Egzamin z języka polskiego – 5 kroków do sukcesu

26 sierpnia 2021
egzamin z języka polskiego
5/5 - (23 votes)

Zdany egzamin z języka polskiego i otrzymany certyfikat państwowy to często „być albo nie być” dla obcokrajowców,  którzy chcą związać swoją przyszłość z pobytem w Polsce.

Co więcej !

Zdany egzamin z języka polskiego  to często dla obcokrajowców,  którzy chcą związać swoją przyszłość z pobytem w Polsce warunek sine qua non.

Certyfikat jest potrzebny osobom, które nie są obywatelami Polski i chcą udokumentować znajomość języka polskiego aby uzyskać polskie obywatelstwo lub pobyt rezydenta długoterminowego UE. Niektórzy potrzebują takiego potwierdzenia dla swoich pracodawców lub do dokumentów składanych na studia w Polsce.

Aby otrzymać taki certyfikat, należy zdać egzamin z języka polskiego, który organizowany jest  kilka razy w roku – najczęściej na początku roku, przed wakacjami i pod koniec roku.

Aż 96% naszych kursantów zdaje egzamin.

Jesteśmy dumni z naszych kursantów- że pomimo pandemii, obostrzeń sanitarnych i wielu innych trudności tak wspaniale poradzili sobie z tym nie tak wcale łatwym egzaminem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wskaźnik ten był jeszcze wyższy  do czego dążymy.

Od wielu lat szkoła  z powodzeniem  organizuje kursy przygotowujące do egzaminu, prowadzone przez doświadczonych i pełnych zaangażowania lektorów. Warto już teraz rozpocząć systematyczną powtórkę materiału i sprawdzić swój aktualny poziom znajomości języka.

Dlatego zachęcamy aby wypełnić TEST ONLINE  już teraz!

Egzamin z języka polskiego tak jak już pisaliśmy – wcale nie jest łatwy, a jego struktura jest dość wymagająca. Uczestników sprawdza się pod kątem  m.in. znajomości gramatyki i doboru odpowiedniego słownictwa. Celem Lingua Nova jest takie przygotowanie naszych kursantów aby współczynnik zdawalności wynosił 100%.

A więc ruszajmy !

KROK 1 –  KURS

W Lingua Nova można uczestniczyć w kursach grupowych dłuższych lub krótszych. Wybór zależy od potrzeb i aktualnego poziomu biegłości językowej.Dla osób, które nie czują się pewnie na poziomie B1, odpowiedni będzie dłuższy kurs, obejmujący 30 spotkań po 90 minut (w sumie 60 godzin lekcyjnych).

Ten czas pozwoli na uporządkowanie, uzupełnienie i utrwalenie wiedzy. Natomiast osoby, które uczyły się wcześniej polskiego i nieźle radzą sobie z pisaniem w tym języku mogą skorzystać z krótszego kursu powtórkowego obejmującego 15 spotkań po 90 minut. Zajęcia odbywają się stacjonarnie w szkole Lingua Nova w centrum Warszawy lub w wygodnej formie online.

To najlepszy moment na spokojne przygotowanie do egzaminu  i powtórzenie materiału. Systematyczne uczestniczenie w zajęciach pozwoli na stały kontakt z żywym językiem.

Jak zapisać się na kurs ?

Zapisy trwają cały czas i kompletowane są nowe grupy. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: email: polski@linguanova.com.pl, tel.: (22) 584-10-25  lub  +48 534-409-524

Zapisz się już teraz!

  Zajęcia Grupowe

  Nauka języka polskiego dla obcokrajowcówGodziny zajęćMiejsce zajęćCena
  Kurs przygotowujący do egzaminu - certyfikat B1
  30 spotkań po 90 minut

  poniedziałki, środy
  godz.: 17.30 - 19:00

  START: 29.11.2021

  ONLINEGrupa 4-7 osób
  1299 PLN
  ZAREZERWUJ
  Kurs przygotowujący do egzaminu – certyfikat B1

  15 spotkań po 90 minut
  wtorki, czwartki
  godz.: 18:00 – 19:30
  lub 19:30 - 21:00

  START: 02.12.2021

  lub 18.01.2022
  ul. Wspólna 41 p.II WARSZAWAGrupa 4-7 osób
  699 PLN
  ZAREZERWUJ
  Kurs przygotowujący do egzaminu – certyfikat B1

  15 spotkań po 90 minut
  wtorki, czwartki
  godz.: 19:00 – 20:30

  START: 02.12.2021

  lub 18.01.2022
  ONLINEGrupa 4-7 osób
  699 PLN
  ZAREZERWUJ
  Intensywny kurs przygotowujący do egzaminu – certyfikat B1
  7 spotkań po 180 min lub
  10 spotkań po 135 min
  sobota
  godz. 9:00 – 12:00

  START: 27.11.2021

  lub 15.01.2022

  ONLINEGrupa 4-7 osób
  649 PLN-699 PLN
  ZAREZERWUJ
  Rozszerzenie kursu przygotowującego do egzaminu – formy pisemne
  9 spotkań po 90 min
  poniedziałki, środy lub wtorki, czwartki w godz.17:30 – 19:00

  START: 04.01.2022 lub 21.02.2022

  Wspólna 41 p.II WARSZAWA lub ONLINEGrupa 3-4 osoby - 499 PLN
  ZAREZERWUJ


  Zajęcia Indywidualne

  Nauka języka polskiego dla obcokrajowcówGodziny zajęćMiejsce zajęćCena
  Indywidualny kurs
  (16 godz. lekcyjnych po 45 min.)
  pakiet 16 godzinWspólna 41 p.II WARSZAWA lub ONLINE1264 PLN (możesz także zorganizować swoją grupę)
  ZAREZERWUJ
  Indywidualny kurs
  (30 godz. lekcyjnych po 45 min.)
  pakiet 30 godzinWspólna 41 p.II WARSZAWA lub ONLINE2250 PLN (możesz także zorganizować swoją grupę)
  ZAREZERWUJ
  Indywidualny kurs
  (60 godz. lekcyjnych po 45 min.)
  pakiet 60 godzinWspólna 41 p.II WARSZAWA lub ONLINE4440 PLN (możesz także zorganizować swoją grupę)
  ZAREZERWUJ
  Indywidualne zajęcia przygotowujące do egzaminu – certyfikat państwowy(30 godz. lekcyjnych po 45 min.)Wspólna 41 p.II WARSZAWA lub ONLINE2250 PLN
  ZAREZERWUJ B1
  Indywidualne zajęcia przygotowujące do egzaminu – certyfikat państwowy(60 godz. lekcyjnych po 45 min.)Wspólna 41 p.II WARSZAWA lub ONLINE4440 PLN
  ZAREZERWUJ B1
  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>

  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).

  Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.

  Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.

  Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:

  - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,

  - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,

  - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;

  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl

  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

  << mniej

  lub przyjdź do naszej siedziby na Wspólna 41 w centrum Warszawy:

  Dopiero na lekcjach z lektorem obcokrajowcy zauważają, że nie do końca w równym stopniu rozwinęli wszystkie umiejętności, które sprawdzane są podczas egzaminu państwowego z języka polskiego. Są to:

  • Rozumienie ze słuchu
  • Poprawność gramatyczna
  • Rozumienie tekstów pisanych
  • Pisanie
  • Mówienie

  Doświadczeni lektorzy chętnie pomogą nadrobić te zaległości.

  Podczas kursów rozwiązywane są również przykładowe testy egzaminacyjne z j. polskiego na poziomie B1. Omówienie z lektorem wyników testu i zwrócenie uwagi na punktowane zagadnienia pozwoli poczuć się pewnie podczas egzaminu.

  KROK 2 – REJESTRACJA NA EGZAMIN

  Rejestracja odbywa się na 2 miesiące przed egzaminem.

  Opłata za egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego w całej Polsce jest taka sama.

  Zgodnie z Ustawą z dnia 12 czerwca 2015r. Art. 11g, ust. 5, 6 i 8 opłaty za egzamin i certyfikat wynoszą:

  150 EURO poziom B1 – w grupie dorosłych

  20 EURO – opłata za wydanie certyfikatu

  Liczba miejsc na egzaminie jest ograniczona, a o pozytywnym zarejestrowaniu kandydat zostaje powiadomiony mailowo.

  KROK 3 – SZKOLENIE ORGANIZACYJNE

  Dla osób pomyślnie zarejestrowanych na egzamin, Lingua Nova organizuje dwugodzinne szkolenie pre-egzaminacyjne ze struktury egzaminu, prowadzone w formie on-line przez egzaminatora. Lingua Nova, jako jedyne centrum egzaminacyjne, przeprowadza sesję egzaminacyjną w ciągu jednego dnia.  W sobotę odbywa się więc zarówno część pisemna, jak i ustna. Warunkiem tego, aby cała procedura – przewidziana przez Ministerstwo na dwa dni – odbyła się w ciągu jednego dnia, jest doskonała organizacja całego przedsięwzięcia i bardzo dobra orientacja.

  Dlatego!

  Przygotowujemy  Egzaminowanych ze struktury egzaminu, topografii budynku, zasad postępowania podczas egzaminu, reguł, rzeczy dozwolonych i kategorycznie zabronionych, aby zaoszczędzić czas.  Dlatego też każdy uczestnik egzaminu przechodzi szkolenie w wygodnej formie on-line, które szczegółowo omawia i prezentuje wszystkie niezbędne zagadnienia

  Podczas prezentacji przeprowadzanej przez doświadczonego egzaminatora uczestnicy mają możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

  KROK 4 – EGZAMIN

  Dzięki szkoleniu organizacyjnemu dla osób pomyślnie zarejestrowanych, uczestnicy w dniu egzaminu czują się pewnie, a  poziom stresu znacząco się zmniejsza. Bieżącego wsparcia i niezbędnych informacji udzielają również obecni na miejscu pracownicy Lingua Nova.

  Warto dobrze się wyspać, zrelaksować, a w dniu egzaminu nie powtarzać już nerwowo dodatkowego materiału. Koncentracja, wiara we własne umiejętności i odpowiednie przygotowanie (również dzięki kursom języka polskiego z Lingua Nova) to klucz do sukcesu i zaliczenia egzaminu na najwyższą notę.

  Warunkiem zdania egzaminu dla dorosłych jest uzyskanie na poziomie B1 co najmniej 50% punktów z każdego z pięciu modułów.

  Wyniki egzaminu trafiają do centrum egzaminacyjnego w terminie od 1 do 2 miesięcy od daty egzaminu. Informacja o wynikach egzaminu jest przekazywana mailowo wraz z instrukcją dotyczącą terminu odbioru certyfikatu.

  KROK 5 – CERTYFIKAT

  Certyfikat z języka polskiego jako obcego jest wystawiany w terminie około 30 dni od momentu otrzymania pozytywnego wyniku egzaminu i po wniesieniu wymaganej opłaty.

  Jest  jedynym państwowym dokumentem poświadczającym znajomość języka polskiego.

  Lingua Nova jako ośrodek egzaminacyjny umożliwia bezpłatny odbiór certyfikatów w siedzibie firmy przy ul. Wspólnej  41 p. II 00-519 Warszawa – Centrum lub przesłanie dokumentów na wskazany adres w cenie 30 zł (dodatkowo płatne). O terminie odbioru certyfikatu uczestnicy egzaminu są informowani mailowo.

  Certyfikat ważny jest bezterminowo.

  Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

  _____________________________________

  Epilog

  A co jeśli się nie uda i wynik egzaminu z języka polskiego będzie negatywny?

  Głowa do góry! Pamiętajcie statystyki ! To się prawie nie zdarza. Gdyby jednak komuś nie poszło, warto powrócić do KROKU 1 i rozpocząć od nowa przygodę z językiem polskim, wybierając odpowiedni dla siebie kurs przygotowujący do kolejnej sesji egzaminacyjnej. Zapraszamy!