Lekcje chińskiego dla firm – nauka języka przyszłości?

30 grudnia 2019
Lekcje chińskiego dla firm
5/5 - (38 votes)

Lekcje chińskiego dla firm coraz bardziej popularnie

Fakt mówiący, że język chiński jest językiem, którym posługuje się najwięcej ludzi na świecie, może z jednej strony dziwić. Przyzwyczajeni jesteśmy do naszej lokalnej rzeczywistości, która jest nieco europocentryczna, bądź może bardziej „zachodnio-centryczna”. Natomiast biorąc pod uwagę populację giganta ze wschodu, to dziwić się jednak nie powinniśmy.
Docierają do nas różne teorie. Współcześni wróżbici wieszczą koniec starych porządków. Prognozują zmianę układu sił, gdzie Państwo Środka ma przejąć kształtowanie globalnej narracji. Nie mamy kompetencji, aby dołączyć się do tych przewidywań, ale wiemy, że lekcje chińskiego dla firm cieszą się ostatnio w naszej szkole dużą popularnością. Może coś jest jednak na rzeczy?

Lekcje chińskiego dla firm – czy ich potrzebujemy?

Chiny rozwijają się w intrygującym tempie. Borykają się oczywiście z problemami, ale na pewno są liczącym się graczem w gospodarce światowej. Nic dziwnego zatem, że wzrok przedsiębiorców coraz częściej kieruje się na wschód. Ale też na odwrót – Chiny zwiększają swoją obecność biznesową w zasadzie na całym świecie, w tym i w Polsce.

Znajomość języka chińskiego, zwłaszcza chińskiego biznesowego, staje się umiejętnością docenianą na rynku pracy. Również same firmy inwestują w swoich pracowników i lekcje chińskiego dla firm są kursami, które realizujemy coraz częściej.
Żyjemy w dobie błyskawicznego przepływu informacji, transformacji cyfrowej i możliwości, które te zjawiska ze sobą niosą. Dlatego w ogóle nas nie dziwi fakt zacieśnienia relacji biznesowych ze Smokiem ze Wschodu

Nie tylko lekcje chińskiego dla firm.

Trwające 15 lat badania profesora Ulricha Ammona z Uniwersytetu w Duisburg-Essen, pokazują, że języka chińskiego (stan na rok 2015) uczyło się ok. 30 milionów ludzi. Wynik ten daje mu 3 pozycję zaraz po niekwestionowanym liderze – angielskim i zajmującym miejsce 2 francuskim. To imponująca liczba i zauważamy, że ten trend globalny przekłada się również na nasz rynek lokalny. Języka znad rzeki Jangcy pragnie uczyć się coraz więcej osób i zarówno lekcje chińskiego dla firm, jak i zajęcia indywidualne realizujemy już regularnie.

Dlaczego język chiński?

Wspomniane przez nas wyżej kwestie gospodarcze są zapewne główna przyczyną nauki języka chińskiego. Jednak naszym zdaniem istnieje druga – równie istotna – język chiński jest po prostu piękny. Wprawdzie to nasza subiektywna opinia, ale nasi Słuchacze najczęściej z nią się zgadzają.

Zauważyliśmy również tendencję do zwiększania uroku chińskiego w miarę poznawania go lepiej. Zarówno mowa jak, i pismo w trakcie nauki otwierają przed nami swoje tajemnice, powodując, że jest to niezapomniane oraz na swój sposób magiczne doświadczenie.

Czujemy się w obowiązku przywołać także trochę niedoceniane zjawisko. Występuje ono podczas nauki języków spoza naszej strefy kulturowej. Mianowicie, aby skutecznie nauczyć się danego języka, musimy zmodyfikować nasz obraz świata i nauczyć się myśleć, tak jak Chińczycy. Daje nam to możliwość poznania i zrozumienia mieszkańców Państwa Środka nieco lepiej.

Lekcje chińskiego dla firm – jakiego chińskiego się uczymy?

Oficjalny język Chin, w których rozróżniamy aż 400 dialektów, to język mandaryński (posługuje się nim ok. 960 milionów ludzi) i jak widać także Mark Zuckerberg właściciel facebooka

Lekcje chińskiego dla firm skupiają się na nauce tego właśnie języka, gdyż jest on najbardziej rozpowszechniony nie tylko w Chinach, ale także na całym świecie.

Mandaryński jest używany w biznesie oraz w komunikacji międzynarodowej. Oczywiście na życzenie Klienta możemy zrealizować kurs języka kantońskiego, ale nie spotkaliśmy się jeszcze z taką potrzebą. Wciąż czekamy.

Zapraszamy do współpracy z nami

Jako Ogólnopolska Grupa Językowa Lingua Nova dostarczamy kompleksową obsługę językową i z powodzeniem realizujemy lekcje chińskiego dla firm od wielu lat. Wystarczy zadzwonić 225841010 lub wysłać mail: kursy@linguanova.com.pl

 Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

 


Szukaj

Najnowsze

Archiwum