Język angielski przez Skype w dobie pandemii

17 marca 2020
Język angielski przez Skype
5/5 - (28 votes)

Język angielski przez Skype odporny na pandemię

Nauka języków obcych ma to do siebie, że nie powinniśmy jej przerywać. Jedną z nienaruszalnych podstaw to ciągłość i konsekwencja. Obecnie jesteśmy świadkami niełatwej sytuacji, ale mamy nadzieję, że wszystkie utrudnienia w naszym codziennym życiu i w pracy szybko się zakończą.

Wiele firm decyduje się na wysłanie pracowników do domów i pracę zdalną. Wiąże się to również z potrzebą dostosowania aktywności szkoleniowej do nowych, mamy wszyscy nadzieję, że tymczasowych realiów. Jesteśmy Ogólnopolską Grupą Językową, która działa na rynku szkoleń językowych od 1991 roku.

Okazuje się , że procesy i narzędzia do pracy zdalnej, które wdrażaliśmy w firmie od wielu lat, spowodowały, że jesteśmy na sytuację, w której się znaleźliśmy, doskonale przygotowani. Lekcje online, w tym język angielski przez Skype, to obecnie pierwszy wybór naszych Klientów.

Język angielski przez Skype – jakie są korzyści?

Przede wszystkim wygoda. Jeszcze zanim wprowadzono obecne środki ostrożności, język angielski przez Skype był świetną opcją dla osób mobilnych, pracujących zdalnie, a także dla osób bardziej wycofanych, nieśmiałych ( generalnie rzecz ujmując dla introwertyków).

Zajęcia online  w Lingua Nova mogą odbywać się nawet w najbardziej egzotycznych porach, a przestrzeń nie ma żadnego znaczenia – możemy uczyć się w mieszkaniu w Warszawie, a lektor może mieszkać w tak oddalonym miejscu jak np: Botswana. Podczas zajęć możemy leżeć, stać na głowie w jakiejś wymyślnej „jogicznej” asanie, lub też wygodnie siedzieć w ulubionym fotelu.

Rozwój technologii pozbawił nas wielu ograniczeń i barier. Dlatego też język angielski przez Skype czy inne aplikacje są również doskonałą opcją dla osób niepełnosprawnych. Zapewne nie każdy o tym wie, gdyż używamy tej aplikacji raczej do kontaktów prywatnych, ale Skype ma również opcję prowadzenia rozmów, czy też zajęć grupowych. W j Lingua Nova  z tej możliwości  oczywiście korzystamy i wiemy, że się doskonale sprawdza.

Język angielski przez Skype a inne rozwiązania

Ogólnopolska Grupa Językowa Lingua Nova dysponuje wieloma narzędziami, pozwalającymi na skuteczną naukę języków obcych w Internecie. Nasza oferta zawiera naukę z lektorem na żywo za pomocą takich programów jak: ClickMeeting, Microsoft Teams czy też Zoom.

Oprócz szeregu interesujących i prostych w obsłudze funkcjonalności, warto podkreślić fakt, że nie musimy instalować żadnego oprogramowania. Lektor tworzy „wydarzenie” – czyli lekcję i zaprasza nas poprzez wysłanie linku, po kliknięciu którego dołączamy do zajęć.

Aby zajęcia mogły się odbyć potrzebujemy:

1. Oczywiście dostępu do Internetu;
2. Narzędzia – ponownie – smartfon/laptop/komputer/tablet;
3. Opcjonalnie słuchawek i mikrofonu;
4. Ponownie uśmiechu i dobrych chęci :).

Obie opcje świetnie sprawdzają się zarówno podczas kursów grupowych, jak i indywidualnych.

Zobacz najpopularniejsze aplikacje z których korzystamy:

Język angielski przez Skype czy inne komunikatory – wady

Uczciwie byłoby wymienić również jakieś negatywne aspekty tej formy nauki. Najpoważniejszym ryzykiem jest brak dostępu do Internetu, ewentualnie jakiś problem techniczny ze sprzętem. Brak działającego dobrze  mikrofonu czy dobrych słuchawek, może spowodować, że lekcje przez Skype  będą  również utrudnione. Ewentualny, początkowy dyskomfort przy pracy z kamerą, czy głosem zawsze mija. Język angielski przez Skype zaczyna być dla nas bardzo szybko czystą przyjemnością.

Nauka angielskiego przez skype i inne komunikatory jak dobrać sprzęt

Zalety język angielski przez skype i komunikatory ClickMeeting, Microsoft Teams czy też Zoom:

  • duży komfort nauki;
  • zajęcia dostępne w każdym czasie i w każdym miejscu (oczywiście po ustaleniu z lektorem);
  • elastyczność;
  • spokój i skuteczność;
  • bezpieczeństwo  w czasie pandemii

Wady język angielski przez skype i komunikatory ClickMeeting, Microsoft Teams czy też Zoom:

  • ryzyko braku dostępu do sieci;
  • brak fizycznej obecności lektora i innych członków grupy;
  • ryzyko problemów technicznych z narzędziem.

Język angielski przez Skype w czasach pandemii

Zawsze mówimy iż nauka języków obcych wymaga ciągłości i konsekwencji. Kiedy robimy w edukacji przerwy, nasze umiejętności „rdzewieją” i musimy nadrabiać zaległości oraz przypominać sobie przerobiony materiał.Obecna globalna sytuacja spowodowała, że wielu z nas pracuje zdalnie.

Praca z domu ma swoje zalety, ale, aby była efektywna, powinniśmy wprowadzić do swojego życia nieco dyscypliny. Zwłaszcza te osoby, które pracują w trybie „home office” po raz pierwszy. Świetnym sposobem jest przełożenie swojego rytmu dnia z firmy, do naszego domu.

Jeżeli mieliśmy tradycyjne lekcje językowe w trakcie dnia pracy, wówczas warto kontynuować lekcje online. Język angielski przez Skype i inne komunikatory to rozwiązanie pozwalające płynnie przejść z zajęć, odbywających się w firmie, do zajęć w domu.

Nasi Klienci chętnie wybierają takie rozwiązania. Język angielski przez Skype ma również to do siebie, że zajęcia nie tracą nic ze swej jakości i jednocześnie wprowadzają element odświeżenia do całego procesu poznawania języka.

Język angielski przez Skype i inne komunikatory w twojej firmie

Jeżeli chcieliby Państwo porozmawiać o nauce online w swojej firmie zapraszamy do kontaktu z nami 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl . Służymy chętnie pomocą i na pewno znajdziemy dla Państwa optymalne rozwiązanie. Mamy duże doświadczenie w stowowaniu rozwiązań zdalnych typu  Skype, ClickMeeting, Microsoft Teams czy też Zoom

Wiemy co robimy i działamy cały czas.

W obecnym trudnym czasie nasze motto:

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji! nabiera jeszcze bardziej na znaczeniu.


Szukaj

Najnowsze

Archiwum