Polski z dojazdem

2 marca 2020
Polski z dojazdem
5/5 - (26 votes)

Polski z dojazdem

Postaramy się pokazać rozwiązania związane z dojazdem lektora do domu lub firmy Słuchacza w Lingua Nova. Zastanowimy się, czy wersja “polski z dojazdem” to opcja optymalna. Opowiemy również o tym, iż języka polskiego naprawdę warto się uczyć, zwłaszcza gdy swoją przyszłość chcemy związać z zamieszkaniem w Polsce.

Dlaczego obcokrajowcy uczą się języka polskiego?

Ze względu na duże rozproszenie ludzi mówiących w języku polskim na świecie i braku wiarygodnych badań, bardzo trudno ustalić liczbę osób polskojęzycznych zamieszkałych poza granicami Polski. Język polski należy do grupy języków zachodniosłowiańskich.

Polski wykazuje najbliższe podobieństwo do języka słowackiego i czeskiego. Ze względów historycznych występuje również wiele podobieństw do języka ukraińskiego. Najwięcej native speakerów języka polskiego usłyszymy oczywiście w kraju nad Wisłą, gdzie żyje powyżej 38 milionów Polaków.

Liczne skupiska Polonii znajdziemy w Argentynie, Australii, USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Francji, Meksyku, Izraelu czy Kanadzie. Język polskiej mniejszości narodowej używany jest także w krajach sąsiednich: na Białorusi, Czechach, Ukrainie, Litwie i Słowacji.

Coraz więcej osób uczy się języka polskiego jako obcego. Liczbę uczących szacuje się na kilka milionów. Około 30% z nich studiuje język polski na uczelniach i w szkołach językowych w Polsce. Nauka języka dla obcokrajowca mieszkającego w Polsce daje z pewnością większą możliwość poznania polskiej kultury i obyczajów.

Znajomość języka polskiego, to nie tylko, zrozumienie ludzi na ulicy, czy rozmowa w sklepie, ale także poznanie i zrozumienie kultury kraju.

Lingua Nova zaprasza do skorzystania ze szkoleń indywidualnych i grupowych z języka polskiego jako obcegoceny zaczynają się już od 19,97 zł/45 min w małej kameralnej grupie.

  Zajęcia Grupowe

  Nauka języka polskiego dla obcokrajowców

  Godziny zajęć

  Miejsce zajęć

  Cena

  NOWOŚĆ
  Kurs przygotowujący do egzaminu – Celuj w B1 (60 godzin lekcyjnych)

  30 spotkań po 90 minut
  Sesja kwiecień 2024

  poniedziałki, środy

  godz.: 18:00 – 19:30


  Planowany START: 01/2024

  ONLINE

  Grupa 3-8 osób
  1780 PLN
  *Możliwość płatności w 2 ratach

  NOWOŚĆ
  Kurs przygotowujący do egzaminu – Celuj w B1 (60 godzin lekcyjnych)

  30 spotkań po 90 minut
  Sesja kwiecień 2024

  wtorki, czwartki

  godz.: 18:00 – 19:30


  Planowany START: 01/2024

  STACJONARNE

  Grupa 3-8 osób
  1899 PLN
  *Możliwość płatności w 2 ratach

  Formy pisemne z elementami gramatyki przygotowanie do egzaminu - certyfikat B 1

  9 spotkań po 90 min
  Sesja luty 2024

  poniedziałki, środy lub wtorki, czwartki w godz.17:30 – 19:00

  Planowany START: 01/2024

  Wspólna 41 p.II WARSZAWA lub ONLINE

  Grupa 3-4 osoby
  499 PLN ONLINE /549 PLN zajęcia w szkole

  Intensywny kurs przygotowujący do egzaminu – certyfikat B1

  10 spotkań po 90 minut
  Sesja luty 2024

  3 x w tygodniu

  godz.: będą podane w 01/2024

  Planowany START: 01/2024

  ONLINE

  Grupa 3-8 osób
  599 PLN

  Kurs przygotowujący do egzaminu - certyfikat B1
  15 spotkań po 90 minut
  Sesja luty 2024

  poniedziałki, środy

  godz.: 17.30 - 19:00
  Planowany START: 06.12.2023

  ONLINE

  Grupa 4-8 osób
  799 PLN

  Kurs przygotowujący do egzaminu – certyfikat B1


  15 spotkań po 90 min

  Sesja luty 2024

  wtorki,piątki

  godz. 18:30 – 20:00
  Planowany START: 05.12.2023

  Wspólna 41, p II Warszawa

  Grupa 4-8 osób
  849 PLN


  Zajęcia Indywidualne

  Nauka języka polskiego dla obcokrajowców

  Godziny zajęć

  Miejsce zajęć

  Cena

  Indywidualny kurs
  (16 godz. lekcyjnych po 45 min.)

  pakiet 16 godzin

  ONLINE lub Wspólna 41 p.II WARSZAWA

  1584 PLN/ 1664 PLN (możesz także zorganizować swoją grupę)

  Indywidualny kurs
  (30 godz. lekcyjnych po 45 min.)

  pakiet 30 godzin

  ONLINE lub Wspólna 41 p.II WARSZAWA

  2670 PLN / 2820 PLN (możesz także zorganizować swoją grupę)

  Indywidualny kurs
  (60 godz. lekcyjnych po 45 min.)

  pakiet 60 godzin

  ONLINE lub Wspólna 41 p.II WARSZAWA

  5100 PLN/ 5400 PLN (możesz także zorganizować swoją grupę)

  Indywidualne zajęcia przygotowujące do egzaminu – certyfikat państwowy

  (30 godz. lekcyjnych po 45 min.)

  ONLINE lub Wspólna 41 p.II WARSZAWA

  2670 PLN/ 2820 PLN

  Indywidualne zajęcia przygotowujące do egzaminu – certyfikat państwowy

  (60 godz. lekcyjnych po 45 min.)

  ONLINE lub WARSZAWA Wspólna 41 p.II Warszawa

  5100 PLN/ 5400 PLN


  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>


  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).


  Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.


  Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.


  Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:


  - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,


  - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,


  - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;


  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl


  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

  << mniej

  Program zajęć dostosowany jest do indywidualnych potrzeb słuchaczy. Uczymy języka polskiego: ogólnego, biznesowego i specjalistycznego, dzięki czemu język polski dla obcokrajowców staje się zdecydowanie łatwiejszy.

  W 2019 roku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zgodnie z § 11 b ust. 1 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz. U. z 2018 r. poz. 931, 1669) nadał uprawnienia szkole Lingua Nova do organizowania egzaminów z języka polskiego jako obcego na określonym poziomie biegłości (A1, A2, B1, B2, C1).

  Zapisz się już teraz na jeden z kursów grupowych lub indywidualnych

  Język polski z dojazdem

  Język polski z dojazdem do naszego miejsca pracy lub domu to popularna forma nauki obcokrajowców w Lingua Nova. Przed przystąpieniem do kursu, każdy słuchacz powinien wyznaczyć sobie cel oraz zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem kursu i prowadzącego go lektora.

  Cel możemy wyznaczyć sobie na różne sposoby. My polubiliśmy jedną z najpopularniejszych metod o zagadkowej na pierwszy rzut oka nazwie SMART.

  SMART to nic innego jak :

  • SPECIFIC (Skonkretyzowany)  – cel musi być jednoznacznie określony np: nauczę się,
  • MEASURABLE (Mierzalny)  – cel należy tak sformułować, by można było w liczbach określić stopień realizacji celu, np: 2,
  • ACHIEVABLE (Osiągalny) – cel powinien być możliwy do realizacji np: 10 słów z języka polskiego dziennie,
  • RELEVANT (Istotny) – cel powinien ciągnąć nas do przodu, jednocześnie musi stanowić określoną wartość dla tego, kto będzie go realizował,
  • TIME-BOUND (Określony w czasie) – cel powinien mieć dokładnie określony czas wykonania np: w ciągu 1 tygodnia.

  Faza startowa kursu to, także, niezwykle ważna analiza potrzeb, przeprowadzenie testu językowego, który określi nam nasz obecny poziom i ułożenie programu.

  W trakcie kursu warto, aby lektor badał nasze postępy w nauce. Wszyscy kursanci indywidualni, czy grupowi mają przypisanego swojego opiekuna oraz metodyka.

  Ważne, aby w trakcie zajęć lektor przeprowadzał sprawdziany i egzekwował wiedzę od słuchacza. Dobrzy i wymagający lektorzy powodują, iż nauka jest ciekawa i efektywna.

  Polski z dojazdem czy dojazd własny na zajęcia?

  Polski z dojazdem do domu lub firmy, to na pewno dużo wygodniejsza forma nauki, którą rekomendujemy. Jeśli dojeżdżamy to stoimy w korkach, czekamy na autobus, tramwaj lub metro. Złe warunki atmosferyczne, awaria, czy wypadek na drodze, mogą narobić niezłego zamieszania i skutecznie pokrzyżować nam plany związane z nauką języka.

  Oczywiście, jeśli nie mamy warunków w firmie, czy też w domu na realizację zajęć języka polskiego, pozostaje nam nauka w szkole językowej, domu lub wynajętej sali.

  Nauka języka polskiego w szkole językowej

  Polski w szkole językowej może być bardziej efektywny. Wykorzystujemy pomoce dydaktyczne i naukowe, w które wyposażona jest dana placówka oświatowa. Mamy też możliwość – w przypadku nauki grupowej, nawiązać ciekawe relacje i przyjaźnie. Grupa często motywuje nas do większego wysiłku w trakcie zajęć. Chcemy dobrze wypaść, dlatego solidniej przykładamy się do nauki języka obcego.

  Nauka języka polskiego w domu

  Taka nauka jest idealna, jeżeli uczymy się indywidualnie, lub jeśli nasza grupa jest niewielka. Domowa przestrzeń wśród przedmiotów, które lubimy i w warunkach, które nam sprzyjają, to marzenie wielu kursantów.

  Poczęstunek lektora herbatą, kawą i domowa atmosfera, powodują również większy komfort psychiczny lektora. W takich sytuacjach trzeba niestety zadbać o czystość i porządek w naszym miejscu zamieszkania. 

  Taka nauka wymaga także ciszy i skupienia. Głośni sąsiedzi, muzyka, czy osoby z nami mieszkające, mogą negatywnie wpływać na efektywność nauki języka obcego.

  Polski z dojazdem  vs  Polski online

  Polski z dojazdem np. do naszych sal w centrum Warszawy, ul. Wspólna 41 to znakomita opcja dla tych, którzy nie posiadają miejsca do przeprowadzenia zajęć.

  Polski  online wykorzystuje najnowsze i popularne narzędzia takie jak: Skype, Zoom, Clickmeeting czy też Microsoft Teams. Szkolenia językowe realizujemy w atrakcyjnych pakietach zajęć. z serii Lingua Optima. Dostępne pakiety to: Optima 10, Optima 16, Optima 30,Optima 60, Optima 90 lub Optima 120 godzin lekcyjnych do wykorzystania z lektorem polskim lub natywnym. Częstotliwość, godziny, czy też narzędzie do nauki dopasowywane są zawsze pod kątem Państwa potrzeb oraz preferencji. Zajęcia organizowane są  dla osób indywidualnych jak i małych kameralnych grup

   

   Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>


   Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).


   Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.


   Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.


   Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:


   - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,


   - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,


   - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;


   Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl


   Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

   << mniej

    

   Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

    

    


   Szukaj

   Najnowsze

   Archiwum