Zawód: nauczyciel

15 października 2021
5/5 - (32 votes)

W tym tygodniu obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Oprócz kwiatów i życzeń wielu sukcesów, warto się zastanowić, kim są Nauczyciele.

Zawód nauczyciel to profesja o wielu twarzach  wymagająca  cierpliwości, innowacyjności i indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Od dobrego pedagoga wymaga się stałego podnoszenia kwalifikacji i nie tylko szlifowania warsztatu, poznawania i wykorzystywania nowinek technologicznych, ale także poszerzania wiedzy z zakresu neurodydaktyki, psychologii, tutoringu itp…

Szybko i często zmieniające się prawo oświatowe mobilizuje nauczycieli do sprawnego dostosowywania sposobu pracy do nowych wytycznych. Trzeba przyznać, że polscy nauczyciele radzą sobie z tymi zmianami niezwykle sprawnie. Przykładem takiego płynnego dostosowania się do nowych warunków pracy był okres pandemii. W ciągu zaledwie paru dni szkoły zostały zamknięte, a nauka mogła być kontynuowana tylko zdalnie.

Dobry nauczyciel, to taki, który z pasją poszukuje nowych rozwiązań i stylów pracy z uczniami. Poznaje ich sposoby uczenia się, aby dopasować metodę, która umożliwi im szybsze przyswajanie wiedzy i rozwijanie umiejętności. To człowiek poszukujący, otwarty na nowe propozycje. Nauczyciel, który potrafi swoją pasją zarazić i zainspirować uczniów do samodzielnego poszerzania swoich umiejętności, to prawdziwy mistrz.

Mentor, coach i przyjaciel

Zawód nauczyciel to znacznie więcej niż tylko przekazywanie wiedzy. Nauczyciel jest jednocześnie mentorem, coachem, przyjacielem. Pokazuje swoim uczniom właściwą drogę, upomina, tłumacząc dokąd może ich zaprowadzić obrana ścieżka. Jednocześnie zaś jest cierpliwy i daje swoim podopiecznym przestrzeń na rozwijanie skrzydeł, zdając sobie sprawę, że każdy z nich jest inny. Do każdego ucznia (młodszego i starszego) podchodzi indywidualnie. Stara się poznać ich mocne i słabe strony, aby te pierwsze wzmacniać.

Dzisiejsza szkoła potrzebuje nauczycieli jeszcze bardziej uwrażliwionych na zachowanie podopiecznych. Coraz więcej młodych ludzi nie radzi sobie z psychicznie z obowiązkami i oczekiwaniami społecznymi. Dlatego też szkolenia i podnoszenie kwalifikacji pedagogów jest na stałe wpisane w ich profil zawodowy.

Wszystkim Nauczycielom, a w szczególności nauczycielom języków obcych w dniu ich święta życzymy, aby swoim entuzjazmem nieustannie zarażali uczniów, znajdowali radość w dzieleniu się wiedzą i satysfakcję z rozwoju uczniów.

Nauczycielom Lingua Nova dziękujemy za wspaniałą współpracę, za rzesze świetnie przeszkolonych kursantów i zawsze perfekcyjne prowadzenie zajęć.

Aby skontaktować się z naszymi nauczycielami wypełnij formularz poniżej:

   

   

  O pracy w zawodzie nauczyciela języków obcych dowiesz się więcej tutaj

  Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

   

   


  Szukaj

  Najnowsze

  Archiwum