Rozmowa o pracę w języku angielskim- słowa i zwroty

21 lipca 2020
Rozmowa o pracę w języku angielskim
5/5 - (23 votes)

Rozmowa o pracę w języku angielskim- słowa i zwroty, które musisz poznać, żeby zostać przyjętym na wymarzone stanowisko.

Job interview to jeden z najbardziej stresujących momentów w naszym życiu, nawet jeśli rozmowa jest przeprowadzona w języku ojczystym. Rozmowa o pracę w języku angielskim dodatkowo potęguje uczucie „motyli w brzuchu”. Jeśli chcesz pozbyć się stresu przed rozmową rekrutacyjną i otrzymać wymarzoną pracę musisz się do niej dobrze przygotować.

Dobrze, czyli jak? Przede wszystkim warto zaskoczyć rekrutera znajomością słownictwa związanego z Twoim wykształceniem, doświadczeniem i umiejętnościami. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestaw słówek i zwrotów o tej tematyce.  Sprawią one, że rozmowa o pracę w języku angielskim przestanie Cię przerażać. Na dodatek, wypadniesz na niej świetnie!

Pytanie o doświadczenie zawodowe

Rekruter na pewno Cię zapyta o dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Odpowiadając na to pytanie wykorzystaj poniższe zwroty, tak aby Twoja odpowiedź była jasna i klarowna, ale jednocześnie zróżnicowana. Jeśli część tych słówek już znasz, koniecznie się upewnij, że używasz ich z odpowiednimi przyimkami.

 • to gain experience in – zdobyć doświadczenie w (dziedzinie)

I have gained exprience in construction industry.

 • accomplishment– osiągnięcie

That was quite an accomplishment.

 • to develop skills– rozwinąć umiejętności

In this period I developed my skills as a key account manager.

 • duties – obowiązki

Some of my duties included cooking and baking.

Pytanie o wykształcenie

Przeczytawszy Twoje CV osoba rekrutująca na pewno będzie zainteresowana  studiami oraz kursami, które ukończyłeś. Postaraj się zatem w swojej wypowiedzi nawiązać do wiedzy wymaganej na  stanowisku, o które się ubiegasz.

 • to graduate from –ukończyć (studia, kierunek)

I graduated from Warsaw University

 • to obtain a diploma in –zdobyć dyplom (w dziedzinie…)

I obtained a diploma in teaching Spanish.

 • to finish a (language) course- ukończyć kurs (językowy)

Last year I finished my English course.

 • to gain a Master’s  Degree – otrzymać dyplom magistra

I studied Economics and gained my Master’s Degree.

Pytanie o osobowość

Twój przyszły szef zapewne będzie chciał też wiedzieć, czy Twoje cechy charakteru odpowiadają jego oczekiwaniom. Na przykład będzie ciekawy czy sprawdzisz się pracując w grupie, lub na stanowisku menadżerskim. Wykorzystaj to pytanie, aby pokazać  swoją osobowość z jak najlepszej strony używając przy tym zaawansowanego słownictwa w języku angielskim.  Poniżej przedstawiamy listę określeń, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony cel. Jeśli je opanujesz, na pewno będziesz potrafił się świetnie zaprezentować.

 • hard-working– ciężko pracujący
 • motivated– zmotywowany
 • task-oriented– skoncentrowany na zadaniu
 • eager to work in international environment– chętny do pracy w towarzystwie międzynarodowym
 • able to multitask– mający podzielność uwagi
 • well- organized- dobrze zorganizowany
 • cooperative– wspópracujący
 • good at– dobry w

Rozmowa o pracę w języku angielskim- słowa i zwroty, ale również słownictwo branżowe!

Rozmowa o pracę w języku angielskim to nie tylko słowa i zwroty związane ściśle z Twoją osobą. Odśwież sobie słownictwo z zakresu działalności firmy, w której ubiegasz się o pracę. Na przykład, jeśli chcesz pracować w nieruchomościach, przeczytaj najnowsze artykuły o trendach na tym rynku.

Jeśli planujesz zatrudnić się w turystyce, przejrzyj broszurki hoteli i oferty zagranicznych biur podróży. Natomiast jeżeli będziesz pracować w reklamie, obejrzyj przed rozmową najciekawsze zagraniczne reklamy. Tym sposobem, udowodnisz pracodawcy podczas job interview, że znasz słownictwo branżowe.

Zastanów się dlaczego chcesz tu pracować.

Możesz być właściwie pewien, że rozmowa o pracę w języku angielskim zakończy się pytaniem Why do you want to work for us? Dlatego zanim udasz się na job interview przygotuj sobie kilka trafnych odpowiedzi na pytanie dlaczego chcesz tę pracę.

Przede wszystkim dowiedz się dokładnie czym zajmuje się firma i jakie byłyby Twoje zadania na stanowisku, o które się ubiegasz. Również pomyśl do czego Twój angielski byłby potrzebny przyszłemu pracodawcy. Na pytanie dlaczego chcesz tu pracować możesz odpowiedzieć na kilka sposobów:

 • Because I appreciate your …
 • Because I admire that you…
 • Since I already know that you…

Powyższe frazy zakończ konkretną informacją, która udowodni rekruterowi, że dobrze wiesz czym zajmuje się firma i jesteś pewien, że chcesz do niej dołączyć. Nigdy nie odpowiadaj ogólnie. Nie używaj zwrotów typu Because I would really like to join your company albo I think that your company is great.

Jeśli nie udzielisz szczegółowej odpowiedzi powiązanej z działalnością firmy i Twoim przyszłym stanowiskiem, rekruter pomyśli, że przyszedłeś, bo akurat potrzebujesz jakiejś pracy. Będzie miał wtedy obawy, że zabraknie Ci zaangażowania, albo  że wkrótce odejdziesz. Przekonaj go, że tak nie jest. Używaj takich zwrotów, aby ta rozmowa o pracę w języku angielskim znacznie zwiększyła Twoje szanse na zatrudnienie.

Rozmowa o pracę w języku angielskim – rzetelne przygotowanie pod okiem eksperta

To tylko niektóre słowa i zwroty, które pomogą Ci udowodnić przyszłemu pracodawcy, że to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem!  Mają one ogromną zaletę. Otóż możesz się ich nauczyć szybko i sprawnie nawet na krótko przed job interview.

Najlepszy efekt osiągniesz, jeśli dodatkowo opanujesz słownictwo związane z branżą Twojego przyszłego pracodawcy. Konieczne jest też kilkakrotne przetrenowanie najczęściej powtarzających się pytań i scenariuszy rozmów, aby Twoja wypowiedź brzmiała naturalnie i nabrała płynności.

 

Jeżeli chcesz, żeby wykwalifikowany lektor szybko i  porządnie przygotował Cię do rozmowy rekrutacyjnej w języku obcym, zapraszamy Cię do kontaktu z nami 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl na innowacyjne zajęcia  „Rozmowa kwalifikacyjna w języku obcym”. Dzięki tym zajęciom rozmowa o pracę w języku angielskim stanie się dla Ciebie łatwa. Życzymy Ci sukcesów w karierze zawodowej!

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!