Niemiecki z dojazdem, a może kurs języka niemieckiego online

25 lutego 2020
Niemiecki z dojazdem
5/5 - (36 votes)

Niemiecki z dojazdem do miejsca, które sami wybierzemy to komfort i wygoda

Postaramy się pokazać jasne i te mniej jasne strony takiego rozwiązania. Opowiemy także o tym, iż języka niemieckiego naprawdę warto się uczyć, a opcja “niemiecki z dojazdem” może nam bardzo ułatwić życie.

Ach ten cudowny niemiecki!

Język niemiecki jest językiem ojczystym naszego bliskiego sąsiada. Mówi się o nim, że jest językiem romantyków. Pozwolimy sobie na małą dygresję. Bardzo ciekawy, brytyjski pisarz Aldous Huxley, w wydanej w 1925 roku książce “Jak Suche Liście”, słowami jednej ze swoich postaci – niejakiego Pana Cardana, stworzył ciekawą teorię.

Otóż na przykładzie brzmienia słowa “miłość”, wypowiadanego w różnych językach, określił mentalność poszczególnych nacji. Francuzom np. przypisał zmysłowość z ich uwodzicielskim amour“, natomiast niemieckie liebe ma świadczyć o niepoprawnym romantyzmie naszych zachodnich sąsiadów.

Przyznamy, że ta koncepcja jest intrygująca i w naszej opinii zawiera w sobie sporą szczyptę prawdy. Na marginesie jest to świetna literacka scena. Polecamy zarówno tę książkę, jak i całą twórczość Aldousa Huxleya.

Język niemiecki na świecie

Posługuje się nim około 200 milionów ludzi na całym świecie.  Jest językiem ojczystym dla Austriaków, Niemców, Luksemburczyków, a także 65% Szwajcarów. Społeczności niemieckie występują również w Argentynie, Australii, Brazylii, Czechach, Chile, Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Holandii, Południowej Afryce, Rumunii, Stanach Zjednoczonych.

Republika Federalna Niemiec jest największym partnerem gospodarczym Polski i pomimo wielu historycznych naleciałości, znaleźliśmy obecnie wspólną przestrzeń do życia w przyjaźni. Bardzo wielu Niemców zamieszkuje, pracuje i inwestuje w Polsce.  Z powodzeniem prowadzą tutaj firmy, przyczyniając się w dużej mierze do rozwoju gospodarczego Polski.

Z kolei wielu obywateli naszego kraju znalazło swój dom, lub zatrudnienie za zachodnią granicą. Dlatego Niemiecki z dojazdem do naszego domu lub firmy jest, po nauce języka angielskiego z dojazdem, drugim co do popularności językiem nauczanym w Lingua Nova.

Niemiecki z dojazdem do pracy lub domu

Niemiecki z dojazdem do naszego miejsca pracy lub domu jest jednym z głównych sposobów realizacji szkoleń przez Lingua Nova. Decydując się na to rozwiązanie powinniśmy przede wszystkim wyznaczyć  sobie cel oraz sprecyzować swoje oczekiwania co do kursu. Profesjonalna szkoła językowa powinna pomóc nam ten cel wyznaczyć oraz zrealizować.

Analiza potrzeb, przeprowadzenie testu językowego, dobór odpowiedniego lektora i ułożenie programu to podstawowe procesy w fazie startowej kursu.

Bardzo istotnym elementem podczas trwania zajęć jest stały nadzór nad naszymi postępami przez lektora oraz metodyka i opiekuna. Nasze 30 letnie doświadczenie w organizacji kursów z dojazdem do firmy, lub domu słuchacza, pokazuje, iż najważniejszym elementem w procesie nauki jest sam lektor.

Lektor języka niemieckiego przeprowadza zajęcia, zadaje prace domowe i egzekwuje realizacje programu. To on również przeprowadza sprawdziany i egzekwuje wiedzę od słuchacza.  To wreszcie lektor powoduje, iż nauka jest ciekawa i fascynująca.

Dobry lektor sprawia, iż każdy z nas uczących się jest zafascynowany szkoleniem, oczekując z entuzjazmem na następne zajęcia. Realizacja wyznaczonych celów jest wtedy szybsza, a zadowolenie z kursu sięga gwiazd.

Niemiecki z dojazdem vs dojazd własny na zajęcia

Niemiecki z dojazdem do domu lub firmy, w której pracujemy, z pewnością oszczędzi nasz cenny czas. Podczas dojazdu możemy zetknąć się z korkami, opóźnieniami w działaniu komunikacji miejskiej, złymi warunkami atmosferycznymi i innymi przeciwnościami losu.

Zdajemy sobie sprawę, że stres, jakim może być dojazd na zajęcia w godzinach szczytu, zwłaszcza w dużych miastach, negatywnie wpływa na nasz organizm. Wiąże się to oczywiście również z naszymi możliwościami przyswajania wiedzy. Zaoszczędzony czas i energię możemy wówczas spożytkować na szybszą i efektywniejszą naukę języka niemieckiego.

Oczywiście jeśli nie mamy warunków na realizację zajęć języka niemieckiego w naszej firmie, czy też w domu, pozostaje nam nauka w szkole językowej, lub w wynajętej sali.  Takie rozwiązanie również może mieć swoje jasne strony.

Niemiecki w szkole językowej stwarza być może poważniejszy nastrój – uczymy się w przestrzeni przystosowanej tylko i wyłącznie do nauki. Wykorzystujemy pomoce dydaktyczne i naukowe, w które wyposażona jest dana placówka oświatowa. Mamy też możliwość – w przypadku nauki grupowej – nawiązać ciekawe relacje i przyjaźnie.  Grupa często motywuje nas do większego wysiłku w trakcie zajęć. Nikt nie chce być hamulcem dla innych słuchaczy i ich opóźniać, dlatego też jesteśmy o wiele bardziej zmotywowani, aby starać się jeszcze bardziej .

Szczególne miejsce nauki języka niemieckiego – nasz dom

Sprawdzi się na pewno w przypadku zajęć indywidualnych, bądź mniejszych grup.  Jest to bardzo wygodna i przyjemna wersja nauki języka. Uczymy się nie wychodząc z domu, w bezpiecznej przestrzeni, wśród przedmiotów, które mogą naszą naukę uczynić bardziej efektywną.

Możemy poczęstować lektora herbatą, kawą, przekąskami i spowodować, że poczuje on klimat naszego domu. Musimy również zadbać o to, aby w trakcie przyjmowania gościa, nasze mieszkanie było czyste i uporządkowane. Jest to często dla nas dodatkowa motywacja, aby utrzymywać porządek w naszym miejscu.

Nasza narodowa tradycja nakazuje bowiem podejmowanie przybyłych gości w czystym i przyjaznym środowisku. Warto tę zwyczaj kontynuować, gdyż oprócz oczywistych względów estetycznych, lepiej przyswajamy wiedzę w uporządkowanej, pachnącej i świeżej przestrzeni.

Niemniej jednak i to rozwiązanie może mieć również swoje wady. Nauka bowiem wymaga ciszy i skupienia. Głośni sąsiedzi, inni domownicy, czy też hałaśliwe urządzenia, których w każdym domu jest sporo, mogą negatywnie wpływać na naszą naukę języka niemieckiego.

Jeżeli mamy taką możliwość, powinniśmy ograniczyć wszelkie rozpraszające bodźce do minimum. Wyłączmy telefon, a na naukę wybierzmy pomieszczenie, w którym będziemy mieli zagwarantowany możliwie największy spokój. Wówczas opcja “niemiecki z dojazdem” ułatwi nam życie i język romantyków będziemy poznawać w pełnym komforcie.

Niemiecki w wynajętej Sali

Niemiecki z dojazdem

Niemiecki z dojazdem nie zawsze jest możliwy w naszym miejscu pracy lub domu z uwagi na prosty fakt braku miejsca. Dlatego rozwiązaniem jest wynajęcie odpowiedniej sali szkoleniowej. Jako Lingua Nova jesteśmy również przygotowani na taką ewentualność.

Dysponujemy wieloma  salami w ścisłym centrum Warszawy, obok hotelu Novotel (dawne Forum), pod adresem ul Wspólna 41, róg ulicy Marszałkowskiej i Wspólnej. Jest to zawsze znakomita alternatywa dla wszystkich osób, które nie posiadają własnych pomieszczeń do nauki. Jeśli potrzebujemy salę na naukę języka niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego, francuskiego, czy też innych języków, nasze przestrzenie są zawsze gotowe przyjąć wszystkie osoby chcące poszerzać swoją wiedzę językową. Serdecznie zapraszamy!!!

Niemiecki online zamiast Niemiecki z dojazdem

W Lingua Nova prowadzimy zajęcia zarówno stacjonarnie jak i  online przy wykorzystaniu najnowszych i popularnych narzędzi takich jak: Skype, Zoom, Clickmeeting czy też Microsoft Teams. Szkolenia językowe realizujemy w atrakcyjnych pakietach zajęć. z serii Lingua Optima. Dostępne pakiety to:  10,  16,  30, 60,  90 lub  120 godzin lekcyjnych do wykorzystania z lektorem polskim lub natywnym. Częstotliwość, godziny, czy też narzędzie do nauki dopasowywane są  na podstawie analizy potrzeb językowych oraz poziomu słuchaczy. Zajęcia organizowane są  dla osób indywidualnych jak i małych kameralnych grup

Zapraszamy do kontaktu

22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl lub wypełnij formularz:

 

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>


  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).


  Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.


  Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.


  Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:


  - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,


  - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,


  - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;


  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl


  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

  << mniej

   

  Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

   

   

   

   

   

   


  Szukaj

  Najnowsze

  Archiwum