język angielski B2

15 listopada 2019
język angielski B2
5/5 - (46 votes)

 Język angielski B2 – samoocena

 Często na interview, czy w różnych formularzach pada pytanie: Określ swój poziom języka angielskiego? Czy zawsze, wpisując na przykład: język angielski B2,  jesteśmy przekonani o trafnej diagnozie? W naszej serii artykułów samoocena, a język angielski postaramy się przybliżyć najbardziej popularną skalę do oceniania stopnia znajomości języka obcego –  CEFR. Jest to skala zatwierdzona przez Radę Europy. Znajomość języka obcego oceniamy w sześciostopniowej skali: A1, A2, B1, B2, C1, C2 –  A1 to stopień najniższy, a C2 – najwyższy. I tak, język angielski B2 będzie prawie w środku naszej skali.

Sytuacje, gdzie poproszą nas o zdefiniowanie poziomu językowego, to ubieganie się o pracę – szczególnie do firm z kapitałem obcym, aplikacje na uczelnie, czy kursy językowe.  Dlatego też obowiązkowo w naszym CV powinniśmy również wpisać język angielski B2 – jeśli wiemy, iż jest to nasz rzeczywisty poziom. Stopień znajomości języka obcego zamieszczamy również w naszym CV. Przy podejmowaniu pracy, coraz więcej firm stawia warunek znajomości języka obcego na poziomie B2. Dlatego też nierzadkie są sytuacje, w których osoba rekrutująca ,w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, przechodzi na język angielski.

Wesprzemy Cię w procesie rekrutacyjnym

Język angielski B2

Lingua Nova wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom rynkowym oferuje pakiet przygotowawczy ” rozmowa kwalifikacyjna w języku obcym”, który znacznie zwiększy szansę zatrudnienia kandydata i dzięki czemu rozmowa po angielsku o pracę będzie potwierdzeniem przydatności danej osoby na stanowisko w firmie.

Więcej informacji – o naszych kursach przygotowujących do rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym tutaj

Poziom B2 określa opanowanie języka w sposób ponad średniozaawansowany ( upper-intermediate). Co to oznacza? Według skali CEFR  będąc na tym poziomie językowym  potrafimy już  rozmawiać z rodzimymi użytkownikami danego języka w sposób zrozumiały i płynny. Potrafimy pisać listy, raporty i nie mamy problemu z podjęciem pracy i nauki za granicą. Jesteśmy jednym słowem komunikatywni.

Czy możemy sami sprawdzić na jakim poziomie językowym jesteśmy? Czy musimy prosić o pomoc fachowca?  Nie, wcale nie musimy! Istnieje szereg pytań na które możemy odpowiedzieć sobie sami – to właśnie samoocena.

Samoocena – j. angielski B2 musi dotyczyć wszystkich sprawności, które składają się na znajomość języka obcego. A więc do dzieła zadajemy sobie następujące pytania.

Kłopoty ze zrozumieniem? Pomyśl czy:

  • potrafię zrozumieć szczegółowo, co się do mnie mówi?
  • rozumiem większość materiałów radiowych, telewizyjnych, filmów w wersji oryginalnej, przekazywanych w standardowej odmianie języka?
  • czytam i rozumiem artykuły oraz opracowania związane ze współczesnymi problemami, moimi zainteresowaniami, akademicką bądź zawodową specjalnością?

 A może  kłopoty z mówieniem? Zadaj sobie pytanie czy:

  • potrafię rozpocząć, podtrzymać i skończyć rozmowę w sposób naturalny?
  •  jasno i szczegółowo opisuję wiele tematów, związanych z moimi zainteresowaniami i pracą?
  • wyrażam i podtrzymuję własne opinie w dyskusji, formułując istotne wyjaśnienia, argumenty i komentarze?

Kłopoty z pisaniem? Czy:

  • potrafię napisać jasny i szczegółowy tekst (wypracowanie, opracowanie, prezentację) na różne tematy zbliżone do moich zainteresowań?
  • potrafię przygotować korespondencję ogólną i  biznesową, jeżeli nie wymaga znajomości słownictwa bardzo specjalistycznego?

Jeśli odpowiesz na te pytania twierdząco, to z czystym sumieniem możesz zdefiniować swój poziom jako B2.  Pamiętaj, że samoocena – j. angielski B2 powinna być zawsze rzetelna.

Jeśli samoocena – j. angielski B2 jest problemem

To skontaktuj się z nami 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

W Lingua Nova prowadzimy zajęcia zarówno stacjonarnie jak i  online przy wykorzystaniu najnowszych i popularnych narzędzi takich jak: Skype, Zoom, Clickmeeting czy też Microsoft Teams. Szkolenia językowe realizujemy w atrakcyjnych pakietach zajęć. z serii Lingua Optima. Dostępne pakiety to: Optima 10, Optima 16, Optima 30,Optima 60, Optima 90 lub Optima 120 godzin lekcyjnych do wykorzystania z lektorem polskim lub natywnym. Częstotliwość, godziny, czy też narzędzie do nauki dopasowywane są zawsze pod kątem Państwa potrzeb oraz preferencji. Zajęcia organizowane są  dla osób indywidualnych jak i małych kameralnych grup


Szukaj

Najnowsze

Archiwum