Kurs językowy online z lektorem – wersja dla mobilnych

7 lutego 2020
kurs językowy online z lektorem
5/5 - (42 votes)

Kurs językowy online z lektorem – nauka języka dla osób często wyjeżdżających

Żyjemy w świecie dynamicznych zmian, przyspieszenia i rozwoju technologicznego. Przemieszczamy się bez przerwy. Zarówno sfera zawodowa, jak i prywatna stawiają przed nami coraz to nowsze wyzwania. Transformacja cyfrowa realizuje się na każdym kroku i pomimo, że wiele jej aspektów jest pozytywnych, to jednak bywa również wymagająca. Niekiedy trudno pogodzić ze sobą nasze aktywności, których wciąż przybywa. Gdzie w tym gąszczu zajęć i zobowiązań znaleźć czas na naukę języka?

Jak dostosować swoje wypełnione kalendarze i grafiki do wymogów efektywnego poznawania mowy obcej? Bo przecież znajomość co najmniej jednego języka obcego to obecnie wymagany standard już nie tylko w naszej codziennej pracy. By język poznać, należy się go uczyć. By się z kolei uczyć, musimy przeznaczyć na naukę czas i robić to systematycznie. Jak to pogodzić, kiedy dzisiaj jesteśmy w Warszawie, a jutro w delegacji na końcu świata? Kurs językowy online z lektorem może być optymalną odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość.

Kurs językowy online z lektorem – czym jest ?

Czujemy się w obowiązku zasygnalizować pewną kwestię. Zajmujemy się szkoleniami językowymi od 1991 roku i nasze doświadczenie pozwala nam na dość kategoryczne stwierdzenie, że nic nie zastąpi nauki z żywym lektorem. Jest to najefektywniejsza  i najbardziej skuteczna forma poznawania języka. Nie zawsze jednak ze względu na częste wyjazdy służbowe mamy taką możliwość. Wówczas musimy dostosować się do okoliczności i korzystać z dostępnych opcji. Z pomocą przychodzi nam wtedy wszechobecny Internet.

Jeżeli znajdujemy się akurat na konferencji czy wyjeździe służbowym i pojawia się nagła potrzeba, by nauczyć się komunikacji z Niemcami, to kurs językowy online będzie najlepszym z możliwych rozwiązań.  Z kolei musimy mieć wówczas dostęp do sieci, odpowiednie urządzenie w postaci komputera, smartfona, bądź tabletu oraz chęci i pozytywne nastawienie. Tak wyposażeni jesteśmy w stanie uczyć się języka z każdego miejsca na świecie.  Możemy korzystać także z wszelkich materiałów dydaktycznych w postaci video, prezentacji etc. i komunikować się z lektorem live.

Kurs językowy online z lektorem ma zalety, ale też wady

Przeszkadzać nam może ludzka natura. Wyobraźmy sobie sytuację, w której mamy do wyboru bardzo ciekawą lekcję lub wyprawę w jakieś malownicze, urokliwe miejsce. Chociażby na nurkowanie wśród raf koralowych. Przyda nam się tu dyscyplina i konsekwencja. Jeżeli będziemy zbyt często odwoływać zajęcia, to istnieje ryzyko, że kurs językowy online z lektorem zakończy się fiaskiem.

Pamiętajmy, że „po drugiej stronie” znajduje się  lektor, który wygospodarował dla nas czas, chce nas języka nauczyć i zobaczyć efekty swojej pracy.  Przy częstym odwoływaniu zajęć istnieje prawdopodobieństwo, że lektor z nas zrezygnuje. Oczywiście przyczyny odwołania zajęć mogą być przeróżne, ale podstawą efektywnej nauki języka jest systematyczność i konsekwencja. Rafy koralowe, palmy jak i inne rozpraszające nas historie mogą poczekać, a dzięki biegłej znajomości języka być może  te wspaniałe miejsca będą dla nas dużo bardziej dostępne w przyszłości.

Kurs językowy online z lektorem w grupie

Z kolei, sytuacja może się nieco skomplikować, gdyż musimy zsynchronizować zegarki i kalendarze wielu osób. Wbrew pozorom nie zawsze jest to takie proste.  Obecne technologie pozwalają na łączenie ze sobą wielu urządzeń i realizację zajęć grupowych. Specjalnie dedykowane aplikacje umożliwiają słuchaczom czynny udział w szkoleniu, korzystanie z materiałów dydaktycznych w formie np. video, czy też na żywą dyskusję. W Lingua Nova korzystamy z kilku rozwiązań  webinarowych, które  doskonale  sprawdzają się w zespołach charakteryzujących się dużą mobilnością.

Doświadczenie w nauczaniu w ten sposób pokazuje, że możliwe są atrakcyjne i efektywne zajęcia, w których udział biorą słuchacze znajdujący się jednocześnie w Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, czy nawet w bardziej odległych zakątkach świata. Należy oczywiście uwzględnić różnicę czasu, ale wszystko jest możliwe. Jest to kwestia dogrania szczegółów i wówczas kurs językowy online z lektorem ma szansę na podobną regularność jak zajęcia tradycyjne.

Kurs językowy online z lektorem – jak utrzymać motywację?

Kwestię motywacji poruszyliśmy we wcześniejszym artykule, ale chcielibyśmy jeszcze temat doprecyzować. Wspomniany przed chwilą kurs językowy online z lektorem w grupie jest rozwiązaniem, które warto rozważyć na samym początku. Inni członkowie szkolenia mogą wówczas wywierać na nas pozytywną presję i zmuszać do systematyczności.

Na pewno nie będziemy chcieli zostać tzw. “czarnymi owcami” i podpaść naszym kolegom oraz koleżankom. Oczywiście musimy pamiętać także o samodyscyplinie – bez niej raczej sobie nie poradzimy. Żadni koledzy i koleżanki nam nie pomogą. Najważniejszym elementem pozwalającym na efektywną naukę języka obcego jest nasze nastawienie i chęci do nauki.

Jeżeli naprawdę chcemy się uczyć i uruchomiliśmy atrakcyjny kurs językowy online z lektorem, to wówczas zrobimy wszystko, aby na wirtualne lekcje uczęszczać. Nauka języka potrafi być przecież równie interesującym doświadczeniem, jak nurkowanie, wspinaczka, czy inne malownicze przygody. Pamiętajmy również, że im lepiej znamy dany język, tym więcej okazji do nawiązania lepszych relacji biznesowych i prywatnych. 

Dlatego od lat nasze motto brzmi:  Poznaj języki! Zrozum ludzi!

 

Kurs językowy online z lektorem i inne opcje wirtualnych lekcji w Lingua Nova

Ponad to, wspomnieliśmy już niejednokrotnie, że mamy doświadczenie w nauczaniu języków od roku 1991. Realizujemy wirtualne lekcje językowe już bardzo długo i obserwujemy, że kurs językowy online z lektorem jest jedną z częściej wybieranych opcji wśród osób, które często się przemieszczają. Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, ale aby ją dobrze wykonywać, potrzebna jest nam często biegła znajomość języka obcego. Nasze doświadczenie pozwala nam na dużą elastyczność i znajomość potencjalnych potrzeb naszych Klientów. Jesteśmy w stanie przewidzieć możliwe scenariusze, dzięki czemu możemy zaproponować naszym Klientom atrakcyjne opcje. Skutecznie zrealizujemy kurs językowy online z lektorem dla osób znajdujących się na całym świecie.  Odległość ma  dzisiaj  dużo mniejsze znaczenie.
Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami. W Lingua Nova staramy się zawsze znajdować optymalne rozwiązania szkoleniowe czy tłumaczeniowe nawet dla najbardziej skomplikowanych sytuacji.

Skontaktuj się z nami 22 584 – 10 – 10 lub, mail: kursy@linguanova.com.pl lub wypełnij formularz.

 

                                                                                      POZNAJ JĘZYKI! ZROZUM LUDZI! BO SUKCES ZACZYNA SIĘ OD KOMUNIKACJI!

 

 

 

 

 

 

 


Szukaj

Najnowsze

Archiwum