Szybka nauka języka. Czy istnieją jakieś metody „cud”?

18 listopada 2019
szybka nauka języka

Szybka nauka języka! Czy ktoś zweryfikował efekt tej nauki?

szybka nauka językaCzytając ogłoszenia dotyczące nauczania języków obcych często spotykamy zachętę: “szybka nauka języka – uczymy 3 – 5 razy szybciej”, ” nauczymy Cię języka w dwa tygodnie “,  “po 42 godzinach nauki będziesz rozmawiał w języku obcym”.

Według lektorów i metodyków Lingua Nova, metodą cud możemy nazwać rzetelną pracę własną nad rozwojem językowym i aktywne uczestnictwo w zajęciach z języka obcego, poparte chęcią do komunikacji w danym języku poza salą lekcyjną.

Kluczem do sukcesu jest precyzyjne wyznaczenie sobie celu nauki. Powinniśmy upewnić się, iż program szkolenia, który realizujemy jest zbieżny z naszymi celami. Pamiętajmy, aby określić sobie zarówno cele krótkoterminowe (np. dziś nauczę się 5 nowych słówek) jak i długoterminowe (np. w przyszłym roku zdam egzamin PTE i dobrze się do niego przygotuję).

Niestety, nasz mózg to nie HDD twardy dysk, na którym w kilka minut z łatwością zapiszemy wszystkie dane językowe. Ich przetwarzanie to proces długotrwały. Szybka nauka języka obcego to nauka intensywna. Nauczyciel pełni w niej rolę instruktora, moderatora i asysty. Nauczyć się musisz sam! Im więcej poświęcisz czasu, tym szybciej i efektywniej poznasz język.

Jeśli chcesz poznać język naprawdę dobrze i mówić ładnie,  wymaga to dużego nakładu pracy własnej.. Im więcej czasu poświęcisz, tym lepsze i szybsze będą efekty. Powinieneś wziąć pod uwagę jeszcze swoje predyspozycje do opanowania języka obcego – pamięć, słuch, koncentrację. Szybka nauka języka obcego ? – odpowiedz na pytanie: ” Czy znasz, kogoś kto nauczył się języka w 2 tygodnie? 5 X szybciej? “.