Czy językowa lekcja pokazowa odzwierciedla rzeczywistość?

6 grudnia 2019
lekcja pokazowa
5/5 - (41 votes)

Czy językowa lekcja pokazowa odzwierciedla rzeczywistość?

Pracując w branży szkoleń językowych od niemalże 30 lat, spotkaliśmy się z sytuacjami, iż przed rozpoczęciem właściwego kursu, realizowana była u Klienta lekcja pokazowa.

Nie jest to powszechną praktyką, ale dajemy taką możliwość. Doskonale rozumiemy przyczyny tego typu potrzeb u naszych Partnerów. Rynek szkół językowych jest mocno nasycony, ceny są zbliżone więc warto najpierw sprawdzić, czy forma nauczania i lektor będą nam odpowiadać. Nikt nie chce przecież kupować przysłowiowego “kota w worku”.

Czym jest lekcja pokazowa?

Na pewno szansą. Szansą na poznanie szkoły, lektora, metody nauki, zdolności organizacyjnych i płynności potencjalnej współpracy – to z perspektywy Klienta. Perspektywa dostawcy usług szkoleń językowych nieco się oczywiście różni.

Lekcja pokazowa pozwala nam – jako szkole językowej – poznać naszego Klienta, jego potrzeby oraz oczywiście jest to szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony i zaprezentowanie naszej propozycji szkoleniowej Klientowi.

Co lekcja pokazowa tak naprawdę pokazuje?

Winna przede wszystkim odzwierciedlać przyszłe lekcje, realizowane po podpisaniu umowy z Klientem. Zajęcia powinien przeprowadzać ten sam lektor, który będzie docelowo przeprowadzał szkolenie w firmie. Metoda nauki, materiały, sposób prowadzenia zajęć także nie powinny się różnić od tych używanych standardowo podczas kursów. Zajęcia tego typu mają na celu pokazać dokładnie, czego nasz Partner może się po nas w przyszłości spodziewać.

Na co uważać?

Wszystkim nam zależy na Klientach i chcemy realizować jak najwięcej szkoleń. Oprócz tego, iż na tym polega nasza praca, to po prostu bardzo lubimy uczyć języków obcych. Natomiast zaprezentowanie swojej usługi w sposób nieprawdziwy, bądź “podkoloryzowany” absolutnie nie powinno mieć miejsca.

Jako Lingua Nova stawiamy na transparentność, solidność i opracowywane przez nas latami metody. Lekcja pokazowa ma taką samą formę jak zajęcia docelowe i wszystkie materiały, sposoby nauczania oraz jakość prowadzenia kursu będą identyczne. Obserwujemy rynek i wiemy, że pod tym względem potrafi być różnie.

Czego się spodziewać od lekcji pokazowej?

Przede wszystkim szkolenia językowego. To jest nasz cel – przeprowadzić efektywny i interesujący kurs językowy. Lekcja pokazowa to tak naprawdę pierwsza lekcja, która ma doprowadzić do lekcji drugiej oraz kolejnych. Nasi lektorzy myślą perspektywicznie – przygotowują się prowadzenia całego kursu, a nie do tylko jednych zajęć.

Przy projektowaniu pierwszego spotkania myślą jednocześnie o zajęciach następnych. Oczywiście każdy podczas pierwszych zajęć chce zrobić jak najlepsze wrażenie, ale z doświadczenia wiemy, że niezależnie od starań, ważna jest  “przysłowiowa” chemia pomiędzy lektorem i Słuchaczami. Bez tego nawet najnowsze i najatrakcyjniejsze technologie, przepiękne materiały i charyzma nie przekonają Klienta do siebie. Musi zadziać się “magia”.

Jak się przygotować?

Aby cel lekcji pokazowej zrealizować w pełni, warto się do niej odrobinę przygotować. Poinformujmy szkołę językową przede wszystkim, na jakim poziomi zaawansowania językowego znajdują się Słuchacze. Bezpłatny test językowy można wykonać tutaj.

Może warto wykonać wcześniej analizę potrzeb językowych. Więcej o niej piszemy w artykule naszego autorstwa tutaj

Trochę o analizie potrzeb

Starajmy się, aby wszystkie osoby, uczestniczące w lekcji, były na poziomie zbliżonym, a optymalnie na takim samym. Przeprowadzenie wartościowych zajęć w sytuacji, w której jedni Słuchacze znajdują się na poziomie A2, a inni np. na poziomie B2, mija się niestety z celem.

Określmy również, ile osób weźmie udział w lekcji pokazowej. Ważna jest także informacja,  na co chcemy położyć nacisk – czy np. na gramatykę, przełamywanie bariery językowej, czy konwersacje.

Lekcja pokazowa i co dalej?

Teraz decyzja należy do Państwa. Jeżeli lekcja pokazowa przypadła Państwu do gustu i jeżeli zdecydują się Państwo na rozpoczęcie z nami współpracy, to rozpoczynamy wówczas właściwy kurs językowy. Kurs, który jest kontynuacją właśnie tych pierwszych zajęć.

Jako Lingua Nova możemy ze swojej strony zagwarantować, że jedyne różnice w przyszłych lekcjach będą dotyczyć tylko i wyłącznie przerabianego materiału. Metoda, lektor i forma zajęć pozostają bez zmian.

W Lingua Nova prowadzimy zajęcia zarówno stacjonarnie jak i  online przy wykorzystaniu najnowszych i popularnych narzędzi takich jak: Skype, Zoom, Clickmeeting czy też Microsoft Teams. Szkolenia językowe realizujemy w atrakcyjnych pakietach zajęć. z serii Lingua Optima.

Dostępne pakiety to: Optima 10, Optima 16, Optima 30,Optima 60, Optima 90 lub Optima 120 godzin lekcyjnych do wykorzystania z lektorem polskim lub natywnym. Częstotliwość, godziny, czy też narzędzie do nauki dopasowywane są  na podstawie analizy potrzeb językowych oraz poziomu słuchaczy. Zajęcia organizowane są  dla osób indywidualnych jak i małych kameralnych grup

Serdecznie zapraszamy

Lingua Nova 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl

 

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>


  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).


  Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.


  Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.


  Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:


  - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,


  - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,


  - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;


  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl


  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

  << mniej

   

   

  Z ogromną przyjemnością zrealizujemy dla Państwa najpierw lekcję pokazową, a następnie docelowy kurs językowy.


  Szukaj

  Najnowsze

  Archiwum