Kursy językowe – zakotwiczenie w normalności

17 marca 2020
kursy językowe
5/5 - (31 votes)

Kursy językowe i sytuacje kryzysowe

Część młodszych osób z naszego zespołu nigdy jeszcze nie doświadczyła tak poważnej sytuacji epidemiologicznej. Cały świat próbuje znaleźć szczepionkę i lekarstwo na tzw. koronawirusa, starając się jednocześnie, by choroba się nie rozprzestrzeniała. Ufamy, że staniemy „na wysokości zadania” i wspólnie uda nam się uchronić przed eskalacją wirusa. Mogłoby się wydawać, że w takiej sytuacji ostatnią rzeczą, o której myślimy, to tak prozaiczne rzeczy jak kursy językowe. Ale czy słusznie?

Statystyki nie kłamią

Nasze podejście do przeglądania statystyk, zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Możemy skupiać się na negatywnych wiadomościach, oznaczonych kolorem czerwonym, które mówią nam o kolejnych osobach zakażonych czy zmarłych. Możemy też również patrzeć na  pozytywne i budujące informacje, które mówią o stopniu wyleczalności, czy też o 80 latkach, którzy zdrowi opuściły szpital.

To, jak wykorzystamy te informacje, zależy tylko i wyłączne od nas samych. Jeżeli zdecydujemy się na poddanie się strachowi i panice, wówczas będziemy zwracać uwagę na komunikaty, które te emocję będą potęgować. Strach na pewno negatywnie wpływa na na naszą psychikę oraz na zdrowie. Gdy natomiast zdecydujemy się na podejście zdroworozsądkowe, wówczas, przy zachowaniu wzmożonej ostrożności, będziemy mieli więcej czasu na normalne życie.Czym dzisiaj jest to normalne życie?  Na pewno jest to życie, które spowoduje iż będziemy mieli czas na pracę, naukę (rekomendujemy naukę online) oraz rozrywkę.

Kursy językowe od niemalże 30 lat

Lingua Nova powstała w 1991 roku. Od tego czasu podstawą naszej działalności są kursy językowe, tłumaczenia oraz szkolenia językowe online. Martwi nas oczywiście sytuacja, w której większa część pracowników musi pracować zdalnie, a większość kursantów uczyć się online. Wszyscy nasi Klienci zareagowali racjonalnie i starają się realizować języki w formie szkoleń online. Eksperci rekomendują, byśmy pozostawali w domach, gdyż jest to na chwilę obecną najskuteczniejsza metoda zapobiegania wirusa.

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

W Lingua Nova prowadzimy kursy językowe zarówno stacjonarnie jak i  online przy wykorzystaniu najnowszych i popularnych narzędzi takich jak: Skype, Zoom, Clickmeeting czy też Microsoft Teams.

Szkolenia językowe realizujemy w atrakcyjnych pakietach zajęć. z serii Lingua Optima. Dostępne pakiety to: Optima 10, Optima 16, Optima 30,Optima 60, Optima 90 lub Optima 120 godzin lekcyjnych do wykorzystania z lektorem polskim lub natywnym. Częstotliwość, godziny, czy też narzędzie do nauki dopasowywane są  na podstawie analizy potrzeb językowych oraz poziomu słuchaczy. Zajęcia organizowane są  dla osób indywidualnych jak i małych kameralnych grup

Zapraszamy do kontaktu z nami 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl

Kursy językowe – podstawowy sprzęt do nauki zdalnej

Trzymajmy się swojej rutyny

Na pewno nauka języków obcych to wytrwałość, rutyna i konsekwencja. Kursy językowe, oprócz oczywistych zalet, mogą być doskonałym „dystraktorem” i odskocznią od otaczających nas zewsząd negatywnych informacji, o których pisaliśmy już na wstępie.

Czynności rutynowe, jak chociażby praca, czytanie książek, czy też właśnie kursy językowe, pomogą nam zachować spokój i pogodę ducha. Pomogą nam też spojrzeć z dystansem na całą sytuację i uspokoić emocje z nią związaną. „Gorąca głowa” nie jest dobrym doradcą i może sprawić, że zaczniemy podejmować bardzo nieracjonalne, bazujące na emocjach, decyzje.

Nasze wybory mają wpływ na całokształt i kiedy pozostajemy w stanie spokoju, dajemy wówczas przykład innym. Kto wie? Być może nasza postawa uratuje komuś życie, lub korzystnie wpłynie na czyjś psychiczny komfort.

Kursy językowe to nie jest nasza jedyna rekomendacja

Oczywiście zachęcamy do rozpoczęcia nauki, lub jej kontynuowania. Oprócz, proponowanej przez nas edukacji, zachęcamy również do tego, abyśmy nie przerywali także innych zajęć. Jeżeli uczymy się muzyki, uczmy się jej dalej, jeżeli biegamy, biegajmy.

Róbmy zakupy, kupujmy książki, komiksy, gry komputerowe i wszystkie możliwe potrzebne rzeczy. Zachowajmy wszystkie środki ostrożności, ale starajmy się żyć normalnie. Wszyscy jesteśmy częścią większego ekosystemu gospodarczego i nasze aktywności mają wpływ na całokształt tej gospodarki.

Jeżeli, powodowani strachem i egoizmem o naszą finansową przyszłość, zaczniemy oszczędzać i pozamykamy się w domach, możemy nie mieć do czego wracać. Należy gorąco wierzyć w to, iż wygramy walkę z pandemią i zaczniemy żyć normalnie, wychodząc z tej sytuacji wzmocnieni.

Życzymy Państwu i sobie dużo zdrowia i spokoju. Zachęcamy również do kontaktu z nami – chętnie służymy pomocą.


Szukaj

Najnowsze

Archiwum