Dlaczego warto inwestować w zajęcia angielskiego dla pracowników?

9 października 2019
Zajęcia angielskiego
5/5 - (40 votes)

Zajęcia angielskiego – to konieczność

Zajęcia angielskiego, francuskiego, niemieckiego, jeśli pracownicy firmy komunikują się z obcokrajowcami  są w obecnych czasach koniecznością. Możliwość swobodnej komunikacji w  języku obcym przydaje się w życiu prywatnym, podróżach, a także pracy. Dlatego pracodawcy coraz częściej wymagają chociaż jego podstawowej znajomości.

Znajomość języka obcego pozwala na znalezienie ciekawszej i lepiej płatnej pracy w międzynarodowych firmach. Dlatego też coraz częstszą praktyką jest wysyłanie pracowników na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego lub innego języka obcego.

Jakie zajęcia angielskiego dla pracowników?

Bogata kadra pracowników ze znajomością języka obcego zwiększa szanse firmy na poszerzenie działalności, współpracę z zagranicznymi partnerami i przeniesienie oferty poza granice kraju. Komunikacja w tym języku jest coraz częściej wymagana od kandydatów aplikujących do pracy w większości organizacji.

Wiele firm oferuje swoim pracownikom dodatkowe lekcje językowe. Zajęcia językowe mogą być prowadzone w placówce szkoły językowej ,w biurze firmy lub online. Poza podstawowymi zwrotami, słownictwem oraz gramatyką, kurs angielskiego dla firm służy przyswojeniu specyficznego słownictwa, a także pojęć dla danej branży.

Nasze szkolenia branżowe to ponad 50 specjalizacji

Szkolenia branżowe obejmują takie specjalizacje jak:

lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarze, opiekunki, farmacja, obsługa pacjenta, turystyka, hotelarstwo, gastronomia, alkohole, usługi pogrzebowe, kryminalistyka, it, eventy online, zdalna obsługa klienta, videokonferencje i wiele wiele innych – sprawdź interesującą cię branżę tutaj

Szkolenia branżowe dla Państwa firmy przygotowujemy w oparciu o przygotowane przez nasz zespół metodyków specjalistyczne materiały językowe. Na życzenie możemy przygotować również glosariusze językowe.

Przykładowy Glosariusz :

kolejowy dostępny tutaj

chemiczny i środków ochrony roślin – tutaj

energetyczny – tutaj

motoryzacyjny dostępny tutaj

Podczas zajęć lektor zachęci pracowników do rozmowy w obcym języku, gdyż najtrudniej przełamać właśnie barierę komunikacyjną. Zajęcia mogą być prowadzone przez lektorów polskich lub obcokrajowców, tzw. native speakerów. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy oraz pozwala osiągnąć różne efekty.

Native speakerzy pomogą w nauce swobody wypowiedzi, odpowiedniej wymowy i rozumienia języka ze słuchu. Natomiast wykształceni lektorzy, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, pomogą w lepszym zrozumieniu gramatyki i zawiłości lingwistycznych. Przybliżą  również zasady tłumaczenia dowolnych tekstów.

Jak nieznajomość języków może pogrążyć twoją firmę

Jakie korzyści dają zajęcia językowe dla pracowników?

Korzyści z zajęć angielskiego dla pracowników otrzymują zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Pracownik, uczęszczający na dodatkowe zajęcia z języka obcego, poszerza swoje kompetencje, dzięki którym może starać się o podwyżkę lub awans.

Jednak najważniejszą kwestią jest to, jakie korzyści przyniesie pracodawcy wysłanie pracowników na zajęcia językowe. Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest coraz częściej pożądaną umiejętnością na rynku pracy i nie tylko. Przyda się w najróżniejszych sytuacjach biznesowych, od kontaktu z zagranicznym klientem po międzynarodowe konferencje.

Wspólne lekcje języka obcego zacieśniają więzi między pracownikami, dzięki czemu chętniej i efektywniej będą ze sobą współpracować. Firma, która inwestuje w rozwój pracowników, zyska także na renomie i przyciągnie do zespołu nowych inwestorów, pracowników oraz specjalistów. Wpłynie to na pewno na dalszy jej rozwój.

Zajęcia angielskiego lub innego języka obcego rozwiną potencjał twojej firmy TAK/NIE

Jeśli odpowiedź brzmi TAK to zapraszamy do kontaktu tel 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl

Zajęcia angielskiego

Język angielski jest wciąż  najczęściej wybieraną opcją przez firmy. Przedsiębiorstwa również decydują się na przeprowadzenie kursów z innych języków obcych. Bardzo popularny staje się język polski dla obcokrajowców. Lingua Nova jest Państwowym centrum egzaminacyjnym języka polskiego – rejestracja na egzamin możliwa jest pod tym linkiem. Najważniejsze to wybrać taki język, który bezpośrednio przyczyni się do rozwoju firmy i pracowników . Zatem- jeśli planujemy współpracę z naszymi zachodnimi sąsiadami, być może korzystnym okaże się wybór kursów z języka niemieckiego.

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!


Szukaj

Najnowsze

Archiwum