Kurs języka angielskiego online – rozwiązanie optymalne

12 marca 2020
Kurs języka angielskiego online
5/5 - (22 votes)

Kurs języka angielskiego online – dobra opcja w trudnych czasach

Znaleźliśmy się obecnie w dobie międzynarodowego napięcia, wywołanego pojawieniem się nowego i niewidzialnego zagrożenia jakim niewątpliwie jest stan epidemiczny. Wierzymy, że, prężnie działające na całym świecie, laboratoria już za chwilę uporają się z całym tym bałaganem.

Przeszłość pokazuje, że kreatywność, geniusz, zaangażowanie i współpraca wybitnych umysłów, przynosiła rozwiązania w nawet najtrudniejszych sytuacjach. Nie wątpimy, że będzie tak i w tym przypadku, a słynny wirus z koroną zostanie zneutralizowany.

Natomiast do tego czasu rządy wielu krajów wprowadzają nadzwyczajne środki ostrożności. Nie nam oceniać odgórne regulacje, gdyż naprawdę nie zazdrościmy osobom, które muszą zarządzać tego typu działaniami. Niezależnie od rozwoju sytuacji warto zachować zdrowy rozsądek i próbować żyć normalnie.

Myślimy, że jako ludzie nie mamy specjalnie innego wyboru. Kryzys kryzysem, ale przecież w przyszłości wszystko wróci do normy i w miarę możliwości musimy żyć, działać normalnie oraz kontynuować chociażby naszą edukację. Kurs języka angielskiego online może być, w czasach wzmożonej ostatnio pracy zdalnej, opcją optymalną, jak i również bardzo bezpieczną.

Kurs języka angielskiego online – nie potrzebujemy maski ochronnej

Skuteczność masek była wielokrotnie podważana. Nie będziemy się może na ten temat wypowiadać, gdyż nie mamy ku temu kompetencji. Natomiast jesteśmy w 100 % przekonani, że kurs języka angielskiego online takiej maski na pewno nie wymaga.
Wielu pracodawców wprowadza obecnie dla swoich pracowników, często po raz pierwszy w swojej historii, pracę zdalną. Nieoficjalne, wewnętrzne notatki firmowe mówią o unikaniu spotkań „twarzą w twarz” i organizowaniu np. telekonferencji. Negocjacje handlowe odbywają się coraz częściej przez Skype.

W takim wypadku tradycyjne kursy, właśnie chociażby języka angielskiego, bywają odwoływane. Co zrobić, gdy chcemy naukę jednak kontynuować? Kurs języka angielskiego online może być w takich okolicznościach doskonałą alternatywą.
Chcielibyśmy zaznaczyć, że nie mówimy tu o e-learningu. Oczywiście też zachęcamy do samodzielnej, dodatkowej nauki poprzez nasze platformy e-learningowe. Niemniej jednak zawsze będziemy powtarzać, że nic nigdy nie zastąpi tradycyjnych zajęć z żywym lektorem , które mogą odbywać się  na żywo, ale także online.

Na czym polega kurs języka angielskiego online w Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova?

W skrócie są to zajęcia z żywym lektorem, odbywające się w czasie rzeczywistym, za pomocą dedykowanych aplikacji internetowych takich jak Skype, Clickmeeting, Microsoft Teams czy innych. Lekcje odbywają się wirtualnie i nie wymagają fizycznej obecności lektora w miejscu, w którym przebywamy.

Dostępne są oczywiście opcje nauki języka indywidualnie, natomiast chcielibyśmy się w tym miejscu skupić na zajęciach grupowych. Jest to tak naprawdę możliwe wierne przełożenie kursu tradycyjnego do Internetu. Jako Ogólnopolska Grupa Językowa Lingua Nova jesteśmy przygotowani na różne niespodziewane okoliczności  proponując naszym Klientom takie właśnie rozwiązania.

Jeżeli wewnętrzne regulacje firmy wprowadzają pracę zdalną, wówczas dotychczasowy kurs np. „angielski z dojazdem” zamieniamy na kurs języka angielskiego online. Dzięki temu możemy zachować strukturę grupy i ciągłość zajęć. Uczestnicy szkolenia mogą uczyć się z domu, dołączając do lekcji za pomocą jednego kliknięcia. Dysponujemy rozwiązaniem, które nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania. Lektor wysyła słuchaczom link do „wydarzenia”, po kliknięciu którego dołączamy do  zajęć.

Kurs języka angielskiego online – specyfika wirtualnych lekcji językowych

Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, które sprawdza się nie tylko w dobie kryzysu. W obecnych okolicznościach może być jedną z alternatyw do nauki języka. Na czym takie zajęcia polegają i co musimy zrobić, aby dołączyć do lekcji?

Potrzebujemy:

  1. Dostępu do Internetu;
  2. Urządzenia – komputer/smartfon/tablet;
  3. Komfortowej przestrzeni – np. salonu w naszym mieszkaniu;
  4. Chęci i zapału 🙂

Jak odbywa się lekcja?

  1. Lektor wysyła nam link do „wydarzenia”;
  2. Klikamy w link i dołączamy do lekcji;
  3. Podczas zajęć widzimy zarówno lektora, jak  i również innych członków grupy;
  4. Lektor pełni funkcję „moderatora” dyskusji – np. udziela głosu poszczególnym słuchaczom;
  5. Lektor, ale także słuchacze mają możliwość prezentacji materiałów multimedialnych, dokumentów oraz prezentacji;
  6. Kończymy lekcję i odrabiamy zadanie domowe 😉

Kurs języka angielskiego online – jak skalibrować sprzęt

Przejście z jednej przestrzeni do drugiej

Wiele firm decyduje się na tego typu transfer i jako Ogólnopolska Grupa Językowa rekomendujemy takie rozwiązanie. Jesteśmy w stanie zapewnić Państwu bezproblemowe przejście z nauką ze świata realnego do wirtualnego. Nasze szkolenia nie tracą też nic ze swej jakości.

Każdy lektor jest przygotowany, aby taki kurs języka angielskiego online przeprowadzić. Grupa zachowuje wówczas swój rytm, strukturę i ma zajęcia ze swoim ulubionym lektorem. Tym sposobem nie jesteśmy zmuszeni do tego, aby lekcje przerywać i później stracony czas nadrabiać. Nie musimy również wdrażać się do pracy z nowym nauczycielem.

Prawdziwy wirus to strach.

Wszyscy z niepokojem obserwujemy, w jaki sposób pojawienie się koronawirusa wpływa na wiele obszarów naszego życia. Począwszy od spraw codziennych – ze sklepów znikają podstawowe produkty, poprzez już poważniejsze – zamykane są czasowo niektóre instytucje jak chociażby szkoły, czy też żłobki i przedszkola. Odwoływane są imprezy masowe.

Coraz częściej pracujemy zdalnie, ceny energii rosną, a gospodarka  odczuwa negatywny wpływ działań podyktowanych, podsycanym ciągle, lękiem.  Zależy nam na zdrowiu naszym i naszych bliskich, ale z niepokojem patrzymy jak coraz częściej zarażamy się strachem.

Dlatego znajdujmy rozwiązania, które pozwolą nam chociażby pracować i się uczyć i brońmy się przed epidemią strachu. Wszyscy mamy przed sobą przyszłość. Oby była jak najnormalniejsza.

Kurs języka angielskiego online – sposób na normalność.

Doświadczenia życiowe wielu z nas pokazują, że w czasie niepokoju, niepewności, czy emocjonalnego wzburzenia najlepiej się czymś zająć. Ewentualnie pozwolić naszej codziennej rutynie przejąć stery. Lęk, strach i stres powodują, że umysł nie działa jak należy i potrafi płatać nam przykre niespodzianki.

Warto wówczas utrzymywać jak najdłużej nasz tryb życia. Pracować, uczyć się, spać, jeść,  i rozmawiać. Działanie w znanych nam obszarach zaowocuje tym, że będziemy spokojniejsi. Paradoksalnie to właśnie wzmożona, zadaniowa aktywność umysłowa może uchronić nas przed popadnięciem w głębsze stany niepokoju.

Prozaiczny, mogłoby się wydawać, kurs języka angielskiego online może nam pomóc zachować spokój i wspomniany wcześniej zdrowy rozsądek. Praca, nauka, oczywiście również, a nawet przede wszystkim, kontakt z bliskimi, pozwolą nam pozostać jak najdłużej wolnymi od poczucia strachu i nadmiernego zagrożenia. Rekomendujemy zatem, aby zdrowo się odżywiać, myć ręce i niezależnie od okoliczności wciąż się rozwijać.

Kurs języka angielskiego online – Skype, Zoom, Clickmeeting czy też Microsoft Teams.

Kurs języka angielskiego online realizujemy w atrakcyjnych pakietach zajęć. z serii Lingua Optima. Dostępne pakiety to: Optima 10, Optima 16, Optima 30,Optima 60, Optima 90 lub Optima 120 godzin lekcyjnych do wykorzystania z lektorem polskim lub natywnym. Częstotliwość, godziny, czy też narzędzie do nauki dopasowywane są  na podstawie analizy potrzeb językowych oraz poziomu słuchaczy. Zajęcia organizowane są  dla osób indywidualnych jak i małych kameralnych grup.

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

Zapraszamy do kontaktu z nami 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl

 


Szukaj

Najnowsze

Archiwum