Kurs przygotowawczy CAE online

30 kwietnia 2020
Kurs przygotowawczy CAE
5/5 - (25 votes)

Kurs przygotowawczy CAE to wyższa szkoła jazdy.

Certyfikat CAE (Certificte Advanced English) świadczy o biegłej znajomości języka angielskiego na poziomie C1 w międzynarodowym standardzie – skali CEFR. Otrzymujemy go po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu realizowanego przez uprawnioną do tego uczelnię, czy też inną instytucję.

Nie jest łatwo takie uprawnienia otrzymać, zatem jest to wyróżnienie i świadczy o wysokim standardzie danej organizacji. Sam certyfikat ostatecznie wydaje University of Cambridge Local Examinations Syndicate. Tak samo jak w przypadku certyfikatu FCE, CAE obowiązuje dożywotnio.

Również tak samo jak w przypadku FCE jest jednym z najpopularniejszych certyfikatów poświadczających znajomość języka angielskiego na określonym poziomie. W tym wypadku jest to C1. Certyfikat jest uznawany na całym świecie i posiadanie go niesie ze sobą wiele korzyści. Kurs przygotowawczy CAE jest dużą pomocą, gdyż sam egzamin do najłatwiejszych nie należy.

Kurs przygotowawczy CAE – robimy „check” – czyli sprawdzamy.

Bywa, że niekiedy przeceniamy swoje możliwości, są również chwile, że ich nie doceniamy. Może nam się wydawać, że zdamy egzamin na CAE koncertowo, a rzeczywistość w przykry sposób zweryfikuje nasz pogląd. Zanim przystąpimy do egzaminu warto przeprowadzić sobie samoocenę językową.

Jest to wielce przydatne narzędzie i pozwala na wstępne określenie stopnia naszego zaawansowania językowego. Jak to zrobić pisaliśmy tu i tu. Samoocena jest pierwszym sensownym krokiem, który warto zrealizować przed egzaminem. Drugim jest właśnie kurs przygotowawczy CAE.

CAE jak każdy egzamin ma swoją specyfikę. Toteż fakt, że samoocena potwierdziła nam  np. poziom C1, nie gwarantuje nam to pozytywnego wyniku. Kurs przygotowawczy CAE jest – jak sama nazwa wskazuje – przygotowaniem do konkretnego egzaminu. Zatem uczymy się języka angielskiego, utrwalamy naszą wiedzę, poznajemy jej nowe aspekty, ale wszystko to pod kątem czekającego nas testu.

Tak egzaminu zdawać nie wolno

Jak wygląda sam egzamin i czy kurs przygotowawczy CAE naprawdę nam pomoże?

Podobnie jak w przypadku FCE egzamin składa się z czterech części. Niegdyś tych części było 5, ale od 2015 roku dwie z nich odbywają się w jednym segmencie. Jakie to części?

  1. Reading, Use of English – te dwa elementy były właśnie rozdzielone, ale decyzją z 2015 roku zostały scalone w jeden segment. Jest to pierwsza część egzaminu i trwa w sumie 90 minut. Egzaminatorzy sprawdzają jednocześnie czytanie ze zrozumieniem oraz aspekt gramatyczno-leksykalny, czyli gramatyka, słownictwo i struktury językowe.
  2. Writing – czyli pisanie. Tworzymy tu własne teksty na zadane tematy. Część trwa 90 minut więc wcale nie tak dużo i w tym czasie musimy stworzyć poprawny i wyczerpujący tekst w języku angielskim. Nie zapominajmy, że teksty muszą być na poziomie C1.
  3. Listening – słuchanie. Słuchanie ze zrozumieniem jest jedną z bolączek naszych czasów. Mamy wrażenie, że ludzie powinni nauczyć się nawzajem słuchać to od tzw. „0”. Świat byłby na pewno lepszym miejscem. Ale powracając z małej dygresji część ta trwa 40 minut. W trakcie przesłuchujemy 4 nagrania, po czym wypełniamy zadnia, które sprawdzają jak zrozumieliśmy materiał audio. Wbrew pozorom nie jest to takie proste.
  4. Speaking – tu możemy w końcu się wypowiedzieć. 15 minut rozmowy. Najpierw z egzaminatorem, a później z drugim zdającym. Tę część realizujemy w parach.

Każdy segment ma maksymalną ilość punktów. Wynosi ona 50, czyli prymusi, za zdany na 100% egzamin, otrzymaliby 200 punktów. Aby egzamin miał wynik pozytywny, zdający musi uzyskać co najmniej 60% wszystkich punktów.

Kurs przygotowawczy CAE pozwala oswoić się z wymogami wszystkich elementów egzaminu. Podczas zajęć lektorzy realizują skrupulatnie przygotowany program, który skutecznie przygotowuje do wyzwań które stawiają przed nami wszystkie części egzaminu. Jest to inwestycja warta uwagi, gdyż egzamin nie jest łatwy, a im bardziej się pod jego kątem przygotujemy, tym oczywiście mamy większą szansę na pozytywny wynik.

Certyfikat CAE – gdzie go wykorzystać?

Certyfikat CAE udowadnia, że posługujemy się językiem angielskim na poziomie C1. Niektóre sektory biznesowe wymagają stopnia zaawansowania językowego na B2, czyli certyfikat FCE by nam w takich przypadkach wystarczył. Natomiast jeżeli planujemy rozwijać karierę w na wyższych szczeblach struktur korporacyjnych, bądź marzy nam się praca w administracji np. unijnej, czy dyplomacji, wówczas C1 jest wymagany i wcale nie oznacza to, że możemy się na tym etapie zatrzymać.

Warto dalej inwestować w naukę, gdyż kolejne certyfikaty mogą nam otworzyć jeszcze więcej drzwi. Podobnie w sferze edukacji czy nauki – jeżeli planujemy działać międzynarodowo i głębiej wchodzić w światowe struktury akademickie, to nasz poziom językowy winien być wysoki, certyfikat CAE umożliwia udział w programach wymiany uczelnianej i jest uznawany przez ponad 6000 instytucji edukacyjnych, firm i instytucji państwowych na całym świecie.

Egzamin, a wcześniej kurs przygotowawczy CAE są również doskonałym weryfikatorem. Pokazują nam, w którym miejscu, jeżeli chodzi o naukę języka angielskiego, jesteśmy i czy faktycznie jest tak jak myślimy. Nie zapominajmy też o satysfakcji, jaką daje certyfikat CAE. Z doświadczenia wiemy, że jest duża.

Kurs przygotowawczy CAE online w Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova

Jesteśmy ekspertami. . Działamy od 1991 roku i przeszkoliliśmy setki firm i tysiące kursantów. Kurs przygotowawczy CAE w Lingua Nova sprawia, że zdawalność egzaminu jest na bardzo wysokim poziomie. Specjalizujemy się w przygotowaniu do różnego rodzaju egzaminów i kurs przygotowawczy CAE jest naszym flagowym produktem, gdyż jest bardzo popularny.

Pokazuje to jak jest przydatny i  popularny to certyfikat. Kursy realizujemy obecnie najczęściej online i rekomendujemy taką formę nauczania. Jest równie efektywna, co tradycyjne zajęcia z lektorem, a oprócz tego nie ogranicza nas przestrzeń. Możemy uczyć się z domu, bądź też z każdego miejsca na świecie. Potrzebujemy tylko narzędzia (tabletu, komputera) i Internetu, aby wirtualne lekcje mogły się odbyć.

Kurs przygotowawczy CAE – jak skalibrować podstawowy sprzęt

Rekomendujemy również kursy 120 godzinne, gdyż jest to optymalny czas utrwalenia swojej wiedzy i przygotowanie się do egzaminu. Proponujemy Państwu także pakiety 60 i 30 godzinne .

Zapraszamy do współpracy 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl .

Nasze motto to niezmiennie:

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

Skontaktuj się z nami!

 

 


Szukaj

Najnowsze

Archiwum