Kursy języka polskiego – 15 spotkań

13 grudnia 2019
kursy języka polskiego
5/5 - (26 votes)

Kursy języka polskiego dla obcokrajowców –  czy wystarczy 15 spotkań?

Otrzymujemy cyklicznie potwierdzające się dane, że Polska staje się krajem coraz bardziej gościnnym. Jesteśmy celem podróży przedstawicieli naprawdę wielu narodów. Niezmiennie gościmy w kraju naszych sąsiadów z Ukrainy i innych państw graniczących z Polską, co jest jakby naturalnym procesem ze względu właśnie na lokalizację. Oprócz przybyszy z państw słowiańskich, nasz kraj wybiera coraz więcej osób reprezentujących nacje w zasadzie z całego globu. Dlatego też kursy języka polskiego cieszą się obecnie tak dużą popularnością.

Kursy języka polskiego, a Lingua Nova

W Lingua Nova można uczestniczyć w kursach  języka polskiego grupowych lub kursach języka polskiego indywidualnych dłuższych lub krótszych. Wybór zależy od potrzeb i aktualnego poziomu biegłości językowej.

Dla osób, które nie czują się pewnie na poziomie B1, odpowiedni będzie dłuższy kurs, obejmujący 30 spotkań po 90 minut (w sumie 60 godzin lekcyjnych). Ten czas pozwoli na uporządkowanie, uzupełnienie i utrwalenie wiedzy. Natomiast osoby, które uczyły się wcześniej polskiego i nieźle radzą sobie z pisaniem w tym języku mogą skorzystać z krótszego kursu powtórkowego obejmującego 15 spotkań po 90 minut. Kursy języka polskiego prowadzone są w formule online, jak i stacjonarnej.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w szkole Lingua Nova w centrum Warszawy

lub w wygodnej formie online – Zapisz się już teraz!!!

Szkolenia z języka polskiego to najlepszy moment na spokojne przygotowanie do egzaminu . Systematyczne uczestniczenie w zajęciach pozwoli na stały kontakt z żywym językiem. Doświadczeni lektorzy chętnie pomogą nadrobić te zaległości.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: email: polski@linguanova.com.pl, tel.: (22) 584-10-25  lub  +48 534-409-524  lub zarejestrowanie się poprzez wygodny formularz:

  Zajęcia Grupowe

  Nauka języka polskiego dla obcokrajowców

  Godziny zajęć

  Miejsce zajęć

  Cena

  NOWOŚĆ
  Kurs przygotowujący do egzaminu – Celuj w B1 (60 godzin lekcyjnych)

  30 spotkań po 90 minut
  Sesja kwiecień 2024

  poniedziałki, środy

  godz.: 18:00 – 19:30


  Planowany START: 01/2024

  ONLINE

  Grupa 3-8 osób
  1780 PLN
  *Możliwość płatności w 2 ratach

  NOWOŚĆ
  Kurs przygotowujący do egzaminu – Celuj w B1 (60 godzin lekcyjnych)

  30 spotkań po 90 minut
  Sesja kwiecień 2024

  wtorki, czwartki

  godz.: 18:00 – 19:30


  Planowany START: 01/2024

  STACJONARNE

  Grupa 3-8 osób
  1899 PLN
  *Możliwość płatności w 2 ratach

  Formy pisemne z elementami gramatyki przygotowanie do egzaminu - certyfikat B 1

  9 spotkań po 90 min
  Sesja luty 2024

  poniedziałki, środy lub wtorki, czwartki w godz.17:30 – 19:00

  Planowany START: 01/2024

  Wspólna 41 p.II WARSZAWA lub ONLINE

  Grupa 3-4 osoby
  499 PLN ONLINE /549 PLN zajęcia w szkole

  Intensywny kurs przygotowujący do egzaminu – certyfikat B1

  10 spotkań po 90 minut
  Sesja luty 2024

  3 x w tygodniu

  godz.: będą podane w 01/2024

  Planowany START: 01/2024

  ONLINE

  Grupa 3-8 osób
  599 PLN

  Kurs przygotowujący do egzaminu - certyfikat B1
  15 spotkań po 90 minut
  Sesja luty 2024

  poniedziałki, środy

  godz.: 17.30 - 19:00
  Planowany START: 06.12.2023

  ONLINE

  Grupa 4-8 osób
  799 PLN

  Kurs przygotowujący do egzaminu – certyfikat B1


  15 spotkań po 90 min

  Sesja luty 2024

  wtorki,piątki

  godz. 18:30 – 20:00
  Planowany START: 05.12.2023

  Wspólna 41, p II Warszawa

  Grupa 4-8 osób
  849 PLN


  Zajęcia Indywidualne

  Nauka języka polskiego dla obcokrajowców

  Godziny zajęć

  Miejsce zajęć

  Cena

  Indywidualny kurs
  (16 godz. lekcyjnych po 45 min.)

  pakiet 16 godzin

  ONLINE lub Wspólna 41 p.II WARSZAWA

  1584 PLN/ 1664 PLN (możesz także zorganizować swoją grupę)

  Indywidualny kurs
  (30 godz. lekcyjnych po 45 min.)

  pakiet 30 godzin

  ONLINE lub Wspólna 41 p.II WARSZAWA

  2670 PLN / 2820 PLN (możesz także zorganizować swoją grupę)

  Indywidualny kurs
  (60 godz. lekcyjnych po 45 min.)

  pakiet 60 godzin

  ONLINE lub Wspólna 41 p.II WARSZAWA

  5100 PLN/ 5400 PLN (możesz także zorganizować swoją grupę)

  Indywidualne zajęcia przygotowujące do egzaminu – certyfikat państwowy

  (30 godz. lekcyjnych po 45 min.)

  ONLINE lub Wspólna 41 p.II WARSZAWA

  2670 PLN/ 2820 PLN

  Indywidualne zajęcia przygotowujące do egzaminu – certyfikat państwowy

  (60 godz. lekcyjnych po 45 min.)

  ONLINE lub WARSZAWA Wspólna 41 p.II Warszawa

  5100 PLN/ 5400 PLN


  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>


  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).


  Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.


  Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.


  Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:


  - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,


  - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,


  - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;


  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl


  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

  << mniej

  Podczas kursów języka polskiego rozwiązywane są również przykładowe testy egzaminacyjne  na poziomie B1. Omówienie z lektorem wyników testu i zwrócenie uwagi na punktowane zagadnienia pozwoli poczuć się pewnie podczas egzaminu.

  Komu jest łatwiej, a komu trudniej?

   

  Dane statystyczne jasno i wyraźnie pokazują, że najwięcej obcokrajowców mieszkających w Polsce wywodzi się z Ukrainy. Jest to też grupa, która jest w stanie przyswoić język polski o wiele szybciej, niż np. osoby, które przyjechały z Bangladeszu, Nepalu, czy Indii. Obserwujemy coraz częstsze dedykowane kursy języka polskiego tylko i wyłącznie dla Ukraińców.

  Ma to sens, gdyż inaczej języków uczą się osoby posługujące się językiem z tej samej grupy językowej, a inaczej poruszające się w innych sferach lingwistycznych. Obok obywateli Ukrainy, łatwiej nauczyć się na pewno polskiego innym naszym sąsiadom. Rosjanie, Litwini, Czesi, Słowacy i Białorusini także większego problemu z polskim mieć nie będą. Szwedzi i Niemcy natomiast już tak łatwo nie mają.

  Nie taki ten polski straszny jak go malują.

  Kursy języka polskiego są naturalnym wyborem dla osób, które planują w jakikolwiek sposób związać swoją przyszłość z Polską. Ciekawią nas natomiast wybory osób, które języka polskiego do życia nie potrzebują. Zwłaszcza, że w skali trudności językowej, nasza rodzima mowa plasuje się w czołówce, jeżeli chodzi o trudność przyswajania języka.

  Okazuje się, że nie powstrzymuje to np. obywateli Chin, Korei i Japonii, którzy ostatnio tak się „zakochali” w naszym kraju i języku, że na uczelniach w poszczególnych krajach, uruchamiane są specjalne kursy języka polskiego. Czy nasz język stanie się językiem tak popularnym jak chociażby francuski, czy portugalski? Zobaczymy.

  Języki germańskie i język polski.

  W Polsce mieszka wielu ekspatów, których językiem podstawowym jest język wywodzący się z rodziny języków germańskich. Są to języki skandynawskie, oczywiście niemiecki, niderlandzki, „mowa wspólna”, czyli angielski i wiele innych. Okazuje się, że nauka języka polskiego, wbrew stereotypom, taka trudna dla tych osób nie jest.

  Kursy języka polskiego, z uwzględnieniem specyfiki powyższych języków, cieszą się dużą popularnością. Uczęszczający na takie kursy, niezwykle szybko są w stanie mówić biegle w języku polskim. Różnic jest wprawdzie sporo, ale jeżeli potraktujemy naukę jako przygodę, to szybko zaczniemy osiągać sukcesy. Widzimy to codziennie na kursach organizowanych przez naszą szkołę.

  Kursy języka polskiego dla Wietnamczyków.

  Przyczyn, dla których obywatele Wietnamu tak tłumnie pojawili się w Polsce jest wiele i niewątpliwie jest to materiał na dobrą rozprawę doktorską. My skupimy się na kwestiach językowych. Oprócz legendarnej wręcz zdolności Wietnamczyków do asymilacji, to zdolności językowe tej nacji także robią wrażenie.

  Ogromna część mieszkających i pracujących w Polsce przybyszy znad Morza Południowochińskiego biegle posługuje się językiem polskim. Kursy języka polskiego są stałym elementem grafiku wietnamskich ekspatów. Możemy dzięki temu coraz lepiej się porozumiewać, współpracować i żyć obok siebie.

  Cały świat uczy się polskiego.

  Jak wspomnieliśmy wcześniej – Polska stała się popularnym krajem docelowym dla przedstawicieli wielu nacji. Gościmy przybyszy z Afryki, Indochin, z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, z Australii i Oceanii, obu Ameryk, Skandynawii oraz oczywiście z Europy.

  Kursy języka polskiego dla obcokrajowców są już realizowane w zasadzie w każdym większym mieście w Polsce i ich popularność bez przerwy wzrasta. Jako Ogólnopolska Grupa Językowa Lingua Nova nie zostajemy oczywiście w tyle. W naszej ofercie szkoleń językowych mamy szkolenia z języka polskiego na wszystkich poziomach zaawansowania dla wszystkich nacji. Od czerwca roku 2019 mamy także akredytację Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na przeprowadzanie certyfikowanych egzaminów z języka polskiego dla obcokrajowców. Organizujemy także dedykowane kursy przygotowujące do tego egzaminu.

  Dlaczego warto uczęszczać na kursy języka polskiego?

  Powodów praktycznych jest wiele i moglibyśmy o nich pisać bez końca, ale najważniejszym jest chyba fakt, iż język polski jest językiem wyjątkowo pięknym, a jego nauka to niezapomniana przygoda i dużo śmiechu oraz radości.

   


  Szukaj

  Najnowsze

  Archiwum