Język polski dla obcokrajowców

2 września 2022
5/5 - (7 votes)

Język polski dla obcokrajowców w Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova  to nic prostszego. Co najmniej trzy razy w roku organizujemy  Egzamin z języka polskiego dla obcokrajowców oraz kursy przygotowawcze  z języka polskiego. Oferujemy cudzoziemcom, mieszkającym w Polsce praktyczną naukę języka polskiego. Polski dla obcokrajowców to zajęcia prowadzone indywidualnie lub w grupach, a także on-line. Profesjonalnie przygotujemy również na Egzamin z języka polskiego. Nasza oferta adresowana jest do wszystkich osób, które są zainteresowane nauką  języka polskiego dla obcokrajowców.

Mamy świadomość, że język polski nie należy do łatwych. Sprawia wiele trudności. Posiadamy jednak na to rozwiązanie. Zajęcia w Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova prowadzone są przez doświadczonych, wykształconych lektorów. Nasi nauczyciele to osoby, które nie tylko posiadają odpowiednie filologiczne wykształcenie, ale też bogate doświadczenie zawodowe. Lekcje w naszej szkole pomogą oswoić się z językiem polskim używanym w życiu codziennym czy też w pracy. Z kolei program nauki jest opracowany i dostosowany do potrzeb każdego kursanta.

Poziomy nauczania

Ogólnopolska Grupa Językowa Lingua Nova ma swoją siedzibę w Warszawie. Poziomy nauczania dostosowane są do potrzeb Kursantów. Uczymy w bezstresowych i przyjaznych warunkach. Nasi prowadzący stwarzają najlepsze warunki do pracy, natomiast wszystko odbywa się w swym naturalnym tempie w taki sposób, aby nauka była przyjemna. Zajęcia mają na celu oswojenie się z językiem polskim w taki sposób, aby pokonać przede wszystkim barierę językową. Zajęcia prowadzone są różnorodnie.

Lingua Nova – charakterystyka

Kurs język polski dla obcokrajowców charakteryzuje się dużym dynamizmem, dostosowany jest do indywidualnych potrzeb, celów, umiejętności lingwistycznych i aspiracji każdego słuchacza. Zajęcia odbywają się więc indywidualnie lub w grupach kilkuosobowych, na których Kursanci są wspólnie motywowani do nauki. Program, cel zajęć, zakres oraz stopień intensywności są każdorazowo uzgadniane z lektorem, także w trakcie nauki. Nie ma więc obawy, że nie zostaną spełnione życzenia i oczekiwania słuchaczy. Co więcej naszym największym celem jest zadowolenie i satysfakcja uczniów oraz profesjonalne i kompleksowe przygotowanie do egzaminu z języka polskiego.

Państwowy Egzamin z języka polskiego

Ogólnopolska Grupa Językowa Lingua Nova to jedna z nielicznych szkół w kraju, która przeprowadza państwowy egzamin z języka polskiego kończący się otrzymaniem certyfikatu. Do egzaminu certyfikowanego dla dorosłych mogą przystąpić osoby pełnoletnie. Osoby w wieku 17 lat mogą zdawać egzamin w grupie osób dorosłych za zgodą opiekunów prawnych.

Język polski dla obcokrajowców

Język polski dla obcokrajowców – kursy przygotowujące

W Lingua Nova prowadzone są również kursy przygotowujące do egzaminu. Nauka odbywa się w następujących formach:

  • zajęcia grupowe – nauka z lektorem trwająca 1,5h przeważnie dwa razy w tygodniu w grupie 6-8 osób. Lektor sprawia, jak należy systematycznie uczyć się języka, pozbywając bariery językowej. Słuchacz aktywnie bierze się udział w zajęciach, gdzie kilka osób z grupy współpracuje ze sobą, co daje możliwość uzyskania szybkich efektów w nauce;
  • zajęcia indywidualne – nauka trwa również 1,5h i skupiona jest tylko i wyłącznie na Tobie. Warto podkreślić, iż wraz z lektorem uczeń przerabia materiał w taki sposób, jaki potrzebuje, dopasowując to do indywidualnych preferencji. Wspólnie można skupić się na najważniejszych aspektach. Wszelkie braki, problemy są omawiane na bieżąco;
  • zajęcia on-line – odbywają się kilka razy w tygodniu w określonych godzinach w grupie lub indywidualnie, lecz bez konieczności wychodzenia z domu. Kurs odbywa się zdalnie.

Pozbycie się bariery językowej

Język polski dla obcokrajowców to nie lada wyzwanie dla osób przyjeżdżających do Polski zza granicy. Wierzymy jednak, że w naszej firmie wspólną pracą, przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi i metod nauki pozwoli szybko uzyskać zadowalające efekty i ważny cel – zdany celująco egzamin z języka polskiego, uzyskując jednocześnie certyfikat. Warto podkreślić, że lepsza znajomość języka polskiego stwarza więc całkiem nowe, lepsze możliwości.  Naszym celem jest pomóc cudzoziemcom pozbyć się bariery językowej i strachu przed nauką nowego, obcego języka. Co najważniejsze – pragniemy poprawić komfort życia w Polsce naszym słuchaczom.

 

Z reguły 4 razy w roku o godzinie 8.00, ruszają zapisy na Egzamin z języka polskiego na poziomie B1 i C1.

Język polski dla obcokrajowców zapisy:

https://linguanova.com.pl/certyfikat-z-jezyka-polskiego/

Zapraszamy do kontaktu :

tel. (+48) 22 584 10 10

kursy@linguanova.com.pl


Szukaj

Najnowsze

Archiwum