 dla dorosłych.  Odbywa się on nie mniej niż 3 razy w roku. Dla przykładu w roku 2023 – egzamin odbywa się w lutym, kwietniu, czerwcu i listopadzie. Prowadzimy również kursy przygotowawcze do egzaminu z serii “Celuj w B1″.

Dzięki kursom przygotowawczym osoby, które biorą w nim udział zwiększają swoje szanse na jego zdanie już w pierwszym podejściu . Wynika to z bardzo dobrego przygotowania na każdym etapie nauki. Jest to z pewnością  komfortowe rozwiązanie dla osób, które przystępują do egzaminu. Kursy odbywają się zarówno w naszej siedzibie na ulicy Wspólnej 41, jak i online ( czyli przez internet bez wychodzenia z domu).

Zapraszamy do kontaktu:

tel.: (22) 584-10-25  lub  +48 534-409-524

email: polski@linguanova.com.pl

Egzamin z języka polskiego poprzedzony kursem przygotowawczym

Kompleksowe przygotowanie do egzaminu, w znacznym stopniu redukuje stres przed tym co obce i nieznane oraz pozwala na zaoszczędzenie czasu, jak również funduszy. Zazwyczaj osoby biorące udział w organizowanym przez nas egzaminie, zdają egzamin za pierwszym razem.

Jesteśmy dumni z naszych kursantów- średnia zdawalność egzaminu w ostatnich dwóch latach w Lingua Nova to ponad 90%  Nasi zdający  wspaniale poradzili sobie z tym nie tak wcale łatwym egzaminem. Wspólnie dążymy do lepszych wyników – dlatego wprowadziliśmy kursy pre- egzaminacyjne oraz egzamin próbny, które pomogą w przygotowaniu do egzaminu.

Certyfikat – dlaczego powinieneś go mieć

Warto podkreślić, iż certyfikat z języka polskiego to jedyny, państwowy dokument, który potwierdza znajomość języka polskiego. Dlatego też Lingua Nova dokłada wszelkich starań, żeby jak najlepiej przygotować wszystkich przystępujących do egzaminu.

Ubiegają się o niego osoby, chcące przede wszystkim udokumentować poziom swojej biegłości w posługiwaniu się językiem polskim. Cudzoziemcy studiujący lub pracujący w Polsce, a w bardzo dużej mierze osoby starające się o obywatelstwo polskie.

Coraz częściej zdarza się również, że o certyfikat ubiegają się również osoby, które muszą poświadczyć udokumentowaną znajomość języka w nowym miejscu pracy, ponieważ jest to warunek konieczny wymagany przez pracodawcę. Dzieje się to zazwyczaj na stanowiskach wyższego szczebla.

Egzamin, a wymarzone studia

Co więcej zainteresowanie nauką języka polskiego, jak również udokumentowanie tej znajomości jest popularne wśród młodzieży klas maturalnych innych narodowości. Z kolei zagraniczni studenci przebywający na terenie Polski, starający się o miejsce w polskiej uczelni, również przystępują do Egzaminu z języka polskiego, który organizuje Lingua Nova.

Dlaczego? Uzyskanie certyfikatu zwalnia osoby planujące dalszą naukę w Polsce z językowych kursów przygotowawczych. Bardzo ważne jest również to, iż certyfikat ważny jest bezterminowo. Reasumując pozytywny wynik Egzaminu z języka polskiego jako obcego oraz uzyskanie certyfikatu to gwarancja osiedlenia się w Polsce oraz otrzymania wymarzonej pracy.

Zapisz się na egzamin z języka polskiego już teraz:

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Szukaj

Najnowsze

Archiwum