Językowe lekcje wirtualne z ZOOM. Nowy sposób nauki języka.

20 kwietnia 2020
językowe lekcje wirtualne
5/5 - (31 votes)

Jak najlepiej uczyć się języków? Szybko, sprawnie i przyjemnie – językowe lekcje wirtualne – ZOOM.

Nie raz już pisaliśmy, że cały czas dostosowujemy naszą ofertę do nowych realiów spowodowanych pandemią. Wprowadzane regulacje wpływają na życie każdego z nas i wiele wskazuje na to, że to potrwa . O wiele więcej czasu spędzamy na pracy zdalnej, jesteśmy mniej mobilni.

Z pandemią walczymy najskuteczniej pozostając w odosobnieniu. Czy nasze życie musi się aż tak radykalnie zmieniać? Otóż okazuje się, że nie. Wielu pracodawców przekonuje się właśnie, że praca zdalna  się sprawdza, choć nie jest rozwiązaniem idealnym .

Edukacja , a zwłaszcza kursy językowe również mogą odbywać się na odległość. Obecne od wielu lat na rynku opcje „distance learning”  zdają dzisiaj egzamin . Językowe lekcje wirtualne z ZOOM to jedna z takich opcji.

Językowe lekcje wirtualne z ZOOM to intuicyjne i komfortowe narzędzie do nauki

Lingua Nova od zawsze inwestowała w rozwiązania cyfrowe. Jako jedna z pierwszych szkół Językowych w Polsce uruchomiła platformę e-learningową  języka angielskiego o nazwie e- school. Były to czasy gdy w Polsce królował dostęp do internetu za pomocą modemu co wyglądało tak:Dlatego językowe lekcje wirtualne goszczą w naszej ofercie od dawna. Nasi metodycy od wielu lat dostosowują sposób nauczania do specyfiki i wymogów świata cyfrowego. Opracowują metody, które minimalizują ewentualne braki wynikające z braku fizycznej obecności lektora.

Wybieramy zawsze narzędzia, czy też platformy, które nie obciążają użytkownika; są lekkie i nie wymagają instalowania żadnego oprogramowania. Jednym z takich narzędzi jest właśnie ZOOM. Językowe lekcje wirtualne z ZOOM to przyjazna, intuicyjna i przede wszystkim też skuteczna forma nauki języka obcego.

Językowe lekcje wirtualne z ZOOM – jak to się odbywa?

Wyznacznikiem jest tu prostota i skuteczność. Z perspektywy użytkownika wygląda to w taki sposób, że klika w otrzymany w wiadomości od lektora link i dołącza do zajęć. Aplikacja nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania. Słuchacza interesuje tylko link do wydarzenia. Po  stronie lektora Lingua Nova jest zorganizowanie lekcji, powiadomienie o niej ,przygotowanie materiałów i oczywiście jej przeprowadzenie.

Językowe lekcje wirtualne z ZOOM posiadają szereg pomocnych funkcjonalności, które sprawiają, że nauka odbywa się płynnie i komfortowo. Prowadzący może udostępniać materiały video, prezentacje, jak również pokazywać grafiki. Ponadto lektor pełni także funkcję moderatora dyskusji – udziela głosu, jak również odpytuje etc.

W trakcie zajęć przez cały czas możemy aktywnie czatować i wymieniać się informacjami z innymi uczestnikami zajęć językowych. Użytkownicy są w kontakcie ze sobą i z lektorem. Dostają powiadomienie o lekcji wcześniej z możliwością dodania jej do swojego kalendarza. Technologia bardzo nam tutaj pomaga.

Dla kogo są językowe lekcje wirtualne z ZOOM?

W tych czasach na pewno dla wszystkich tych którzy znają i cenią komunikator Zoom. Jeżeli chcemy się zacząć uczyć języka, bądź naukę kontynuować, to jest to bardzo dobra opcja bo uczyć się języka zawsze warto. Pomijając fakt, że nauka języków ma dobroczynne skutki dla naszego mózgu, a także oczywiście umożliwia nam komunikację, to jest też świetną zabawą.

W czasach pandemii zabawa połączona z nauką może być zbawienna. Nie da się ukryć, że  językowe lekcje wirtualne z ZOOM, pomogą nam też zachować sprawność językową oraz ciągłość procesu nauczania. Słyszymy od ekspertów, że w miarę możliwości warto przenieść wszystkie aktywności sprzed pandemii do obecnych realiów.

Wówczas na pewno będzie nam łatwiej do pracy wrócić, ale też utrzymamy sprawność intelektualną, co jest przecież niezwykle istotne. Być może po powrocie „normalności” zapragniemy wrócić do lekcji tradycyjnych, ale być może też ZOOM zagości w naszym życiu na dłużej.

Jak zacząć się uczyć zdalnie

W Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova opcja nauki w trybie „distance learning” ma dużo wersji. Językowe lekcje wirtualne z ZOOM to jedna z nich. Oprócz wyżej opisanej aplikacji, możemy również uczyć się w trybie blended learning.

Co to jest blended learning?

Blended Learning to nic innego jak połączenie nauki własnej przy wykorzystaniu platform e- learningowych z zajęciami z lektorem . Stosunek poszczególnych elementów dobiera się w zależności od treści kursu, potrzeb studentów i preferencji prowadzącego. Metoda ta cechuje się dużą skutecznością, ponieważ pozwala na elastyczny sposób budowania szkolenia z uwzględnieniem celów, tematyki i specyfiki branży oraz grupy uczestników.Organizacja czasu w szkoleniach e – learningowych jes bardziej swobodna dzięki zajęciom zdalnym.

Możemy także uczyć się języków online za pomocą innych, równie ciekawych aplikacji – jak chociażby poprzez znany wszystkim Skype, czy też Clickmeeting. Oferujemy oczywiście także możliwość nauki poprzez platformy e-learningowe, . Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl . Na pewno znajdziemy wspólnie optymalną formę nauki języka.

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

 

 

 


Szukaj

Najnowsze

Archiwum