Rozmowa o pracę po angielsku

29 czerwca 2020
Rozmowa o pracę w języku angielskim
5/5 - (38 votes)

Rozmowa o pracę po angielsku  staje się faktem, ponieważ coraz więcej pracodawców wymaga od swoich pracowników znajomości języków obcych. Zwłaszcza języka angielskiego. Wystarczy przejrzeć oferty pracy na przeróżnych stanowiskach – „komunikatywny j. angielski”, „minimalne wymagania to znajomość języka angielskiego na poziomie B1” czy „bardzo dobra znajomość języka angielskiego”.

Odpowiadając na takie oferty musimy być przygotowani na to, że rozmowa o pracę po angielsku jest nieunikniona. Stres przy tego typu konfrontacjach niestety bywa duży. Dlatego warto być dobrze przygotowanym do rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym z przyszłym pracodawcą.

Wesprzemy cię w procesie rekrutacyjnym, gdy czeka cię rozmowa o pracę po angielsku

 

Dlatego też mamy dla ciebie pakiet przygotowawczy do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim, który znacznie zwiększy szansę zatrudnienia. Rozmowa o pracę po angielsku z przyszłym pracodawcą przebiegnie łatwiej .

Rozmowa o pracę po angielsku zawiera:

 • pakiet 3 zajęć x 60 min. – wszystko w  atrakcyjnej cenie 299 PLN;
 • konwersacje z lektorem: przygotowanie do interview, możliwość
  dopasowania do konkretnej branży (język specjalistyczny), przetrenowanie
  w języku obcym najczęściej powtarzających się pytań i scenariuszy
  rozmów;
 • spotkania online, może być też rozmowa telefoniczna;
 • po wykupieniu pakietu możliwość dokupienia 1 h (60 min) dodatkowych zajęć tuż przed rozmową kwalifikacyjną z 10% zniżką;
 • wszystkie języki obce;
 • dogodne dla kursanta godziny i dni;

Słowa i zwroty które przydadzą się w rozmowie kwalifikacyjnej w języku angielskim znajdziesz w naszym artykule tutaj

Więcej informacji 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl 

W przypadku języka obcego rozmowa o pracę po angielsku może być przeprowadzona z native speakerem. Zatem trzeba się przygotować do zrozumienia osoby mówiącej z ojczystym akcentem. Oprócz tego, musisz wiedzieć, że native speaker będzie korzystał ze słownictwa typowego dla branży, w której chcesz pracować.

Szukasz pracy? Zwiększymy Twoje szanse na jej otrzymanie. Rozmowa o pracę po angielsku stanie się prosta!

Kurs Lingua Nova – „Rozmowa o pracę po angielsku” czy w innym języku obcym – skierowana jest dla wszystkich, którzy poszukują pracy z wymaganą lub mile widzianą znajomością języka  angielskiego lub innego języka obcego. Mamy nadzieję, że pomożemy przejść przez proces rekrutacyjny łatwiej i przyjemniej.

Rozmowa o pracę po angielsku  – 10 podstawowych zasad:

 1. Dokładnie zapoznaj się z opisem stanowiska

Przed spotkaniem przeczytaj dokładnie opis stanowiska pracy zamieszczonego przez pracodawcę. Opisana jest tam lista kwalifikacji, cech, kompetencji językowych i doświadczenia zawodowego, których pracodawca poszukuje u idealnego kandydata. Im lepiej dopasujesz swoje kwalifikacje do oczekiwań w opisie stanowiska, tym bardziej pracodawca będzie w stanie stwierdzić, że jesteś tą osobą, której właśnie potrzebuje.

 1. Zastanów się, dlaczego chcesz tę pracę i jakie masz kwalifikacje

Przed rozmową kwalifikacyjną powinieneś sobie uświadomić, dlaczego chcesz tę pracę i jak możesz wykazać, że jesteś najlepszą osobą do pełnienia danej roli.

 1. Poznaj  firmę i jej miejsca na rynku

Poznanie firmy, do której aplikujesz, jest ważną częścią przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. Pomoże ci to w odpowiadaniu na pytania rekrutera. Również ułatwi ci przygotowanie przemyślanych pytań dla Twoich rozmówców.  Innymi słowy da ci to przewagę nad innymi kandydatami – Twoją konkurencją. Pełne przygotowanie do rozmowy pozwoli  zachować spokój i dobrą formę. Oto kilka rzeczy, które powinieneś poznać, zanim wejdziesz na rozmowę kwalifikacyjną:

–  Oferta firmy

–  Historia firmy i jej specyfika

–  Kultura korporacyjna

–  Najważniejsze osoby w firmie

 1. Rozważ swoje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, aby rozmowa o pracę po angielsku cię nie zaskoczyła:

Chociaż nie będziesz w stanie przewidzieć każdego pytania, istnieje kilka typowych, na które możesz zaplanować odpowiedzi. Oto kilka przykładów najczęściej zadawanych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej

– Dlaczego chcesz tu pracować?

– Co cię interesuje w tej roli?

– Jakie są Twoje największe mocne i słabe strony?

Poza tym, należy również przygotować odpowiedzi na pytania dotyczące możliwych zachowań w różnych sytuacjach (tzw. „case studies”).

 1. Ćwicz swój głos i mowę ciała

Ważne jest, aby podczas rozmowy wywrzeć pozytywne i trwałe wrażenie. Można to zrobić, ćwicząc pewny siebie, pełen mocy głos i przyjazną, otwartą mowę ciała.

 1. Przygotuj parę pytań do potencjalnego pracodawcy

Wielu pracodawców ceni sobie kandydatów zadającym im przemyślane pytania na temat firmy i stanowiska.

Oto kilka przykładów pytań, które można im zadać:

– Jak wygląda typowy dzień dla osoby na tym stanowisku?

– Jakie cechy posiadają pracownicy tej firmy, którzy odnoszą największe sukcesy?

– Odbyłem rozmowę i co dalej?

 1. Rozmowa o pracę po angielsku – przeprowadź próbę

Podobnie jak publiczne wystąpienia, przećwiczenie rozmów kwalifikacyjnych jest najlepszym sposobem na złagodzenie niepokoju i poprawę pewności siebie. Ćwiczenie może być żmudne, ale wielokrotne ćwiczenie rozmowy kwalifikacyjnej sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo i na właściwym spotkaniu zrobisz wrażenie.

 1. Wydrukuj swoje CV na papierze

Większość pracodawców otrzymuje CV za pomocą maila, ale może się zdarzyć, że nie będą mieć łatwego dostępu do niego podczas samej rozmowy kwalifikacyjnej. Posiadanie wydruku do zaprezentowania wielu osobom prowadzącym rozmowę kwalifikacyjną pokazuje, że jesteś przygotowany i zorganizowany.

 1. Sprzedaj się

Jednym z największych wyzwań w wywiadzie jest sprzedanie siebie. Większość ludzi nie czuje się komfortowo z tym pomysłem, ale wiedz, że jest to bardzo ważne. Prawda jest taka, że posiadasz umiejętności i doświadczenie zawodowe, które mogą wyróżniać ciebie od innych kandydatów. Także jest to jak najbardziej na miejscu.

Kiedy przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej, zwróć uwagę na swoje umiejętności, które odnoszą się do danej roli. Zastanów się, w jaki sposób twoje doświadczenia i umiejętności mogą przyczynić się do realizacji ogólnych celów działu i firmy. Twoje odpowiedzi powinny być zwięzłe, więc wybierz najbardziej pozytywne i istotne informacje do przekazania.

Jakiekolwiek masz osiągnięcia, nie bądź zbyt skromny w dzieleniu się nimi podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Twój potencjalny pracodawca chce wiedzieć, że będziesz odpowiednią osobą na to stanowisko. Zatem musi znać wszystkie powody do zatrudnienia właśnie ciebie!

 1. Kiedy rozmowa o pracę po angielsku zakończy się

Po rozmowie kwalifikacyjnej powinieneś podziękować potencjalnemu pracodawcy za spotkanie. Przypomina to pracodawcy o waszej rozmowie i Twojej osobie oraz pokazuje mu, że jesteś naprawdę zainteresowany tym stanowiskiem.

Pamiętaj – dobrze przygotowana osoba mniej się stresuje i tym samym ma znacznie większe szanse na otrzymanie wymarzonej pracy.

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi! Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>


  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).


  Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.


  Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.


  Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:


  - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,


  - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,


  - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;


  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl


  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

  << mniej

   

  Życzymy powodzenia! Zespół Lingua Nova


  Szukaj

  Najnowsze

  Archiwum