Kurs językowy – jakie wyzwania nas czekają?

20 marca 2020
kurs językowy
5/5 - (45 votes)

Czy efektywny kurs językowy jest możliwy w czasach pandemii i izolacji społecznej?

Nie da się ukryć, że obecna sytuacja zmusza nas do modyfikacji naszych planów oraz uaktywnienia wszystkich pokładów energii i zdolności do adaptacji. Jako szkoła językowa   w marcu 2019 roku stanęliśmy przed  perspektywą masowego odwoływania zajęć. Na szczęście  po bardzo krótkotrwałej przerwie zajęcia zaczęły być kontynuuowane.

Oczywiście wiele zajęć przeszło do internetu co na pewno zmieniło rynek szkoleń językowych. To pokazuje iż żyjemy  w świadomym społeczeństwie nastawionym jednak na rozwój. Na wstępie chcielibyśmy wyrazić wdzięczność wszystkim naszym Klientom za to, że nie przestraszyli się i nawet w nieprzewidywalnej sytuacji postawili na rozwój .

To poczucie wdzięczności motywuje nas do zwiększenia wysiłków, aby pracować jeszcze lepiej i efektywniej. Nie zapominamy o wyzwaniach, jakie obecna sytuacja nam stawia. Kurs językowy w czasach koronawirusa wymaga przemyślanych i precyzyjnych modyfikacji.

Kurs językowy w czasach pandemii

To w wielu wypadkach zajęcia zdalne. Kurs językowy zdalny możemy realizować online na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszą opcją są zajęcia przez Skype, Microsoft Teams, Clickmeeting czy Zoom. Są to znane większości z nas narzędzia, którego wielu  używa do prywatnych kontaktów ze znajomymi rezydującymi np: za granicą.

Okazuje się, że te popularne komunikatory doskonale sprawdzją  się również podczas  zdalnej edukacji językowej. Są tu opcję zajęć grupowych jak i indywidualnych. Te atrakcyjne rozwiązania,  posiadają mnóstwo innowacyjnych funkcjonalności, powodujących, że zajęcia są ciekawe i efektywne.

Jako Ogólnopolska Grupa Językowa mamy jeszcze w zanadrzu wiele innych opcji nauczania na odległość. Lata doświadczeń sprawiły iż wypracowywaliśmy procesy, które sprawiają obecnie, że możemy nadal pracować i oferować naszym Klientom skuteczną alternatywę  dla zajęć stacjonarnych w czasie koronawirusa.

Kurs językowy online to nie to samo, co e-learning.

Od zawsze podkreślamy, że platformy e-learningowe są potężnym narzędziem wspierającym edukację. Jeżeli potraktujemy je jako dodatek, wówczas proces nauki znacząco przyspiesza. E-learning możemy wykorzystywać do pracy własnej lub do prowadzenia zajęć typu blended learning.

Kursy blended learning to mix pracy samodzielnej i lekcji z lektorem. System nauki opiera się na platformie, która jest dość tania w porównaniu z zajęciami prowadzonymi przez lektora. Należy jednak pamiętać, że efektywność korzystania z takich narzędzi zależy wprost proporcjonalnie od naszej motywacji i siły woli z którą generalnie nie jest najlepiej!.

Lektor częściowo prowadzi zajęcia np: online oraz zleca pracę w domu poprzez aplikację e-learningu. Kursu językowego z lektorem online nie należy mylić z e- learningiem. Kurs językowy online z lektorem to przekierowanie lekcji tradycyjnej do przestrzeni wirtualnej.

Dalej mamy kontakt z lektorem, a zajęcia prowadzone są w trybie live; niezależnie, czy są to lekcje indywidualne, czy też kursy językowe w grupie. Jedyne, co się zmienia to, brak fizycznej obecności lektora, czy też innych członków zajęć.  E-learning to świetny i niedrogi dodatek, nigdy zaś się nie sprawdzi, jako główna forma nauki.

Kurs językowy online i lektorzy

firmie Lingua Nova współpracujemy z ponad 240 lektorami oraz tłumaczami. Wiele z tych osób pracuje z nami od wielu lat. Od zawsze zwracaliśmy uwagę na rozwój technologiczny, mieliśmy również świadomość postępującego procesu transformacji cyfrowej. Dlatego też realizujemy wewnętrzny projekt pod nazwą Akademia Lektora i Tłumacza.

Oprócz dzielenia się wiedzą metodyczną, nowinkami językowymi oraz nowymi sposobami prowadzenia zajęć, dbamy także o rozwój technologiczny lektorów. Przeprowadzamy szkolenia oraz doradzamy w wyborze najefektywniejszych rozwiązań nauki online.

Robimy wszystko, aby przygotować nawet najbardziej oporne osoby do realizacji kursów językowych online.  Lektorzy czują się docenieni, umiejętności, które zdobyli, z radością wykorzystują w swojej pracy

Kurs językowy, którego raczej nie było

Odpowiednie przygotowanie owocuje spokojem

Mamy nadzieję, że cały świat wróci niebawem do normalnego życia. Życzymy tego zarówno sobie, jak i wszystkim naszym kursantom. Kurs językowy w formie zajęć  tradycyjnych lub przez Skype, Microsoft Teams, Clickmeeting czy Zoom, możemy dostarczyć Państwu na terenie całej Polski.

Codziennie realizujemy setki kursów dla małych, średnich i dużych firm a także dla instytucji publicznych i  uczelni wyższych. Mamy przeszkoloną kadrę lektorów, duże doświadczenie w tego typu zajęciach i olbrzymią chęć i zapał do rozwijania naszej firmy.

Kurs językowy w obecnych czasach to  olbrzymie i cudowne wyzwanie. Ogólnopolska Grupa Językowa Lingua Nova  od 1991 roku zawsze rozwijała swój potencjał, dzięki czemu możemy Państwa obsłużyć w zakresie podnoszenia kompetencji językowych kompleksowo i profesjonalnie. Nawet w tak trudnym czasie.

Zapraszamy serdecznie do współpracy, tel 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

 


Szukaj

Najnowsze

Archiwum