Kurs niemieckiego online to możliwość kontaktu z 200 mln ludzi!

11 kwietnia 2020
kurs niemieckiego online
5/5 - (24 votes)

Czy warto i jeżeli tak to jak rozpocząć kurs języka niemieckiego online?

 

Nauka języków obcych to zawsze dobry pomysł. Kurs niemieckiego online to pomysł podwójnie dobry ze względu na to, iż Niemcy są naszym największym partnerem gospodarczym. Oczywiście warunkuje to położenie geograficzne, ale nie tylko.

Lata wspólnej, często niestety burzliwej historii doprowadziły nas do momentu, w którym nauczyliśmy się cenić swoje narodowe, charakterystyczne cechy. Okazuje się, że wychodzi nam to całkiem nieźle. Wydany we wrześniu 2019 roku raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego pt. „Nowe oblicze handlu z Niemcami” jednoznacznie wskazuje, że nasz zachodni sąsiad jest niezmiennie naszym największym partnerem i Polska gospodarka w dużej mierze zależy od naszych relacji.

Raport dotyczy wprawdzie aspektu handlowego naszej współpracy, ale tę tendencję możemy przełożyć również na inne sektory -(raport do pobrania pod tym linkiem).

Zła sława języka niemieckiego.

Musimy przyznać, że jest to język bardzo specyficzny. Nauki przyrodnicze po niemiecku to „naturwissenschaften, a „backpfeifengesicht” to twarz prosząca o spoliczkowanie. Chcemy podkreślić, że jesteśmy językiem niemieckim szczerze zafascynowani. Wiemy natomiast, że nie cieszy się on aż tak dużą estymą jak np. język włoski. Może warto go trochę „odczarować”?

Kiedy zagłębimy się w naukę języka niemieckiego, już na samym początku odkryjemy jego piękną stronę. Nazywany jest językiem romantyków. To w Niemczech właśnie epoka romantyzmu tak mocno się przyjęła. Równie mocno jak w Polsce, ale w zupełnie inny sposób. Aldous Huxley w książce „Jak Suche Liście” ustami swojej postaci także nazwał Niemców romantykami. Dowodem na tę tezę miał być charakter oraz atmosfera słowa „liebe”, oznaczającego „miłość”. Zarówno twórczość Huxleya jaki i  nauka mowy naszych zachodnich sąsiadów jest zdecydowanie warta polecenia. Kurs niemieckiego online to dobry początek. Zwłaszcza w  czasach pandemii i zarazy.

Pochodzenie języka niemieckiego.

To na pewno długa i burzliwa historia, której zwieńczeniem jest Standard Hochdeutsch, czyli „standardowy język niemiecki”. Okazuje się, że język ten opiera się na Biblii głównego reformatora Marcina Lutra. Powstała ona na podstawie mowy z Turyngii oraz Górnej Saksonii.

Językiem niemieckim posługuje się ok. 200 milionów ludzi na świecie, w tym językiem ojczystym jest dla ok. 105 milionów osób. Niemiecki jest to język urzędowy oczywiście w Niemczech, ale też w Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu, Belgii, Lichtensteinie oraz  w Unii Europejskiej.

Oprócz tego niektóre miejsca w Polsce, Francji, na Słowacji i we Włoszech także używają niemieckiego jako urzędowego. Ciekawostką jest fakt, że również w Namibii załatwimy urzędową sprawę po niemiecku. Zatem nie dość, że to język ciekawy, to w dodatku mający praktyczne zastosowanie na całym świecie. Możemy więc połączyć przyjemne z pożytecznym i rozpocząć kurs niemieckiego online.

Jak zacząć kurs niemieckiego online?Kiedy podejmiemy już decyzję o rozpoczęciu nauki i wpiszemy w wyszukiwarkę „kurs niemieckiego” online, bądź tradycyjny, zostaniemy zalani przez morze propozycji. Czym się wówczas kierować, aby wybrać dobrze? Wspominaliśmy już, że najskuteczniejszą formą nauki języka obcego są zajęcia na żywo z lektorem w tej samej, fizycznej przestrzeni.

Natomiast, jeżeli nie mamy takiej możliwości, proponujemy wówczas naukę języków przez Internet. Musimy jeszcze doprecyzować – naukę języków przez Internet z lektorem na żywo. Zatem, jeżeli kurs niemieckiego online ma być skuteczny, potrzebujemy do tego lektora, Internetu, czasu i dobrych chęci.

Możemy wpaść również na pomysł samodzielnej nauki poprzez platformy e-learningowe. Jest to wyjście. Czujemy się jednak w obowiązku zaznaczyć, że najefektywniej języka nauczymy się przy pomocy lektora, którego fizyczna obecność czy tradycyjnie , czy na łączach internetowych jest jednak potrzebna. E-learning bez fizycznej obecności lektora jest niedrogim i  doskonałym dodatkiem  do głównych zajęć, ale w ten sposób ciężko nauczyć się języka.

Dobra szkoła i dobry lektor to podstawa, aby kurs niemieckiego online miał sens.

Uczymy języków od 3 dekad i od samego początku staraliśmy się nieco wyprzedzać czas i inwestowaliśmy w opcje wirtualne oraz też w różne formy nauki tzw. „distance learning”. Lata doświadczeń nauczyły nas, że, aby cel językowy był osiągnięty, trzeba stawiać na jakość kształcenia.

Żadne technologie nie zastąpią odpowiednio przygotowanego programu nauczania oraz profesjonalnych i zaangażowanych lektorów. Kiedy połączymy ze sobą te elementy, uzyskujemy przykładowo wartościowy i efektywny kurs niemieckiego online.

Uczymy się wówczas nie wychodząc z domu, czy też z miejsca, w którym się akurat znajdujemy i mamy dostęp do 98% tradycyjnego kursu językowego. Te 2% to mowa ciała, ton głosu i subtelne, rejestrowane poza świadomością komunikaty. Podczas zajęć wirtualnych możemy ich nie dostrzec. Dlatego też zawsze powtarzamy, że tradycyjne lekcje są najskuteczniejsze. Natomiast teraz optymalnie jest realizować kurs niemieckiego online właśnie; w przestrzeni bezpiecznej.

Zapraszamy do współpracy. Kurs niemieckiego online w Lingua Nova to ciekawa, wypełniona radością przygoda.

Mamy przyjemność współpracować z lektorami z Polski, ale także z lektorami natywnymi z wielu różnych stron świata. Jeżeli więc planują Państwo np. poszerzenie swojej działalności o rynek austriacki, mamy świetnie przeszkolonych lektorów z Austrii. Podobnie jest w przypadku Niemiec i Szwajcarii. Kurs niemieckiego online to doskonała inwestycja w swój rozwój, ale też fascynująca lingwistyczna podróż pozwalająca nam lepiej poznać naszego dużego sąsiada z zachodu.

Skontaktuj się z nami! 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl

 lub wypełnij formularz:

 

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>


  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).


  Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.


  Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.


  Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:


  - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,


  - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,


  - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;


  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl


  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

  << mniej

   

  Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!


  Szukaj

  Najnowsze

  Archiwum