Kopalnia Młodych Talentów

14 czerwca 2021
5/5 - (38 votes)

Koniec roku szkolnego zawsze budzi wiele emocji. Dzieci przynoszą do domu stosy nagród, dyplomów, trofeów. To był niezwykły rok dla naszych pociech. Najmłodsi, tak jak dorośli, musieli zmierzyć się z trudnościami nauki zdalnej. To często oznaczała naukę samodzielną. Dla wielu dzieci był to czas odkrywania i rozwijania swoich talentów i nowych pasji. Mamy nagrodę za ich sukcesy!

Sukces nagrodzony

Chcemy docenić ich wysiłek, pracę i kreatywność. Dla każdego dziecka, które w czasie tego pandemicznego roku szkolnego osiągnęło sukces w dowolnej dziedzinie, mamy ofertę na korepetycje z wybranego języka wraz z bezpłatnym dostępem do platformy edukacyjnej.

Korepetycje można zacząć już w czasie wakacji lub jesienią 2021 roku. Pamiętajmy jednak, że mogą one dotyczyć nie tylko uzupełniania braków, z czym c zazwyczaj się kojarzą. Oferujemy zajęcia indywidualne, mające na celu rozwijanie umiejętności językowych.

Lingua franca

Język angielski powoli przestaje być traktowany jako język obcy. Stał się językiem globalnym, którym posługuje się większość populacji świata. Nie ma kraju na naszym globie, gdzie nie można by było się w nim porozumieć. Językiem angielskim jako natywnym mówi 4,9% ludności na wszystkich kontynentach. To plasuje go dopiero na trzecim miejscu po mandaryńskim i hiszpańskim. Dlaczego w takim razie powszechnie uczymy się angielskiego, a nie chińskiego?

Język angielski zaczął dominować na świecie wraz z rozwojem kolonializmu. Umacnianiu pozycji języka przysłużyły się rewolucja przemysłowa, silna pozycja Stanów Zjednoczonych, a także rozwój techniki i popkultury anglo-amerykańskiej.

Globalizacja wymusiła ustanowienie jednego języka międzynarodowego. Próby stworzenia języka uniwersalnego, (esperanto), nie związanego z jedną nacją, nie powiodły się.

Zdaniem językoznawcy, Mirosława Mycawki z  UJ, poza łatwością porozumiewania się, język musi być osadzony w kulturze, literaturze lub życiu codziennym (czytaj więcej). Język Angielski wyparł francuski z dyplomacji i w XX wieku zatryumfował ostatecznie jako lingua franca w polityce, biznesie, kulturze i nauce.

Angielski i co jeszcze?

Skoro angielski jest językiem „must-have”, to kolej na naukę innych języków. Wzmocnimy tym samym swoje szanse na rynku pracy. W szkole Lingua Nova można uczyć się każdego języka. W stałej ofercie firmy są zajęcia z lektorami angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego, chińskiego, arabskiego, szwedzkiego itd. O ofertę można pytać mailowo: kursy@linguanova.com.pl  lub telefonicznie 225841010.

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

To takie proste – Zapraszamy do rozwijania swoich umiejętności językowych.

Wyjątkowo w ramach nagród na zakończenie roku szkolnego, dla dzieci oferujemy korepetycje indywidualne lub w małych grupach. Do kursów dołączamy bezpłatne korzystanie z platformy edukacyjnej z mnóstwo quizów, zagadek, filmów, zadań. W ten sposób nauka staje się łatwiejsza, przyjemniejsza i znacznie efektywniejsza.

O tym, jak uczą się dzieci, czytaj tutaj

Aby skorzystać z oferty, wystarczy wysłać do nas potwierdzenie osiągnięć dziecka (skan dyplomu, zdjęcie, filmik itp) wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (patrz poniżej) na adres: kursy@linguanova.com.pl. W tytule maila wpisujcie : MŁODE TALENTY. Na zgłoszenia czekamy do 18 lipca 2021.

W mailu należy zawrzeć klauzulę:

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. Urz. UE L z 2016r. nr 119/1- (zwanym dalej RODO) oraz ustawy z dnia 10.05.2018 r. O ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r., poz. 1000) – wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i danych osobowych mojego dziecka w celu skorzystania z oferty korepetycji dla dziecka wraz z darmowym dostępem do platformy edukacyjnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Szukaj

Najnowsze

Archiwum