Kurs języka angielskiego – jak długo trwa?

5 marca 2020
kurs języka angielskiego
5/5 - (28 votes)

O czym warto pamiętać rozpoczynając kurs języka angielskiego i na co się przygotować?

Decydując się na kurs języka angielskiego, chcielibyśmy wszyscy mowę Williama Szekspira poznać jak najszybciej. Nic dziwnego – czasu mamy nie za wiele. Każdy z nas ma mnóstwo obowiązków i zajęć – życie zawodowe, rodzina i hobby – wszystkie te sfery „zawłaszczają” kolejne godziny  naszego życia.

Modny ostatnio trend „slow life” nie zawsze jest możliwy i jesteśmy wówczas zmuszeni do kreatywnego zarządzania naszym czasem. Gdzie w tym szaleńczym rozkładzie dnia umieścić, jakże potrzebną przecież, naukę języka?
Czujemy się w obowiązku na wstępie zaznaczyć, że kurs języka angielskiego to proces długotrwały, wymagający konsekwencji i systematyczności.

Możemy od razu zrezygnować z osobliwych pomysłów typu „nauka języka w czasie snu”, „kurs angielskiego w miesiąc”, czy też „ lekcje języka za pomocą telepatii”. To raczej nie zadziała. Poznawanie języka ma swój rytm, specyfikę i potrzebujemy do tego osoby lektora oraz dyscypliny. Tak uzbrojeni możemy być pewni, że dany język poznamy i będziemy nim posługiwać się biegle.

 

Od czego zacząć kurs języka angielskiego?

 

Warto własnym sumptem przeprowadzić samoocenę. Jeśli zaś trafimy do profesjonalnej szkoły językowej, to będziemy mieli szansę podejść do audytu poziomującego. W naszej Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova określenie stopnia zaawansowania językowego to niezbędny element fazy rozpoczęcia szkolenia językowego.

Samoocena jest przydatną analizą, kiedy chcemy sami sprawdzić swój poziom językowy. Stoimy jednak na stanowisku, iż nic nie zastąpi  zajęć z lektorem na żywo. Zatem, jeżeli chcemy rozpocząć kurs języka angielskiego, zacznijmy od znalezienia dobrej szkoły językowej.

Zapraszamy do firmy  Lingua Nova, gdzie specjalnie zaprojektowaliśmy  bardzo ciekawe rozwiązania pakietowe dla osób indywidualnych “Lingua Optima” . Natomiast, jeżeli na kurs angielskiego wysyła nas pracodawca, rekomendujemy wówczas tradycyjną naukę z lektorem na żywo z dojazdem do firmy lub ewentualnie naukę online.

 

Kurs angielskiego z dojazdem.

 

Jest to doskonała opcja w wersji indywidualnej i  grupowej. Niezależnie, czy kurs języka angielskiego realizujemy prywatnie, czy uczestniczymy w szkoleniu dla firmy. Lektor dojeżdża pod wskazany adres i tam odbywają się lekcje. Oprócz oczywistych, pozytywnych aspektów takiego rozwiązania, chociażby w postaci zaoszczędzonego czasu, kurs angielskiego z dojazdem otwiera nam cały wachlarz możliwości.

Jeżeli szkolenie odbywa się w siedzibie naszej firmy, możemy, oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu z lektorem, zmieniać przestrzeń, w której odbywają się zajęcia. W zależności od naszych potrzeb i inwencji, możemy realizować lekcje np. w archiwum, w kuchni, standardowo – w sali konferencyjnej, czy zaanektować całą grupą któryś z wolnych  gabinetów. Możliwości jest mnóstwo i zachęcamy, aby się nimi bawić. Kurs języka angielskiego ma być między innymi właśnie tym – zabawą.  Podobną, a nawet większą kreatywność możemy wykazać w przypadku, gdy zajęcia odbywają się w naszym domu. Spowoduje to, że lekcje będą ciekawsze, żywsze, a dzięki temu nauczymy się języka szybciej.

 

Lektor to też człowiek 😉

 

W Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova mamy przyjemność pracować z wykwalifikowanymi i doświadczonymi lektorami z całego świata. Podczas nawiązywania współpracy zwracamy zawsze uwagę na wykształcenie i doświadczenie. Natomiast równie ważnymi kryteriami, którymi się kierujemy, to charyzma i predyspozycje osobowościowe. Innymi słowy nasi lektorzy muszą być ciekawi i prowadzić zajęcia w sposób interesujący. Od samego początku naszej działalności czyli 1991 roku realizujemy szkolenia językowe wysokiej jakości. Jesteśmy przygotowani metodycznie, merytorycznie i formalnie. Zależy nam również na tym, aby np. kurs języka angielskiego był wypełniony zabawą i radością. Pomagają nam w tym właśnie lektorzy. Oprócz skrupulatnej nauki i egzekwowania wiedzy, dodają do zajęć właśnie zabawę. Najnowsze badania, analizujące jak się uczymy, pokazują, że poprzez zabawę jesteśmy w stanie przyswoić wiedzę szybciej. Dotyczy to także opanowania danego języka. Zatem bawmy się na zajęciach, korzystajmy z rozwiązań lektora, ale sami również proponujmy nasze pomysły. Lektorzy to docenią, a my zrealizujemy kurs języka angielskiego szybciej i przyjemniej.

 

Jak zoptymalizować kurs języka angielskiego, by trwał krócej? Co możemy jeszcze zrobić?

Wybraliśmy dobrą szkołę, zaprosiliśmy charyzmatycznego lektora do nas, wprowadziliśmy elementy zabawowe do zajęć. Co jeszcze możemy zrobić, by kurs języka angielskiego był możliwie jak najkrótszy? Otóż musimy się po prostu uczyć. Nauka języka może być zabawą i fantastyczną przygodą, ale tylko pod warunkiem, że będziemy w niej uczestniczyć.

Opuszczanie, lub przekładanie zajęć, brak pracy w domu, nieodrabianie pracy domowej – jeżeli takie zachowania wejdą nam w nawyk, możemy wówczas uczyć się w nieskończoność. Praca na zajęciach z lektorem to jedno, natomiast systematyczna, chociażby 5 minutowa nauka języka w domu to drugie. Odrabiajmy pracę domową, ale pamiętajmy także, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy szlifowali język inaczej.

Oglądajmy filmy z napisami angielskimi, czytajmy książki po angielsku, udzielajmy się na angielskojęzycznych grupach, czy też tematycznych forach w Internecie. Czytajmy anglojęzyczną prasę. Kurs języka angielskiego jest również skuteczniejszy, gdy myślimy po angielsku, a przede wszystkim rozmawiamy. Jest to doskonała okazja do odświeżenia naszych międzynarodowych znajomości.

 

Konkludując – kurs języka angielskiego przyspieszymy gdy:

– uczęszczamy regularnie na zajęcia;
– będziemy się na zajęciach dobrze bawić;
– pracujemy z profesjonalnym i ciekawym lektorem;
– odrabiamy pracę domową;
– szlifujemy język angielski w codziennym życiu (filmy, książki, prasa);
– rozmawiamy z rodziną, przyjaciółmi i partnerami po angielsku.

 

Ile powinien trwać kurs językowy?

 

Opisaliśmy wiele możliwości przyspieszenia nauki języka angielskiego, ale nie zmienia to faktu, że  opanowanie mowy ojczystej królowej Elżbiety trochę nam zajmie.Powrócimy do wcześniej wspomnianej skali CEFR, gdzie znajdziemy wszystkie poziomy zaawansowania. Otóż, jeżeli marzy nam się największy stopień zaawansowania i poziom C2 Proficiency, to wg egzaminów Cambridge  kurs języka angielskiego powinien trwać około 1000 do 1200 godzin lekcyjnych.

Czy to dużo? Wygląda na to, że tak, ale pamiętajmy, że swobodnie posługujemy się językiem obcym już na poziomie B2, a do tego stopnia dotrzemy już tylko po 600 godzinach lekcyjnych.  Wiele zależy oczywiście od predyspozycji językowych. Niektórzy uczą się języków szybciej, inni wolniej. Podobnie jak z nauką  np: inwokacji z Pana Tadeusza 😉
Jeżeli ciężko popracujemy i się pouczymy, wówczas ten czas się skróci i będziemy mogli cieszyć się możliwością swobodnej komunikacji w języku angielskim znacznie szybciej.

 

Poniżej prezentujemy szacunkowo jak wiele godzin mieć kurs języka angielskiego na każdym z poziomów.

 

Kurs języka angielskiego w Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova

Wszystkie, zawarte w powyższym tekście, informacje wynikają z naszego długoletniego doświadczenia w nauce języków obcych. Działamy na rynku szkoleń językowych od roku 1991 i zrealizowaliśmy tysiące kursów zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Działamy na opracowanej przez naszych metodyków metodzie nauczania o nazwie Lingua Optima. Sposób prowadzenia zajęć opiera się na wyznaczaniu celów długoterminowych oraz krótkoterminowych, które do tego celu prowadzą.

Kurs języka angielskiego to nasz flagowy produkt. Specjalizujemy się w nauczaniu tego języka w firmach, ale nie zapominamy oczywiście o osobach indywidualnych. Uczymy także oczywiście innych języków, w tym nawet najbardziej egzotycznych. Nasze hasło przewodnie to „Poznaj języki! zrozum ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji”, gdyż uważamy, że komunikacja jest niezwykle istotna we wszystkich sferach naszego życia. Dlatego też chcemy, aby nasza praca przyczyniła się do tego, aby ludzie ze sobą rozmawiali. Uważamy, że, kiedy tak się dzieje, świat jest o wiele przyjaźniejszym miejscem.

Zapraszamy do kontaktu z nami !
Rozwiązujemy języki!


Szukaj

Najnowsze

Archiwum