B-Learning, czyli blended learning – korzyści z nauki

23 stycznia 2020
B-learning
5/5 - (40 votes)

B-learning jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają wypełnione po brzegi kalendarze. Z naszych obserwacji wynika, że do takich osób zalicza się większość z nas. Pomimo, iż chcielibyśmy, aby życie toczyło się nieco wolniej,  nie zawsze jest to możliwe. Trudno bowiem w  takich realiach wprowadzić do grafiku nowe elementy. Faktem jest , że warto, ale i często też trzeba znaleźć w naszej codzienności miejsce na naukę języków. Dlaczego?

To są może rozważania na kiedy indziej. Natomiast społeczne i gospodarcze zjawiska takie jak: globalizacjatransformacja cyfrowa, rozwój Internetu, międzynarodowe zespoły w firmach pokazują, iż konieczna jest znajomość  języka angielskiego. Jak ten czas znaleźć i jak „wcisnąć” szkolenia językowe w nasz napięty grafik? Rozwiązaniem może być właśnie metoda nauki w trybie
b-learning
. Musimy jednak pamiętać, że w tym wypadku, będziemy musieli pracować nieco więcej i uruchomić wewnętrzną dyscyplinę.

 

NA CZYM POLEGA NAUKA JĘZYKA W TRYBIE B-LEARNING?

Słówko „blended” w języku angielskim oznacza „zmieszany”, zatem „blended learning” oznacza po prostu „zmieszaną” (nie wstrząśniętą 😉 naukę języka. W praktyce wygląda to tak, że dzielimy zajęcia na te tradycyjne – z lektorem, gdzie oczywiście możliwe są tzw. lekcje wirtualne, bądź też przez Skype,  oraz te z samodzielną nauką za pomocą platformy e-learningowej. 

Zajęcia odbywają się wówczas w trybie mieszanym. Nasze doświadczenie pokazuje, że połączenie zajęć 90 minutowych z lektorem a następnie samodzielną pracą na platformie e-learningowej przynosi podobne efekty, jak w przypadku zajęć tradycyjnych tylko z lektorem. Oczywiście zawsze polecamy tradycyjne lekcje z lektorem, gdyż  takie  spotkania są po prostu bezcenne .

Jednakże z przyczyn, które wymieniliśmy, nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Ważnym aspektem nauki w trybie b-learning jest zadawanie przez lektora określonych ćwiczeń i części materiału do przerobienia samodzielnie na platformie e-learningowej. Lektor tak komponuje system zajęć, aby czas, kiedy uczymy się samodzielnie, był wykorzystany optymalnie.

 

LEKCJA NA ŻYWO I LEKCJE WIRTUALNE W TRYBIE B-LEARNING

Co wybrać? Czy spotkania z lektorem „na żywo” są skuteczniejsze, niż lekcje realizowane za pomocą aplikacji, lub komunikatora? Jeżeli mielibyśmy odpowiedzieć, to proponowalibyśmy raczej zajęcia w świecie realnym. Spotkanie z lektorem w „cztery oczy”, bądź w grupie, w miejscu przystosowanym do nauki języka, niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Jesteśmy nastawieni na naukę, mamy możliwość obserwować mowę ciała lektora i nic nie pośredniczy w naszej komunikacji. W przypadku lekcji wirtualnych możemy napotkać na problemy techniczne, zdarzają się opóźnienia, brak prądu etc. Natomiast, jeżeli wszystko przebiega sprawnie, wówczas oszczędzamy czas dojazdu, mamy możliwość uczenia się przebywając na innym kontynencie i sami wybieramy sobie przestrzeń do nauki. Wiemy także, iż niektórzy, ze względu na swoje predyspozycje osobowościowe, preferują raczej kontakt przez medium jakim jest internet. Większość introwertyków korzysta właśnie z takiego rozwiązania. Nie ma zatem jednej odpowiedzi i sami musimy określić, jaką formę nauki wolimy oraz która z nich jest dla nas właściwa.

KONSEKWENCJA, DYSCYPLINA I JESZCZE RAZ KONSEKWENCJA I DYSCYPLINA.

Słowa te potrafią spowodować, że nasz entuzjazm może sięgnąć gwiazd. Natomiast podczas nauki języka, a zwłaszcza podczas nauki języka metodą b-learning są one kluczowe. Spektrum zajęć, praca zawodowa, zobowiązania prywatne i czasami zwykłe, ludzkie zmęczenie, potrafią spowodować, że wpadniemy w pułapkę przekładania nauki na tzw. „jutro”. Musimy bardzo wyraźnie podkreślić, że, jeżeli raz pozwolimy sobie na „wagary”, to zmniejszamy szansę na osiągnięcie celu o kilkadziesiąt procent.

Gdy chcemy się języka naprawdę nauczyć, musimy wówczas mieć żelazną dyscyplinę. Konsekwentnie, bezkompromisowo, krok po kroku, zmierzać do przodu. Nauka języka, w tym także nauka języka metodą b-learning, potrafi być piękną, wypełnioną radością i śmiechem przygodą. Warunkiem, aby tak faktycznie było, są właśnie te dwa kluczowe słowa – konsekwencja i dyscyplina. Połączenie ich z chęciami oraz entuzjazmem spowoduje, że nauczymy się języka szybko i skutecznie. Satysfakcja, która się z tym łączy jest naprawdę bezcenna.

 

B-LEARNING W LINGUA NOVA.

Jesteśmy Ogólnopolska Grupą Językową, która od zawsze stawia na innowacje i rozwój. W naszej, już prawie 30 letniej, działalności operacyjnej nauczyliśmy się obserwować rynek i staramy się wychodzić naprzeciw potrzeb naszego Klienta. Jesteśmy świadomi zmian, które wiążą się z rozwojem technologii. Wiemy, że ludzie stają się coraz bardziej mobilni i częściej korzystają z udogodnień technologicznych, pozwalających im zoptymalizować swoje zarządzanie czasem oraz pracą.

Nauka języka w trybie b-learning jest właśnie taką odpowiedzią na zmieniające się realia. Pozwala na skuteczną naukę, dostosowując się do skomplikowanych kalendarzy współczesnego człowieka. Proponujemy Państwu sprawdzoną metodę nauki, realizowaną przez przeszkolonych i doświadczonych lektorów Lingua Nova. Szyjemy językowe rozwiązania na miarę i pomagamy naszym Słuchaczom zachować wcześniej wspomniane konsekwencje oraz dyscyplinę.

Zapraszamy serdecznie do współpracy.

Zapraszamy do kontaktu z nami, telefon: 22 584 – 10 – 10 lub, e-mail : kursy@linguanova.com.pl

 

POZNAJ JĘZYKI! ZROZUM LUDZI! BO SUKCES ZACZYNA SIĘ OD KOMUNIKACJI!


Szukaj

Najnowsze

Archiwum