Język angielski dla firm – 5 kluczowych pytań?

29 lutego 2020
angielski dla firm
5/5 - (30 votes)

Język angielski dla firm – rozwiązanie optymalne?

Ostatnie dekady  oraz pandemia pokazują, że stajemy się coraz bardziej mobilni. Przemieszczamy się po świecie często i szybko. Ponadto rozwój nowych technologii, a zwłaszcza tych powiązanych z siecią, generuje coraz więcej możliwości komunikacyjnych.

Możemy siedzieć sobie we własnym fotelu i rozmawiać z osobami znajdującymi się po drugiej stronie globu. Trzydzieści lat temu takich możliwości jeszcze nie mieliśmy i zachwycaliśmy się dopiero pierwszymi komputerami osobistymi.

Wszystko to wpływa niewątpliwie na nasze życie prywatne i także na naszą sferę zawodową. Mowa słynnego Szekspira, którą posługuje się obecnie ponad 500 milionów ludzi na całym świecie, stała się międzynarodowym językiem biznesu.

Dlaczego akurat angielski? To są rozważania na inny tekst, natomiast nie zmienia to faktu, że w międzynarodowych korporacjach używa się tego języka na co dzień. Dlatego też język angielski dla firm to obecnie jedno z najpopularniejszych szkoleń dla pracowników realizowanych przez Lingua Nova.

Język angielski dla firm w formie kursów indywidualnych i grupowych. Które rozwiązanie wybrać?

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Zanim podejmiemy decyzję warto szczerze odpowiedzieć sobie na 5 kluczowych pytań:

 • co chcemy osiągnąć podczas szkolenia?;
 • jak wygląda nasza dostępność czasowa?;
 • czy dużo się przemieszczamy?;
 • jakim budżetem dysponujemy?;
 • czy wolimy uczyć się sami, czy w grupie?;

W Lingua Nova przed przystąpieniem do szkolenia przeprowadzamy zawsze analizę potrzeb językowych, zarówno  firmy, jak i  przyszłych kursantów. Po zebraniu danych, mamy pełen obraz oczekiwań słuchaczy i działu szkoleniowego i możemy wówczas  zaprojektować i zacząć realizować kurs języka angielskiego dla firm w optymalnej formie.

Zajęcia „face to face”

Kurs indywidualny typu: „face to face” to opcja dla osób, które czują się lepiej w kameralnym gronie. Zajęcia są wówczas intensywniejsze, bardziej bezpośrednie i mamy pewność, że uwaga lektora jest skupiona na nas w 100%. Natomiast minusem jest cena takich zajęć, gdyż godzina pracy lektora jest taka sama jak w przypadku zajęć grupowych, gdzie koszt uczestnictwa rozkłada się na ilość słuchaczy w grupie.

Podsumowując: korzyści kursu język angielski dla firm w wersji indywidualnej to niewątpliwie:

– bezpośredni kontakt z lektorem,
– możliwość dopasowania terminów zajęć do swojego grafiku i kalendarza,
– lepsza kontrola lektora na zajęciach – zawsze odrabiamy zadania domowe – nie możemy liczyć tu na „szczęście”, że lektor nas pominie ;),
– możliwość realizacji własnych celów szkoleniowych i tematyki, która nas interesuje.

Zajęcia w grupach

 

Oprócz korzyści finansowych, rozwiązanie to jest również atrakcyjne chociażby ze względu na dynamikę zajęć. Jeżeli mamy charyzmatycznego lektora, to potrafi on sprawić, że słuchacze w grupie będą się wzajemnie i pozytywnie „nakręcać”. Będą oni inicjowali wówczas dyskusje, dostarczali wątków, a także tematów, które ich interesują.  Toteż dzięki temu język angielski dla firm stanie się inspirującą nas przygodą.

Podsumowując zalety kursu “język angielski dla firm” w wersji zajęć grupowych to na pewno:

dynamika zajęć – nie będziemy się na pewno nudzić,
– możliwość przebywania z kolegami i koleżankami z pracy oraz budowanie relacji w grupie,
wzajemna motywacja – żaden słuchacz nie chce być “czarną owcą” w grupie, więc wszyscy przykładają się do nauki bardziej,
– zabawa – nauka języka ma być przede wszystkim zabawą i przygodą.

Jak w łatwy sposób położyć biznes

Język angielski dla firm w wersji wirtualnej?

Wspomnieliśmy wcześniej o dynamicznym rozwoju nowych technologii oraz o naszej zwiększonej mobilności. Zjawiska te przekładają się również na dostępne formy nauki języków obcych. Wiele organizacji ma dziś bardzo rozproszone struktury. Część zespołu podróżuje – dziś jesteśmy np: w Bułgarii, jutro w Stanach Zjednoczonych, a pojutrze w Polsce.

Jakie mamy wówczas możliwości nauki języka obcego? W naszej Ogólnopolskiej Grupie Językowej staramy się być na bieżąco i dla takiej sytuacji przygotowaliśmy optymalne rozwiązanie w postaci wirtualnych lekcji językowych.  Korzystamy wtedy z aplikacji webinarowych, które nie wymagają instalacji żadnego oprogramowania.

Słuchacze, przystępujący do zajęć, otrzymują od lektora link do wydarzenia, po kliknięciu którego dołączają do lekcji. Wówczas osoby (oczywiście wszyscy członkowie grupy muszą być na tym samym poziomie), rezydujące na co dzień w różnych częściach świata, mogą wspólnie realizować kurs język angielski dla firm w warunkach jak najbardziej komfortowych.

Język angielski dla firm – jak bardziej zmobilizować słuchaczy do nauki?

Na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że język angielski dla firm to inwestycja, która na pewno się zwróci. Pracownicy zwiększają swoje kompetencje językowe i komunikacyjne, co pozytywnie przekłada się na działalność operacyjną każdej organizacji.

Równie ważny jest także fakt, iż pracownicy czują się docenieni, kiedy firma inwestuje w ich rozwój. Przekłada się to na ich motywację do pracy i bliższe utożsamienie się z organizacją. Ponadto żaden pracodawca nie chce, aby osoby, które zatrudnia miały problemy z komunikacją w tym najbardziej z uniwersalnych języków świata. Taka sytuacja to wizerunkowa katastrofa.!
Wato zatem pamiętać, że pomimo, iż szkolenia to niewątpliwie wydatek, inwestycja ta na pewno przyniesie wiele korzyści naszej organizacji.

Możemy wyróżnić 3 formy przeprowadzania kursów:

Rozwiązanie optymalne

Najczęstsza sytuacja, to język angielski dla firm opłacany w całości przez pracodawcę. Zajęcia odbywają się najczęściej w godzinach porannych, w środku, lub pod koniec dnia w czasie pracy.

Forma współdzielenia kosztów

Pracodawca i pracownik partycypują w kosztach szkolenia. Pracodawca przeważnie finansuje większą część szkolenia – zwykle 60 – 70%, resztę opłaca już sam pracownik. Zajęcia odbywają się wówczas najczęściej w godzinach pracy.

Rozwiązanie coś za coś

Zdarzają się pracodawcy, którzy dają pracownikowi wybór. Kurs język angielski dla firm jest opłacany w pełni przez daną organizację, natomiast zajęcia nie mogą odbywać się w czasie pracy. Inną opcja jest taka, że pracownicy szkolą się w czasie pracy, ale z kolei sami opłacają swoje lekcje. Takie rozwiązanie stosujemy np. w Lingua Nova. Niekiedy dopłacanie do lekcji może być również uzależnione od takich czynników jak np: frekwencja na zajęciach, wyniki w nauce, a także rodzaj zajmowanego stanowiska w firmie.

Język angielski dla firm realizowany przez Lingua Nova

Od 1991 roku firma Lingua Nova wdrożyła wiele różnych rozwiązań motywacyjnych dla firm i instytucji na terenie całej Polski.

Nasze, niemalże trzydziestoletnie doświadczenie, pozwala nam na zaprojektowanie optymalnego kursu odpowiadającego na Państwa potrzeby. Proces uruchomienia zajęć wygląda następująco:

– przed rozpoczęciem zajęć zawsze przeprowadzamy analizę potrzeb językowych,
– sprawdzamy również poziom znajomości języka obcego,
– w porozumieniu ze zleceniodawcą projektujemy dedykowany kurs,
– układamy program kursu, a także dobieramy odpowiedniego lektora do grupy

Język angielski dla firm, realizowany przez naszą szkołę, ma zawsze bardzo dobre opinie i wysoki poziom satysfakcji wśród naszych słuchaczy. Dowodem są doskonałe referencje i bogate portfolio Klientów wśród firm z całej Polski.

Zapraszamy  do współpracy!

22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl lub wypełnij formularz:

 

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>

  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).

  Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.

  Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.

  Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:

  - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,

  - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,

  - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;

  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl

  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

  << mniej

   

  Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

   

   

   

   


  Szukaj

  Archiwum