Nauka języka obcego w czasach epidemii

30 maja 2020
Nauka języka obcego
5/5 - (30 votes)

Nauka języka obcego w czasach epidemii wygląda trzeba przyznać trochę inaczej – ale podstawy są te same. Język obcy to przecież komunikacja i choć ta w większej skali niż dotychczas przeniosła się do internetu to podstawy nauki wyglądają tak samo.

Ba widzimy nawet, że przejście naszych lektorów w Lingua Nova na pracę z komunikatorami typu Zoom, Microsoft Teams, Skype, Clickmeeting czy innymi odbyło się płynnie. Na pewno duża liczba lekcji będzie dalej prowadzona w tej formie , ale część osób  zaczyna wracać już do zajęć tradycyjnych.

Wszystkim zależy nam na bezpośrednim kontakcie z żywym człowiekiem i choć w tej chwili technologia umożliwia nam pracę czy naukę zdalną to jednak kontakt z drugim żywym człowiekiem to raczej to na czym większości z nas zależy.

Naukę języka obcego z wykorzystaniem technologii internetowych możemy tak naprawdę podzielić na dwie zasadnicze części:

Pierwsza to nauka z żywym lektorem przy wspomaganiu się  programami takimi jak: Zoom, Microsoft Teams, Skype, Clickmeeting, Google Hangouts czy inne.

Druga to samodzielna nauka z zakupionym programem do nauki  tzw e- learning, czy też Newsacademic.

Nauka języka obcego z żywym lektorem online

Do tej pory elastyczność takich zajęć, nieszablonowe godziny lekcji i globalna dostępność sprawiały, że osoby, których praca wiązała się np: z częstym wyjazdami, miały możliwość nauki języka w tej formie. W czasie izolacji większość zaczęła wykorzystywać te metody. Nauka języka online z lektorem na żywo to prawie 100% przeniesienie lekcji tradycyjnych do Internetu.

Jedyna różnica jest taka, że nie spotykamy się fizycznie. Wszelkie materiały, filmy video, prezentacje i inne pomoce są dostępne i możemy z nich swobodnie korzystać. Strefa szkoleń online w Ogólnopolskiej Grupie Językowej Lingua Nova to wyjątkowo przyjazne miejsce do nauki języków.

W Lingua Nova proponujemy Państwu także  indywidualny kurs językowy online w pakietach 10, 16, 30, 60, 90 i 120 godzinnych. Ponadto realizujemy zajęcia przygotowawcze do egzaminów FCE, CAE i wielu innych. Dostępne są także kursy Business English online.

Każdy pakiet lekcji ma w zanadrzu atrakcyjny dodatek, a cena za godzinę lekcyjną maleje wraz ze zwiększonym zaangażowaniem słuchacza.

Przed rozpoczęciem zajęć bezpłatnie badamy stopień zaawansowania językowego, zwany inaczej audytem językowym, który pokazuje nam, na jakim poziome jesteśmy w skali CEFR.

Po audycie dobieramy odpowiedniego lektora i rozpoczynamy zajęcia. Po zakończonym kursie otrzymują Państwo certyfikat ukończenia kursu.

Niewątpliwymi zaletami tej formy nauki języka obcego są:

 • możliwość nauki w czasie izolacji społecznej;
 • kontynuacja nauki języka z lektorem, którego dobrze znamy i lubimy;
 • kontakt z drugim człowiekiem i zagospodarowanie wolnego czasu;
 • większa elastyczność w dopasowywaniu zajęć;
 • oszczędność czasu – nie tracimy go na dochodzenie do sali czy dojazd, choć i tak standardem do tej pory było – że to lektor dojeżdżał na nasze zajęcia;
 • możliwość nagrywania i odtwarzania lekcji, należy tu jednak pamiętać, że powinniśmy poprosić lektora o udostępnienie  jego profilu;
 • możliwość prowadzenia lekcji nie tylko w zaciszu domowym, pracy lecz również w podróżach służbowych

Wadami takiej metody są:

 • problemy techniczne takie jak np: wolne łącze, problemy z kamerą czy słuchawkami;
 • świadomość nagrywania na kamerę może budzić u wielu osób nieuzasadniony niepokój i stres;
 • trudności w budowaniu przyjacielskich relacji z lektorem;
 • negatywny wpływ lekcji na nasz narząd wzroku;

Nauka języka obcego – jak dostosować sprzęt

Nauka języka obcego samodzielna

Polega na zakupieniu dostępu do platformy i wykonywaniu ćwiczeń  samodzielnie. Lingua Nova rekomenduje na przykład platformę e- learningową Multikurs    czy też Newsacademic – dwutygodnik do samodzielnej nauki.

Niewątpliwymi zaletami tej formy nauki języka obcego są:

 • niski koszt zakupu – ceny zaczynające się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie;
 • elastyczność nauki – uczymy się gdzie i kiedy chcemy;
 • różnorodność form nauki , które możemy dobrać indywidualnie do swoich preferencji;

Wadami takiej metody są:

 • ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Żadna forma do samodzielnej nauki nie zastąpi pracy z lektorem. Edukacja w takiej formie może wiązać się z poczuciem osamotnienia;
 • posiadanie zbyt wolnego łącza lub przerwy w dostawie Internetu mogą prowadzić do ograniczenia nauki;
 • słaba motywacja do nauki. Niektórzy kursanci/studenci mają dużym problem z samodzielnym przygotowaniem się czy samodyscypliną;

Nauka języka obcego, a tzw self motivation ( z ang własna motywacja)

Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!. Bo sukces zaczyna się od komunikacji!

Nauka języka obcego 22 584 – 10 – 10 lub, mail : kursy@linguanova.com.pl. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz 9-17.

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych więcej >>


  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lingua Nova Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wspólnej 41, p. II, 00-519 Warszawa (dalej jako „Lingua Nova”).


  Z administratorem danych można kontaktować się poprzez adres email: iodo@linguanova.com.pl, telefonicznie pod numerem: +48 (22) 584-10-14 lub pisemnie na adres siedziby Lingua Nova Sp. z o. o.


  Podane w formularzu dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do obsługi zapytania zawartego w formularzu i zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO. W związku z obsługą zapytania dostęp do Pani/Pana danych osobowych będą mieli pracownicy Administratora oraz podmioty współpracujące w zakresie realizacji Pani/Pana zapytania.


  Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych zależy od celu ich przetwarzania i wynosi:


  - w związku z obsługą zapytania – przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi,


  - w związku z marketingiem bezpośrednim - do czasu zgłoszenia Pani/Pana sprzeciwu lub wycofania stosownej zgody,


  - w związku z realizacją obowiązków prawnych - do czasu wygaśnięcia obowiązku ustalonego odrębnymi przepisami;


  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowana, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu co do danych osobowych, których podanie jest dobrowolne, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy: iodo@linguanova.com.pl


  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.

  << mniej

   

  Poznaj Języki! Zrozum Ludzi!Bo sukces zaczyna się od komunikacji!


  Szukaj

  Najnowsze

  Archiwum