Włoski z Dojazdem

3 marca 2020
włoski z dojazdem
5/5 - (23 votes)

Italia meravigliosa (cudowne Włochy)

Włoski z dojazdem do naszego miejsca pracy lub domu to najbardziej spopularyzowana forma szkoleń ojczystego języka Tycjana w naszej szkole Lingua Nova. Decydując się na takie rozwiązanie powinniśmy przede wszystkim postawić sobie cel oraz sprecyzować swoje oczekiwania. Ogólnopolska Grupa Językowa Lingua Nova oraz prowadzący zajęcia lektor powinni pomóc nam ten cel  wyznaczyć oraz zrealizować.

Język włoski zbliżony jest do łaciny. Większość słów w tym języku romańskim kończy się na samogłosce, co powoduje, że z przyjemnością możemy wsłuchiwać się w jego piękne brzmienie. Jako język urzędowy używany jest przede wszystkim we Włoszech, Watykanie, San Marino, Istrii i Szwajcarii. Włoski przyda się również we Francji, Korsyce i na Malcie oraz w byłych koloniach Włoch takich jak: Albania, Erytrea, Etiopia, Libia i Somalia. Jeżeli zrealizujemy kurs włoski z dojazdem, będziemy mogli swobodnie się komunikować w każdym z tych krajów.Liczbę osób mówiących po Włosku szacuje się nawet na 100 milionów osób. Niemały wpływ na popularyzację języka włoskiego mieli wspaniali artyści włoscy. Nazwiska wielkich mistrzów malarstwa takich jak: Caravaggio, Tycjan, Michał Anioł, Rafael czy Leonardo da Vinci rozpoznawalne są na całym świecie. Także świat sztuki, opery i romansu tłumnie wypełniają artyści pochodzenia włoskiego. Niccolò Paganini, Giacomo Puccini, Giuseppe Verdi, czy Antonio Pavarotti pochodzą z tego malowniczego półwyspu w kształcie buta, o pięknej nazwie Italia. Dzisiaj natomiast Italia meravigliosa (cudowne Włochy) to jedna ze światowych stolic mody oraz przepięknego designu.

Włoski z dojazdem do firmy

Bezpłatny test językowy oraz analiza potrzeb, dobór odpowiedniego lektora i materiały do nauki języka włoskiego to podstawowe procesy w fazie startowej kursu.

Istotnym elementem podczas trwania zajęć jest nadzór lektora, metodyka i opiekuna kursu nad naszymi postępami w nauce.  Natomiast nasze prawie 30 letnie doświadczenie w organizacji kursów z dojazdem do firmy, lub do domu słuchacza pokazuje, iż najważniejszym elementem w procesie nauki jest przede wszystkim sam lektor.

Lektor języka włoskiego prowadzi zajęcia, realizuje program i motywuje słuchacza do nauki. Realizacja kursu wiąże się również z przeprowadzaniem sprawdzianów i egzekwowaniem wiedzy od słuchacza. Dobry lektor stara się zorganizować ciekawe i fascynujące zajęcia, tak aby słuchacze chętnie w nich uczestniczyli. Realizacja wyznaczonych celów i programu jest wtedy szybsza, a zadowolenie z kursu słuchaczy sięga gwiazd.

Włoski z dojazdem vs dojazd własny na zajęcia

Włoski z dojazdem do domu lub firmy, w której pracujemy, z pewnością zaoszczędzi nam mnóstwo czasu i niepotrzebnych stresów. Dojeżdżając na zajęcia mamy styczność z korkami, opóźnieniami transportu miejskiego, deszczem, śniegiem i innymi przeciwnościami.

Cały ten stres, jakim może być dojazd na zajęcia, negatywnie wpływa na nasz organizm. Może niekorzystnie odbić się na naszych postępach w nauce. Lepiej, aby zaoszczędzony czas i energię, wykorzystać na szybsze i efektywniejsze zapoznawanie się z językiem włoskim.

Niekiedy bywa, że warunki w firmie, czy też w domu, nie pozwalają nam na naukę języka włoskiego. Rekomendujemy wówczas naukę w pomieszczeniach szkoły językowej, domu lub w wynajętej sali.

Włoski w murach szkoły językowej, to być może nieco poważniejszy nastrój. Nauka odbywa się wówczas w miejscu specjalnie przystosowanym do tego typu zajęć. Być może w szkole językowej jest biblioteka, czy też medioteka. Wykorzystując te pomoce dydaktyczne i naukowe, możemy przyśpieszyć postępy w nauce języka włoskiego. W przypadku nauki grupowej nawiążemy ciekawe relacje i przyjaźnie. Mamy możliwość podzielenia się również doświadczeniami nauki z innymi kursantami. Grupa na pewno motywuje nas do większego wysiłku w trakcie zajęć. Nie chcemy przecież być najsłabsi, dlatego bardzo się wtedy staramy.

Włoski w domu

Włoski z dojazdem do domu ma głęboki sens w przypadku zajęć indywidualnych, lub małych kilkuosobowych grup. Jest to bardzo wygodna i przyjemna wersja nauki języka. Uczymy się w domu w kameralnej przestrzeni wśród przedmiotów, które mogą naszą naukę uprzyjemnić.

Pijąc herbatą, kawę powodujemy, że nauka staje się olbrzymią przyjemnością. Należy jednak pamiętać o tym, aby w trakcie zajęć nasz dom był czysty i uporządkowany. Często to kolejny atut takiego rozwiązania, motywujący nas do regularnego porządkowania naszego domu. Takie rozwiązanie może również mieć swoje wady. Nauka wymaga bowiem koncentracji oraz ciszy. Głośne otoczenie: sąsiedzi, rodzina, pracujące urządzenia, których w każdym domu jest sporo, mogą naszą koncentrację znacznie obniżać.

Włoski w wynajmowanej sali

Włoski w bardzo dobrze zlokalizowanym miejscu w Śródmieściu Warszawy, to świetna opcja dla wszystkich osób, którzy nie posiadają swoich pomieszczeń do nauki.  Sale do nauki języka włoskiego, angielskiego, rosyjskiego, francuskiego czy innych języków są zawsze przystosowane na przyjęcie naszych kursantów.

Zapraszamy na Wspólną 41/róg Marszałkowskiej do Ogólnopolskiej Grupy Językowej Lingua Nova

 

 

 

 

 

 

 


Szukaj

Najnowsze

Archiwum