Czym są kursy business english online?

28 kwietnia 2020
business english online - uczymy się, bo zaraz wracamy do pracy

Business English online – czy warto?

 

Zacznijmy od szybkiego przypomnienia. Kursy business English to lekcje języka angielskiego ukierunkowane na naukę słownictwa i zwrotów, które wykorzystujemy na co dzień w środowisku pracy, czy też w komunikacji korporacyjnej. Mówiąc w skrócie jest to język negocjacji, prezentacji, zawierania umów, raportów, ale też dyskurs branżowy. Chociaż w tym wypadku jest to bardziej język specjalistyczny z uwzględnieniem właśnie Business English. Wynika to oczywiście z bardziej formalnej wersji języka, którego używamy w pracy. Na spotkaniu z zarządem nie będziemy się posługiwali przecież takim językiem angielskim, jakim posługujemy się podczas rozmowy z kolegą, czy też koleżanką w sferze prywatnej. Kursy biznesowego angielskiego to jedna z głównych propozycji szkoleniowych Ogólnopolskiej Grupy Językowej Lingua Nova. W obecnej sytuacji na pierwszy plan wysuwają się  wirtualne lekcje językowe, zatem kursy business English online to nasza propozycja dla firm w  trudnym okresie pandemii.

 

Kursy business English tradycyjne i business English online – różnice.

Pracujemy często w zespołach międzynarodowych. Nasze firmy działają też globalnie. Negocjujemy i zawieramy umowy z partnerami z całego świata. Nie jest tajemnicą, że język biznesu, to język angielski. Może kiedyś to się zmieni, ale obserwacje i analizy ekspertów zgodnie twierdzą, że nie stanie się to raczej za naszego życia. Patrząc z naszej perspektywy – instytucji szkoleniowej z kilkoma dekadami doświadczenia w branży, jak najbardziej się z tym zgadzamy. Natomiast obserwujemy zmianę w formie nauki. Koronawirus dał nam wszystkim w kość, ale też unaocznił pewne wyzwania i nowe perspektywy. Można się rozpisywać o pracy zdalnej, o przesunięciu akcentów, o weryfikacji użyteczności pewnych rozwiązań, czy też instytucji. Zostaniemy jednak na naszym podwórku nauki języków, gdyż na tym się najbardziej znamy. Otóż edukacja zaczęła przenosić  się do świata wirtualnego. Oczywiście  mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mogli uczyć tradycyjnie – bo nie ma to jak kontakt osobisty. Czy są duże różnice między nauką w systemie tradycyjnym a systemie e- learningowym? Cóż – i tak i nie!.

 

Nowoczesny lektor wirtualny i lektor tradycyjny.

business english online - nowoczesny lektor

To tak naprawdę ta sama osoba. Jedyna istotna różnica pomiędzy zajęciami tradycyjnymi a kursem business English Online jest taka, że nie znajdujemy się fizycznie w tej samej przestrzeni. Poza tym prawie nic się nie zmienia. Możemy korzystać z wszelkich materiałów przygotowanych na zajęcia, możemy oglądać prezentacje, video, możemy mówić i słuchać. Potrzebujemy tylko odpowiedniego narzędzia w postaci telefonu, komputera, tabletu. Dodatkowo też pojawiają się pewne udogodnienia, które trudno wdrożyć podczas zajęć tradycyjnych. W trakcie lekcji możemy np. przesyłać sobie linki do ciekawych case studies – każde narzędzie do prowadzania zajęć wirtualnych ma swój komunikator/czat. Przestrzeń nie jest już przeszkodą. W przypadku zajęć grupowych, w czasach przed pandemią częste podróże służbowe sprawiały, że nie zawsze mogliśmy pojawić się na zajęciach. Kurs Business English online daje nam możliwość uczenia się z kolegami i koleżankami z grupy z każdego miejsca na świecie. Obecnie prawdopodobnie z domu.

 

Kurs business English online to narzędzie bardzo rozwojowe.

 

Niezależnie od sytuacji z pandemią świat się nie zatrzymał. Wszyscy dzielnie walczymy, aby zminimalizować szkody, nie zatrzymywać i się oraz wciąż się rozwijać. Rozwój technologii niewątpliwie nam w tym pomaga. Kilka dekad temu prawdopodobnie byłoby nam trudniej walczyć skutecznie. Teraz mamy narzędzia, które na pewno nam pomogą wyjść zwycięsko z pandemii. Technologie mają to do siebie, ze mogą być wykorzystane w różnych sferach życia na różne sposoby. Obszar usług szkoleniowych nie jest tu wyjątkiem. Rozszerzona i wirtualna rzeczywistość potrafią spowodować, że przykładowo kurs business English online będzie niezapomnianym i jednocześnie niezwykle skutecznym szkoleniowo doświadczeniem. Większość naszych urządzeń – smartfony, tablety czy komputery są technologicznie przystosowane do obsługi np. aplikacji VR i AR. Jest to ogromny potencjał z perspektywy nauki języków online. Rozwiązania oparte na tych i innych technologiach mogą zostać skutecznie wdrożone i sprawić, że będziemy się języków uczyć szybciej i skuteczniej. Pracujemy nad tym, jak to zrobić.

 

Business English online w Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova

 

Nie raz już pisaliśmy, że od zawsze staraliśmy się iść z duchem czasu. Dlatego też oferta lekcji online od wielu lat gości w naszej ofercie edukacyjnej. Kurs business English online nie jest wyjątkiem, a tak długa historia jego wirtualnej wersji pozwoliła nam na długie doskonalenie tej formy nauki języka angielskiego. Zajęcia są dostosowana zarówno do grup, jak i osób indywidualnych. Zatem niezależnie, czy chcemy uczyć się sami z lektorem, czy w towarzystwie kolegów i koleżanek, my jesteśmy na to przygotowani. Zajęcia projektujemy zawsze tak, aby efekt był optymalny. Nasi metodycy też wciąż testują i pracują nad nowymi „atrakcjami”, które powodują, że w przyszłości kurs business English online jest jeszcze bardziej efektywny. Zapraszamy serdecznie do współpracy. Warto się języka angielskiego uczyć, a tym bardziej jego biznesowej wersji. Zaraz przecież wracamy wszyscy do pracy.

Skontaktuj się z nami.