Szybki kurs języka angielskiego. Czy może być szybko i dobrze?

28 marca 2020
SzybkiSzybki kurs języka angielskiego
5/5 - (44 votes)

Czym jest tak naprawdę szybki kurs języka angielskiego?

W naszym mniemaniu szybki kurs języka angielskiego to po prostu kurs intensywny. Języka nauczymy się szybko, tylko i wyłącznie wtedy, kiedy poświęcimy na naukę dużo czasu. Nie mamy tu na myśli 3 spotkań po 2 godziny lekcyjne w tygodniu, ale codzienną, kilkugodzinną pracę z językiem. Szybki kurs angielskiego np : online  potrafi zatem trwać też dosyć długo.

Ile mamy czasu?

szybki kurs języka angielskiego CEFR

Statystyki są bezlitosne. Powszechnie używana skala CEFR jasno mówi, że, aby przejść z poziomu A2 do B1, potrzebujemy ok. 200 godzin lekcyjnych. Być może mamy wyjątkowe uzdolnienia lingwistyczne, toteż moglibyśmy odjąć z tabelki np. ok. 30, ewentualnie 50 godzin. To wciąż nie jest  mało więc, jeżeli chcemy języka nauczyć się błyskawicznie, wówczas warto się na  taki szybki kurs języka angielskiego zapisać.

Szybki = intensywny. Mówimy tu o zajęciach trwających 7 godzin dziennie. Brzmi groźnie? Owszem, ale kurs językowy w takim trybie jest z pewnością skuteczny. Tego typu lekcje potrafią być niestety wyczerpujące i tak naprawdę nie jesteśmy w stanie po nich zrobić niczego więcej.

Nie możemy raczej iść do pracy, czy uczyć się innych rzeczy. Wysiłek umysłowy, którego doświadczamy przy tak intensywnych zajęciach, skutecznie wyczerpuje nasze energetyczne zasoby. Warto wówczas czas wolny poświęcić na regenerację, aktywność fizyczną oraz dobrą i zdrową dietę.

Szybki kurs języka angielskiego – szkolenie nagłej potrzeby.

Czujemy się w obowiązku zaznaczyć, że rekomendujemy takie rozwiązanie tylko i wyłącznie w przypadku tzw. „wyższej konieczności”. Szkolenie tego typu potrafi być wyczerpujące i trzeba dużej wewnętrznej dyscypliny, aby takiemu wyzwaniu podołać.

Może się zdarzyć tak, że, kiedy szybki kurs angielskiego ukończymy, będziemy musieli zrobić sobie wakacje. Zatem warto także ten okres rekonwalescencji w swoich planach uwzględnić. Natomiast bywają sytuacje, na które nic nie poradzimy.

Przeprowadzka do innego państwa, wymarzona praca w kraju anglojęzycznym, czy może bardziej romantyczna wersja – zakochanie się w osobie anglojęzycznej. Kiedy nas takie okoliczności spotkają, nie mamy wówczas wyjścia i musimy szybki kurs angielskiego wprowadzić w życie. Zwłaszcza, jeżeli się zakochamy – nie ma co tracić czasu 😉

Motywacja jest kluczowa.

O motywacji pisaliśmy już wcześniej i pewnie jeszcze nie raz napiszemy. Natomiast w tym kontekście, niezwykle ważne jest, aby była na jak najwyższym poziomie. Realizując szybki kurs języka angielskiego nie możemy iść na żadne ustępstwa, gdyż, kiedy raz sobie pofolgujemy, to może nie być powrotu.

Żelazna dyscyplina, konsekwencja, samozaparcie i intensywna praca – te cechy i umiejętności właśnie musimy uruchomić w czasie takiej nauki. Ale dosyć straszenia. To wcale nie musi być nieprzyjemne. Szybki kurs języka angielskiego może być fantastycznym doświadczeniem. Trochę odosabniającym, ale, jeżeli nie skupimy się na negatywnych aspektach szkolenia, mamy szansę na naprawdę duży rozwój. Z pomocą powinien przyjść nam zarówno lektor, jak i szkoła językowa, w której zajęcia realizujemy.

Dobry lektor to podstawa sukcesu.

Zawsze to powtarzamy i pewnie powtarzać będziemy to nadal. W tak wymagającym kursie, lektor jest naszym najlepszym przyjacielem, sojusznikiem i powiernikiem. To od niego/od niej zależy, czy zajęcia będą przerażająco nudne, czy też nie będziemy się mogli doczekać rozpoczęcia kolejnych lekcji.

W Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova mamy świadomość, jak ważne są odpowiednie predyspozycje osobowościowe lektora. Tak samo ważne jak doświadczenie i wykształcenie, a niekiedy nawet bardziej. Nie tylko podczas zajęć typu “szybki kurs języka angielskiego”. Zajęcia „tradycyjne” czy online”powinny być realizowane także w sposób ciekawy, interesujący i efektywny.

Toteż współpracujemy naprawdę z najlepszymi lektorami w branży. Nasz system nawiązywania współpracy bardzo precyzyjnie sprawdza, czy dana osoba spełnia nasze, dość spore oczekiwania. Musimy mieć najlepszych, gdyż postawiliśmy sobie za cel, że obsługa Klienta winna być u nas na jak najwyższym poziomie. Szybki kurs języka angielskiego to duże wyzwanie i nie wszyscy lektorzy się w takich zajęciach znajdują.

Szybki kurs angielskiego i nasz mózg.

Niewiele jest tak dobroczynnych zajęć jak nauka. Można by to nawet nazwać „gimnastyką umysłu”. Tak jak siłacze podnoszą ciężkie żelazne przedmioty, by trenować swoje mięśnie, tak mózg trenujemy głównie ucząc się. Jest wiele badań pokazujących, że nauka języków obcych pozwala nam zachować sprawność umysłową bardzo długo.

Spotkaliśmy się nawet z zaleceniami, aby lekcje rozpoczynać w tzw. jesieni życia, gdyż wówczas nasze umysły potrzebują nieco więcej treningu. Zgadzamy się z tym, gdyż wiemy, że każdy moment jest dobry na rozpoczęcie nauki języków obcych. Gdy dodamy do tego jeszcze właśnie ćwiczenie naszych muskułów i zdrową dietę, to kto wie? Być może ktoś z nas pozostanie najdłużej żyjącym, sprawnym intelektualnie, człowiekiem na świecie?

Mała przestroga – szybki kurs angielskiego w stylu „fake”

O tym już także kiedyś pisaliśmy – nie ma metod „cud”. Nie nauczymy się języka zakładając magiczne słuchawki, czy też okulary na noc. Nie nauczymy się również języka, gdy ktoś na nas bez przerwy krzyczy. Hipnoza i książki pod poduszką  również się raczej nie sprawdzą, magia też nie działa.

Wielu z nas chciałoby zapewne poznać język angielski w przyspieszonym trybie, np. w sali treningowej z filmu Matrix. Autor tekstu na pewno bardzo by chciał. Niestety to też nie jest możliwe. Aby języka się nauczyć, trzeba się go uczyć i nie przeskoczymy pewnych procesów. Szybki kurs języka angielskiego może być dobrym i jedynym pomysłem, aby język poznać szybko. Niestety, bądź „stety” musimy się przy tym napracować.
Ale nie musi to być wcale nieprzyjemne.

Szybki kurs języka angielskiego w Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova

Jesteśmy obecni na profesjonalnym rynku szkoleń językowych od roku 1991. Zrealizowaliśmy tysiące kursów i obsłużyliśmy tysiące Klientów. Wśród tych tysięcy, znalazło się wiele szkoleń błyskawicznych. Z tych przyspieszonych, to szybki kurs języka angielskiego jest oczywiście najpopularniejszym produktem i realizujemy go zarówno dla osób indywidualnych, jak i w trybie zajęć grupowych.

Wiemy, jak zrobić to dobrze, pracujemy z elitą lektorów i wciąż uwielbiamy naszą pracę, co pozwala nam się bez przerwy rozwijać. Zachęcamy do współpracy z nami. Szybki kurs języka angielskiego możemy zrealizować tradycyjnie z lektorem na żywo np. w naszej sali szkoleniowej, czy w siedzibie Klienta, bądź też online, co staje się obecnie coraz bardziej popularnym standardem.

 

Zapraszamy do kontaktu!, 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

 

 

 

 

 

 


Szukaj

Najnowsze

Archiwum